Próby techniczne – część 1 [UPDATE]

Witam z Centrum Prasowego w Kijowie! Już za moment rozpoczynamy próby techniczne półfinalistów. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco, a dodatkowo na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego będą realizowane transmisje „First Reaction” wszystkich prób.

9:00-9:30 SZWECJA 

Robin Bengtsson wraz z tancerzami na scenie – prezentacja sceniczna identyczna jak w Melodifestivalen, chociaż wymieniono część składu. Niestety, w Centrum Prasowym zabrakło fonii, w związku z tym pierwszy występ Szweda przeszedł bez echa. Póki co dużo problemów ze światłem i pracą kamer.

Trzeci występ w końcu z dźwiękiem – na żywo Robin brzmi nieco inaczej, dodaje parę ozdobników. Nadal spore problemy z oświetleniem, wizualizacje są zbyt różowe…

9:40-10:10 GRUZJA

Tamara sama na scenie, w tle czerwono-białe wizualizacje. Pierwsza część występu przy statywie, później już wokalistka zabiera mikrofon i wtedy uruchomiona jest również maszyna do robienia wiatrów. Im bardziej ta piosenka nabiera patosu, tym wizualizacje stają się bardziej dynamiczne, co ogólnie bardzo dobrze pasuje do prezentacji scenicznej. Wokalnie bez zarzutu.

Trzeci występ zawiera efekty pirotechniczne, które bardzo dobrze pasują do prezentacji scenicznej i dynamicznego zakończenia.

10:20-10:50 ALBANIA

Lindita na scenie z chórkiem, który okryty jest cieniem. Wokalnie bardzo dobrze, ale występ nie jest zaskakujący – statyczny i mocno przekrzyczany. Lindita na razie nie występuje w stroju scenicznym. Wizualizacje są dość ciemne, ale efektowne – prezentują tarczę zegara. Podobne wyświetlane są też na podłodze.

Trzeci występ nie pokazał żadnych dodatkowych efektów.

11:00-11:30 AUSTRALIA

Isaiah stoi na specjalnym podeście, który się obraca, w związku z tym bardzo często wokalista stoi tyłem do kamery. Nie wiadomo, czy to błąd w pracy kamer, czy tak ma być. W tle bardzo efektowne wizualizacje przedstawiające wokalistę w różnych ujęciach. Dominuje barwa różu. Wokalnie dość przeciętnie – najwidoczniej Australijczyk oszczędza głos. Na scenie stoi sam, chórek ma ukryty.

11:30-13:30 PRZERWA

12:40-13:10 BELGIA

Blanche na scenie całkiem sama, stoi przy statywie, nie wykazuje zbytniej chęci do ruszania się – lekko porusza tylko rękoma. Wokalnie bez zarzutu, a jej głos jest bardzo charakterystyczny i zapewne przez to zostanie zapamiętana. Niestety występ nie przyciąga i może nawet nudzić. Jedynym ciekawym elementem jest gra świateł, jednak nie jest to nic oryginalnego.

13:20-13:50 CZARNOGÓRA

Slavko Kalezić sam na scenie, chórek schowany, ale bardzo dobrze pasuje do wokalu reprezentanta. Wokalista ubrany w niebieską suknię znaną z klipu, oraz przezroczysty kostium. Później Slavko zdziewa szatę i pokazuje swoje cekinowe spodnie. Ciekawym efektem jest wyświetlanie fragmentu teledysku na podłodze, na której jednocześnie leży Slavko. Niestety, wokalista wykonuje wiele dziwnych ruchów warkoczem co raczej wywołuje salwy śmiechu niż podziw. Czy o to chodziło w jego artystycznym występie?

14:00-14:30 FINLANDIA

Występ duetu Norma John bardzo podobne do tego z preselekcji narodowych – ona stoi i śpiewa, on siedzi za fortepianem. Wizualizacje w barwach ciemno-niebieskich, tworzą efekt wiru wodnego na podłodze. Praca kamer bez zarzutu, wokalnie też bardzo dobrze. Stroje będą te same, co podczas finału w Finlandii.

14:30-15:00 PRZERWA

15:00-15:30 AZERBEJDŻAN

Dihaj występuje w specjalnym „boksie” którego ściany są popisane kredą, pojawiają się tam różnego rodzaju napisy związane z tekstem utworu. Obok wokalistki stoi drabina na której znajduje się tancerz w masce konia. W trakcie występu ściany są rozłożone, pojawiają się kolejni tancerze, którzy wykonują nieskomplikowany układ choreograficzny. „Człowiek-koń” schodzi zdejmuje maskę i schodzi z drabiny. Niestety, wokalnie Dihaj mocno zawiodła. Chórek zdaje się ją zagłuszać.

15:40-16:10 PORTUGALIA

W zastępstwie Salvadora na scenie jego siostra, która stoi na małym podwyższeniu. Bardzo statyczny występ, w tle wizualizacje przypominające las. Wokalistka wykonuje mniej niespodziewanych ruchów zględem tego, co Salvador robił podczas finału preselekcji. O tym, jak on prezentuje się na scenie dowiemy się dopiero na próbach generalnych.

Pierwszy dzień prób za nami! Zapraszam do obejrzenia zapisów relacji na Facebooku! Pięcioosobowy panel złożony z polskich redaktorów uznał, że najlepiej wypadła dziś Finlandia, drugie miejsce zajęła Portugalia, a trzecie Azerbejdżan.

1 maja próby rozpoczynają się o 9:00 czasu polskiego. Poniżej plan Kasi Moś:

 • 8:20 – przyjazd do areny, informacje na temat bezpieczeństwa (30 minut)
 • 8:50 – próby odsłuchowe (30 minut)
 • 9:25 – backstage (15 minut)
 • 9:40 – próba techniczna na scenie (30 minut)
 • 10:20 – Viewing Room (analiza nagranego występu, 20 minut)
 • 10:50 – Konsultacje dot. make-up’u (20 minut)
 • 11:15 – nagranie dla Eurovision.tv (35 minut)
 • 12:00 – spotkanie Meet & Greet (20 minut)

1 komentarz

 1. Belgia mnie nie zawiodła, prezentacja sceniczna wygląda ładnie, skromnie a nie jak Czarnogóra. Trochę takim kiczem u nich zajeżdża. Wokalnie też dobrze Blanche wypadła. Liczę na top 5 dla nich w tym roku! Jeszcze czekam na próbę Francji i Serbii

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: