Już w niedzielę o 17:30 finał polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2017. Dziesięciu kandydatów wykona na żywo swoje utwory, a widzowie wraz z trzyosobowym jury wskażą nowego reprezentanta Polski! Chociaż w tym roku TVP nie promuje finału tak intensywnie jak wcześniej, to jednak pokazany już został spot, który zapowiada niedzielne show. Rok temu Telewizja Polska przygotowała serię reportaży w których Radek Brzózka zaglądał na casting przed finałem, prezentował sylwetki uczestników, rozmawiał z byłymi reprezentantami, a nawet poleciał na Maltę by spotkać się tam z Destiny. Polskie media również niewiele artykułów publikują na temat preselekcji – głównie robi to Eska.pl, a cały ciężar promocji konkursu wśród widzów spada na media lokalne, z miejscowości w których mieszkają uczestnicy finału. Sami kandydaci robią co mogą, by zyskać jak największe poparcie – promują się głównie w mediach społecznościowych i dzięki ich wpisom wiemy, jak wygląda pełna kolejność startowa. Oto ona:

  1. ASMki „Pod prąd
  2. Monika Urbanowicz „Płomień miłości”
  3. Maya&Marcel „Tacy sami
  4. WAMWAY „Jesteś mym marzeniem
  5. Tomek Bao „Pochodnie
  6. Dominika Ptak „Anioły
  7. Natalia Wawrzyńczyk „Nie jesteś sam
  8. Staś Kukulski „To co żyje w nas
  9. Alicja Rega „Mój dom
  10. Ula Kowalska „Jestem jaka jestem

Wczoraj w Internecie opublikowano utwór „Jesteś mym marzeniem” boybandu WAMWAY. Muzykę przygotował Jacek Winkiel, a słowa napisała Aleksandra Potrykus Wincza. Na potrzeby udziału w tegorocznych preselekcjach Warsztatowa Akademia Musicalowa zmieniła skład zespołu i teraz o wyjazd do Gruzji walczyć będzie pięciu chłopców: Jakub Gondek, Michał Rosiński, Maciej Kącki, Leon Natan-Paszek i Bartosz Imielski.

Natalia Wawrzyńczyk ma od wczoraj opublikowaną nową wersję piosenki „Nie jesteś sam”, w której nieco zmieniono brzmienie. Obydwa klipy do piosenki obejrzano już na YouTube ponad 5,4 tys. razy. Najpopularniejszą piosenką konkursową w Internecie jest „Płomień miłości” Moniki Urbanowicz – polską i angielską wersję (łącznie) obejrzano ponad 25 tys. razy. Druga jest ballada „Anioły” Dominiki Ptak z 11 tys. wyświetleń na YouTubie. Trzecie miejsce ma Ula Kowalska i „Jestem jaka jestem” – 7,8 tys. wyświetleń. Należy jednak pamiętać, że utwory były publikowane w różnych terminach i niektóre są dostępne już ponad 2 tygodnie. Jedynie Tomek Bao nie opublikował swojego utworu przed finałem preselekcji. Nie przeszkodziło mu to jednak zdobyć 2. miejsca w głosowaniu dla członków grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. W rankingu popularności zdobył 24% poparcia i przegrał jedynie z Moniką Urbanowicz, której kibicować będzie ponad 35% głosujących. Trzecie miejsce ma Dominika Ptak z 15% głosów.

Finał preselekcji już w niedzielę 1 października o 17:30 w TVP1 i TV Polonia. Osoby, które otrzymały wejściówki na show proszone są o stawienie się ok. godziny 16:00 w Bloku F siedziby Telewizji Polskiej przy Woronicza.

fot. WAMWAY

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.