Rozpoczyna się czwarty dzień prób technicznych. Dziś pora na drugą część drugiego półfinału. Wczoraj w EuroClub odbyła się impreza rocznicowa portalu Oikotimes, a wśród gości znalazła się m.in. reprezentantka Polski – Kasia Moś, która wykonała m.in. „Flashlight” i zdobyła ogromne brawa. Wraz z całą salą zaśpiewała też „Happy Birthday” redaktorowi naczelnemu portalu ESCkaz, który wczoraj obchodził urodziny. Na scenie pojawili się też SunStoke Project i O.Torvald, dla których jest to już drugi występ w Euroclubie z rzędu. Zaśpiewali również reprezentanci Czech, Azerbejdżanu, Malty i Rumunii. Dziennik Eurowizyjny prezentuje nagranie poniżej:

Oraz materiał „Dobry Wieczór Europo” o reakcjach dziennikarzy na próbę Kasi Moś:

9:00-9:30 SAN MARINO

Valentina i Jimmie w czarnych, błyszczących strojach, w tle kolorowe wizualizacje w szerokie pasy – proste rozwiązanie, ale wygląda ciekawie. Wokalnie oczywiście bez zarzutu, bo tego po tych piosenkarzach mogliśmy się spodziewać. Pod koniec występu Jimmie ściąga swoją kurtkę i odsłania muskularne ramiona. „Spirit of the night” wywołało bardzo radosne reakcje wśród dziennikarzy w Centrum Prasowym.

9:40-10:10 CHORWACJA

Bardzo udany występ Chorwacji – Jacques Houdek rozpoczyna występ od cytatu, wypowiadając go na boku sceny. Później stoi już na środku i faktycznie śpiewa dwoma głosami – nie sprawia mu to żadnego problemu. Aby odróżnić jeden głos od drugiego zastosowane są różne ujęcia oraz wyciemnienia. Na scenie jest trzyosobowy chórek oraz dwóch muzyków (jednemu z nich smyczek wypadł w trakcie próby). Wizualizacje są mocno przesadzone – jest wzgórze z małym drzewem, słoneczniki, a na koniec ogromna tęcza. Pojawia się też sporo efektów pirotechnicznych, w tym wodospad iskier. Próba wywołała spore poruszenie w Centrum Prasowym.

10:20-10:50 NORWEGIA

Występ JOWST dokładnie taki sam jak w preselekcjach narodowych – te same stroje, ruchy, instrumenty na scenie. Wizualizacje są biało różowe i bardzo nowoczesne. Nie za bardzo jest się do czego przyczepić, ale i nie wywołuje to żadnych specjalnych reakcji prasy, bo wszyscy wiemy jak taki występ miał wyglądać. Czy dla widzów będzie on atrakcyjny?

Na drugiej próbie pojawiają się efekty „zakłócenia obrazu” na ekranie.

11:00-11:30 SZWAJCARIA

Miruna stoi na wysokim owalnym podeście otoczonym schodkami. Ma na sobie jasnożółtą, długą suknię. W trakcie występu schodzi po schodkach i podchodzi do muzyka grającego na fortepianie. Wokół bardzo pastelowe wizualizacje pokazujące antyczne rzeźby i kolumny. Dominuje kolorystyka różowa. Wokalnie jest bardzo dobrze, jednak występ nieco psuje odbiór całej piosenki.

12:40-13:10 BIAŁORUŚ

Kseniya i Artyom stoją na czymś w rodzaju tratwy, przypominającej poduszkowiec. Ubrani na biało, Artyom ma ze sobą gitarę. Wizualizacje są bardzo ciekawe, pokazują symboliczne budowle kojarzone z miastami wschodniej Europy np. wieże kościołów czy cerkwii, akwedukty, mosty itp. Wygląda to świetnie! Wokalnie bez zarzutu – zachowana jest też radość bijąca z tego utworu i wykonania. Kolorystyka błękitna, z elementami bieli.

13:20-13:50 BUŁGARIA

Kristian Kostov sam na scenie, ubrany na czarno. Wokół widzimy elementy „żyrandola” wyświetlające granatowe wizualizacje. Później na głównym ekranie za sceną pojawiają się wizualizacje deszczowe. Wokalnie Kristian nie zawodzi, ale czy to jest występ wystarczający do wygranej?

W kolejnych próbach na występ nałożone są białe animacje graficzne, ale nie jest to zbyt efektowne.

14:00-14:30 LITWA

Występ dokładnie taki sam jak podczas preselekcji narodowych, z czerwonym strojem, wizualizacjami i ruchem wokalistki. Na scenie jest też chórek. Niestety, sam występ niczym specjalnie nie zaskakuje i nie jest odkrywczy, więc Litwie ciężko będzie zdobyć uznanie fanów i dziennikarzy.

15:00-15:30 ESTONIA

Kolorystyka granatowa z dużą dozą bieli – w różny sposób wykorzystana jest ciekawa gra świateł, wizualizacje są dość różnorodne, np. w pewnym momencie pojawia się twarz Laury. Wiele jest krótkich ujęć, które mają wyglądać jak teledysk. Show dzięki temu jest dość dynamiczne. Należy jeszcze poprawić oświetlenie.

15:40-16:10 IZRAEL

Imri w czarnym stroju, z odsłoniętymi ramionami. Dwóch tancerzy ubranych na biało, pozostałe osoby na scenie w czarnych barwach. Wizualizacje na początku są czarno-białe, później pojawia się też sporo koloru czerwonego. Dodatkowo widzimy sylwetkę Imri’ego rozbijaną na kawałki. Wokalista wraz z zespołem wykonuje układ choreograficzny. Wokalnie zapewne trzeba jeszcze trochę poprawić, ale to na pewno dobre zakończenie półfinału.

Głosowanie polskich dziennikarzy wygrała dziś Bułgaria, a na drugim miejscu znalazło się San Marino. Trzecia była Białoruś, czwarta Norwegia, a piąty Izrael. Litwa zajęła ostatnie miejsce. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego zdecydowali, że jutro transmitowane będą próby Szwecji, Belgii, Czarnogóry, Finlandii i Azerbejdźanu – prosto z Areny. Oczywiście będzie także transmisja Polski. Relacje na żywo ruszą o godz. 9:00 czasu polskiego na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego. Tam też znajdziecie dzisiejszą rozmowę z reprezentantem San Marino – Jimmie’m. Rozmawialiśmy m.in. o jego udziale w konkursie, o Kasi Moś oraz o swoich planowanych pobytach w Polsce.

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.