Chociaż nadal nie wiemy gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja 2018, kolejne kraje zgłaszają chęć udziału w konkursie. Na ten moment mamy 17 państw – wczoraj udział w ESC 2018 potwierdziła Łotwa. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, nadawcy mogą się nawet wycofać z tych wstępnych deklaracji, ale zapewne nie ma co spodziewać się wielkich rewolucji, dramatycznych rezygnacji czy zaskakujących powrotów. Z pewnością do rywalizacji powróci Rosja, spore są szanse na rezygnację San Marino. Debiut Kosowa raczej nie dojdzie do skutku, podobnie może być też z Kazachstanem. Mamy nadzieję, że obejdzie się bez przymusowej rezygnacji Izraela. Andora, Luksemburg i Monako nie planują powrotów. Z Turcji co jakiś czas słyszy się plotki dotyczące Eurowizji, jednak na razie wszystko jest niepewne – wiadomo jedynie, że zmienia się jeden z prezesów telewizji TRT. Czy zdecyduje on o powrocie Turcji do Eurowizji? Przekonamy się niebawem. Według najnowszych danych cztery miasta walczą o prawo organizacji konkursu – Braga, Gonmdomar, Lizbona i Santa Maria da Feira. Decyzję mamy poznać w pierwszej połowie lipca i wtedy też dowiemy się, kiedy dokładnie zorganizowany zostanie konkurs.

Dodatkowe akcje Dziennika Eurowizyjnego:

  • Trwa finałowe głosowanie w plebiscycie „Wymarzony Reprezentant PL 2018” – Głosowanie dostępne TUTAJ do końca miesiąca.
  • Trwają półfinałowe głosowania w plebiscycie „Eurovision Internet Song Contest” – Szczegóły dostępne TUTAJ
  • Powoli dobiega końca cykl „Analizy wyników” – wszystkie dotychczasowe artykuły na ten temat znajdziecie TUTAJ
  • Wczoraj rozpoczął się cykl „Historia Portugalii na ESC” – wszystkie odcinki dostępne będą TUTAJ.

Reklamy

One comment

  1. Może jakiś artykuł o piosenkach z tegorocznej Eurowizji, które odniosły sukces radiowy. Blanche i jej City Lights szturmuje już listę przebojów na RMF FM. Dziś wysokie 4 miejsce.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.