Serbia i Malta odkrywają kolejne karty i wiemy coraz więcej na temat ich przygotowań do Eurowizji Junior. Telewizja serbska nagrała już program, w którym zaprezentuje widzom trzy najlepsze piosenki preselekcji. W trakcie nagrania jurorzy wybrali zwycięzcę, a w skład komisji weszła m.in. Nevena Božović, reprezentantka Serbii na JESC 2006 i ESC 2013. Chociaż show planowano wyemitować już w sobotnie popołudnie, telewizja RTS niespodziewanie wczoraj podała wyniki finału i wiemy, że do Tbilisi pojadą Irina Brodić i Jana Paunović z utworem „Ceo svet je naš”, którą dziewczęta napisały razem z Ognjenem Cvekiciem i Lejlą Hot. Premiera utworu odbędzie się jutro w ramach 30-minutowego programu „Dečja pesma za Evropu” o 12:30. Fragment piosenki dostępny jest w spocie promocyjnym telewizji RTS poniżej:

Niespodzianką dnia jest premiera utworu Malty na Eurowizję dla Dzieci. Reprezentantem kraju jest Gianluca Cilia, który wygrał preselekcje narodowe. Dziś już wiemy, że w Tbilisi wykona skoczny i nieco zwariowany utwór „Dawra Tond” po angielsku, ale z elementami języka maltańskiego. Sam tytuł też jest po maltańsku i oznacza „Obróć się”. Do piosenki przygotowano już bardzo ciekawy teledysk. Na pewno mało kto spodziewał się takiego rodzaju utworu po Malcie i najczęściej ten ruch oceniany jest bardzo pozytywnie, chociaż niektórzy internauci uważają, że jest to kopia ormiańskiej piosenki „People of the sun”. Co ciekawe, Malta wygrała Eurowizję Junior w latach nieparzystych – w 2013 i 2015. Czy w 2017 roku też jej się to uda?

Wiemy już więcej na temat preselekcji Portugalii. Pięciu kandydatów, wybranych przez RTP wykonywać będzie ten sam utwór pt. „Youtuber”. Autorami piosenki są João Cabrita i Mariana Andrade. Fragment dostępny jest już w Internecie – piosenka wydaje się mieć dość prosty ale rytmiczny refren. W trakcie finału Filipa, Mariana, Matilde, Duarte i Margarida wykonają zarówno konkursowy utwór (w swojej interpretacji) oraz po jednym coverze. Głosowanie widzów już ruszyło i zostanie później wznowione w trakcie finału na żywo. Pozostaje jednak pytanie, czy słowo „Youtuber” w tekście piosenki jest dozwolone? W 2012 roku słowo „Facebook” w piosence San Marino musiało być usunięte ze względu na treści komercyjne.

Reklamy