W niedzielę Alicja Rega zwyciężyła podczas polskich preselekcji do Eurowizji Junior i w Tbilisi wykona balladę Marka Kościkiewicza pt. „Mój dom”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wokalistka nie zdobyła jednak maksymalnej liczby punktów – wg różnych źródeł Alicja otrzymała najwyższą notę (10 punktów) od jury i II miejsce w głosowaniu widzów (9 punktów). Drugie miejsce w głównym rankingu miała Ula Kowalska z utworem „Jestem jaka jestem” i wg informacji piosenkarki, od wygranej dzielił ją tylko jeden punkt. Nie wiemy, kto był trzeci (fani stawiają na Dominikę Ptak), ale podano, że czwarte miejsce otrzymał Tomek Bao, któremu jurorzy mieli przyznać znacznie wyższą notę niż publiczność.

Kochani Dziękuje WSZYSTKIM za wsparcie, obecność i oddane głosy Dziękuje także osobom, bez których nie osiągnęłabym tak wielkiego sukcesu❤️Marek Kościkiewicz za napisanie tak wspaniałego tekstu i muzyki, Tomasz Filipczak za piękną aranżację Przede wszystkim Anna Czenczek za produkcję piosenki, przygotowanie wokalne i wsparcie I oczywiście wspaniałej ekipie: Bartek Ligęza za najlepsze stylizacje i Kinga Bednarz Make-up Artist za profesjonalny makijaż oraz cudowną atmosferę Basia Olearka za zjawiskową kreację Dziękuje także moim kochanym rodzicom za bezgraniczne wsparcie, opiekę i poświęcony mi czas” – czytamy na oficjalnym fan page Alicji. Mnóstwo gratulacji spłynęło też na prywatny profil wokalistki.

O zwycięstwie utalentowanej 14-latki informowały portale takie jak Interia.pl, Radiozet.pl, Gala.pl, Plejada.pl, WirtualneMedia.pl czy Eska.pl. Niezalezna.pl podaje, że widzowie i jurorzy docenili znakomity głos Alicji i liryczną piosenkę. Wielokrotnie podkreślane jest też, że Alicja ma za sobą udane występy w programie „Mali Giganci”. Oczywiście o reprezentantce Polski piszą też eurowizyjne media z całej Europy, na czele z Wiwibloggs. Wśród polskich fanów Eurowizji zdania na temat słuszności wyboru Alicji i piosenki „Mój dom” są jednak podzielone – nie wszystkim podoba się fakt, że do Tbilisi Polska wysyła balladę, wszyscy jednak doceniają wspaniały głos Alicji. Niestety polskie preselekcje nie cieszyły się wśród widzów zbyt dużą popularnością – jedynie 1 milion widzów śledziło niedzielny finał na żywo.

Reklamy