Telewizja gruzińska ogłosiła, kto będzie prowadzącym Eurowizji Junior 2017 w Tbilisi. W konkursie zorganizowanym dla wszystkich prezenterów i osobowości medialnych w Gruzji wygrały…chórzystka z Eurowizji 2010 oraz laureatka najgorszego miejsca w historii gruzińskich startów JESC. Helen Kalandadze pochodzi z Tbilisi i w 2009 roku wystartowała w lokalnej wersji reality-show „Star Academy”. Rok później reprezentowała Gruzję na Eurowizji w Oslo jako chórzystka Sopho Nizharadze. W 2013 roku wzięła udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, który wygrała. Helen nadal tworzy muzykę, ale zajmuje się też produkcją i często występuje w telewizji jako prezenterka.

Jej eurowizyjną towarzyszką będzie Lizi Japaridze, znana jako Lizi Pop (fot.). Urodziła się w 2004 roku i jako 10-latka reprezentowała swój kraj na JESC z utworem „Happy Day”, który (nie wiedzieć czemu) ma wciąż najwięcej odtworzeń na YouTube spośród wszystkich nagrań oficjalnego kanału dziecięcej Eurowizji. Pomimo wielkiej popularności, piosenka zajęła na Malcie 11. miejsce, najgorsze w historii gruzińskich startów. Lizi się jednak nie poddała, zaprzyjaźniła się z Debanem z Wiwibloggs (nagrali nawet wspólny utwór!) i była na Malcie rok temu razem z Mariam. Po zwycięstwie Gruzji była przekonana, że jej kraj będzie organizować Eurowizję i jak widać, nie pomyliła się. Wokalistka płynnie mówi po angielsku, francusku i rosyjsku, a teraz uczy się hiszpańskiego.

Już w czwartek telewizja portugalska przeprowadzi preselekcje narodowe do Eurowizji Junior, na którą kraj powraca po wieloletniej przerwie. Wiadomo, że utworem konkursowym będzie „Youtuber”, chociaż wciąż nie jest pewne jak EBU odniesie się do wykorzystania nazwy „YouTube” w tej piosence. Kompozytorem jest Joao Cabrita, a piosenkę wykona jeden z finalistów selekcji – ten, który w czwartek zdobędzie największe poparcie widzów i jurorów. O tym dowiemy się w czwartek o 18:00 – wtedy rozpocznie się finał. Pełna wersja utworu „Youtuber” w wykonaniu Cabrity dostępna jest poniżej.

 Rosjanie już dość dawno wybrali swoją reprezentantkę – została nią Polina Bogusevich, która wygrała preselekcje narodowe z utworem „Krylya”. Teraz nadawca rosyjski opublikował oficjalną wersję piosenki razem z dość niepokojącym teledyskiem. Wbrew oczekiwaniom, brzmienie utworu zachowano – nie różni się ono zbytnio od tej wersji, którą znamy z preselekcji – zmieniono jedynie tytuł na angielskie „Wings”. Piosenka wykonana będzie w dwóch językach.

Reklamy