PRÓBY TECHNICZNE – Dzień 3

Trzeci dzień prób technicznych przed nami! Dziś zaczynamy II półfinał. Na początek jednak dwa nagrania z wczorajszej imprezy w Euroclubie:

9:00-9:30 SERBIA

Tijana na początku jest na scenie sama, później dołączył do niej tancerz ubrany na biało. Niestety, występ nie jest ciekawy, widać, że brakuje elementów, które w ostatniej chwili zostały usunięte z prezentacji scenicznej ze względu na koszty. Wokalnie też na razie jest dość słabo, ale może to kwestia rozśpiewania. Co ciekawe, wczoraj opublikowano serbską wersję utworu „In too deep”. Do posłuchania poniżej:

Kolejne występy nie pokazały zbyt wielu nowych elementów – nadal występ wygląda zbyt prosto, jak na taki utwór. Uruchomiono maszynę do robienia wiatrów, ale wciąż można mieć wrażenie, że scena jest zbyt pusta.

9:40-10:10 AUSTRIA

Nathan Trent siedzi na ogromnym półksiężycu, od samego początku ma świetny kontakt wzrokowy z kamerą, co od razu wzbudza sympatię widza. Wokalnie bez większych zarzutów. W samym występie raczej niewiele się dzieje, ale i nie jest to w tym przypadku potrzebne. Wizualizacje w tle przedstawiają piękne chmury w różnych odcieniach. Austriak zdobył spore owacje w Centrum Prasowym.

10:20-10:50 MACEDONIA

Jana Burcheska sama na scenie, w tle wizualizacje przedstawiające światła miasta – na początku są czarno-białe, później pojawiają się elementy różu. Wokalistka chodzi po scenie, zalotnie zerka w kamerę i prezentuje się bardzo seksownie, nawet jeśli nie ma jeszcze stroju scenicznego. Występ jest niezwykle przyzwoity i szansa na awans jest naprawdę duża.

11:00-11:30 MALTA

Klasycznie, elegancko, wzruszająco – Claudia Faniello zaskoczyła wszystkich i w prosty sposób pokazała wspaniałe emocje ballady „Breathlessly”. Na wizualizacjach widzimy twarz wokalistki w pięknych ujęciach w kolorze błękity. Nie ma tu żadnych dodatkowych efektów, jedynie skromna gra świateł. Czy to wystarczy do awansu? Przekonamy się już wkrótce.

11:30-12:30 PRZERWA

12:40-13:10 RUMUNIA

Bardzo kolorowe i nieco dziecinne wizualizacje dla Rumunii – zawierają drewniane żołnierzyki, kolorowe literki (YODEL IT), barwne nutki oraz…armaty. Dwie ogromne armaty zostają zresztą wprowadzone na scenę w trakcie ostatniego refrenu. Na razie nie wiadomo co z nimi się stanie, zapewne dowiemy się tego przy trzecim występie z użyciem efektów pirotechnicznych.

Niestety z armat nic nie wybucha (póki co), ale podczas ostatniej próby Alex spadł z armaty.

13:20-13:50 HOLANDIA

Dziewczyny w czarnych, świecących strojach. Wizualizacje w ognistej barwie, w tle pojawiają się fragmenty tekstu piosenki, np. słowa „Not give up”. Wokalnie jest bardzo dobrze i tego można się było spodziewać. Występ jest bardzo klasyczny i nieprzesadzony. Nie dzieje się w nim nic spektakularnego, uwagę widza mają skupić głosy wokalistek.

14:00-14:30 WĘGRY

Prezentacja sceniczna zgodna z koncepcją znaną nam już z preselekcji węgierskich. Skrzypaczka występuje na małej scenie, przed główną, co oznacza, że będzie otoczona publicznością. Zarówno stroje jak i choreografia są takie same jak podczas „A dal”. Wizualizacje są w kolorze złotym, pod koniec pojawiają się piękne rysunki ptaków. Do dopracowania: gra świateł.

W trzeciej próbie pojawiają się ognie otaczające scenę w momencie tańca Jociego.

15:00-15:30 DANIA

Dania niczym nowym nie zaskakuje, kolorystyka jest bardzo podobna do tego, co widzieliśmy w preselekcjach narodowych. Wokalnie jest bez zarzutu, ale niektórzy twierdzą, że Anja przekrzyczała utwór. Co ciekawe, Ilinca z Rumunii przyznała, że Dania jest jedną z jej faworytek.

15:40-16:10 IRLANDIA

Brendan stoi na kwadratowym podeście, który jest podwieszony do wielkiego biało-czerwonego balonu. Rusza się on na wietrze co wywołuje dość ciekawy efekt. Wokalnie jest przyzwoicie, tak jak Brendan nas do tego przyzwyczaił.

Głosowanie polskich dziennikarzy wygrała dziś Austria, drugie miejsce zdobyły Węgry, a trzecie Irlandia. Ostatnie miejsce przypadło Serbii.

%d blogerów lubi to: