San Marino publikuje zgłoszenia! Czechy i Estonia przed Eurowizją 2018! Dzień z Alicją Regą już 4 listopada w Rzeszowie!

Wczoraj wieczorem platforma 1in360 opublikowała pierwsze zgłoszenia do preselekcji San Marino przed Eurowizją 2018. Niestety, nie wszystko działa tak jak należy, bo do konkursu zgłoszono bardzo dużo „fałszywych” aplikacji od osób, które zapewne nie wiedzą, że ich nagrania zostały w ten sposób wykorzystane. Wśród tych fałszywych są m.in. zgłoszenia od Margeret czy chorwackiego rockera i reprezentanta tego kraju na Eurowizji 2007 – Dado Topicia. Pojawił się też np. videoclip Valentiny Monetty, ale podpisany…greckim imieniem i nazwiskiem. Administratorzy platformy 1in360 nie skomentowali na razie tej sprawy i nadal nie wiadomo w jaki sposób prawdziwość zgłoszeń jest weryfikowana. Aplikacje docierają na platformę z całego świata. Wśród zgłoszonych są Maria Olafs (Islandia 2015), Tasha Odi i Janet (preselekcje białoruskie), Monika Ivkić (preselekcje irlandzkie) czy Syuzanna (preselekcje ormiańskie). Są też nawet…fani Eurowizji m.in. Jan Vehar ze Słowenii, Pablo Couto z Hiszpanii czy  Julian Lesiński z Polski. Zgłoszenia wciąż napływają i znaleźć je można zarówno na YouTube (TUTAJ) jak i na stronie platformy (TUTAJ). Jeśli nagrania odtwarzane będą na platformie, od razu dostępna będzie opcja dania „lajka”. Artyści, którzy zdobędą największe poparcie zostaną przesłuchani przez specjalne jury. Mogą też ominąć etap zbierania lajków i po wpłaceniu odpowiedniej kwoty ich nagranie od razu trafi do odsłuchu. Spośród najlepszych zgłoszeń jury wyłoni finalistów, którzy trafią do etapu telewizyjnego. Swoich faworytów do finałów wpuszczą też przedstawiciele OGAE i różnych grup fanowskich. Preselekcje San Marino, zgodnie z oczekiwaniami, będą wielką gratką dla fanów Eurowizji i dla amatorów śpiewania z całego świata. Jak to wszystko będzie wyglądało dalej i czy z tego chaosu uda się wybrać odpowiedniego reprezentanta? Przekonamy się niebawem!

Telewizja czeska nadal przyjmuje zgłoszenia do preselekcji wewnętrznych, a według informacji przekazanych przez szefa delegacji Jana Borsa, przyjęto już ok. 130 utworów. Chętni kompozytorzy wciąż mają jeszcze 15 dni by wysłać swoje aplikacje do telewizji czeskiej, a nadawca otwarty jest na wszelkiego rodzaju style muzyczne. Telewizja jest bardzo zadowolona, że wśród zgłoszeń znalazła wiele utworów lokalnych autorów. Wielu Czechów nawiązało też współpracę z zagranicznymi specjalistami. Spośród wszystkich zgłoszeń specjalna komisja wewnętrznie wybierze najlepszą kompozycję i wykonawcę.

Pomimo dwóch porażek w półfinałach telewizja estońska pobiła rekord ilości zgłoszeń do Eesti Laul 2018. Nadawca poinformował, że przyjęto aż 258 piosenek. Sporo propozycji zgłoszono w ostatnim dniu, co jest tradycją w Estonii. W związku z tak dużym zainteresowaniem specjalne jury będzie miało teraz za zadanie ocenić wszystkie utwory i przyznać im punkty od 0 do 5. Komisja wyłoni 15 piosenek do półfinałów, a pozostałe 5 kompozycji wskażą producenci preselekcji. Premiera 20 propozycji odbędzie się w drugiej połowie grudnia. Półfinały zaplanowane są na 10 i 17 lutego, a wielki finał na 3 marca.

Już 4 listopada ok. godziny 13:30 odbędzie się w Rzeszowie specjalne spotkanie z Alicją Regą. Wokalistka udzieli też wywiadu Dziennikowi Eurowizyjnemu w murach rzeszowskiego Ratusza. Wszyscy, którzy będą wtedy w centrum miasta są zaproszeni, by wziąć udział w evencie i życzyć polskiej reprezentantce powodzenia w Tbilisi w trakcie Eurowizji Junior 2017! Transmisja z wywiadu dostępna będzie na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego, a ze spotkania na Rynku na fanpage Eurowizja.org. Przypominam, że finał konkursu odbędzie się 26 listopada i transmitowany będzie od 16:00 w TVP2.

%d blogerów lubi to: