Więcej Eurowizji w TVP! Nowe rankingi i aktualne głosowanie klubów OGAE! Śpiewaj razem z reprezentantami – wersje karaoke dostępne! 9 dni do Kijowa!

TVP zaktualizowała swój program na pierwszą połowę maja i jednak znajdzie się w ramówce więcej czasu dla Eurowizji. Przed każdą z części konkursu (we wtorek 9 maja, czwartek 11 maja i sobotę 13 maja) telewizja pokaże 30-minutowy program „Przed Eurowizją” (od 20:30). Na razie nie wiadomo w jakiej formie zostanie przygotowany oraz co będzie zawierać. Program emitowany będzie tylko na TVP1, nie będzie go na TVP Polonia. Nadawca przygotował też powtórki konkursu – będzie można je obejrzeć na TVP Rozrywka w środę 10 maja o 20:20 (I półfinał), w piątek 12 maja o 20:20 (drugi półfinał) i w niedzielę 14 maja o 20:40 (finał). Zapewne, tak jak rok temu, występy reprezentantów dostępne będą również na stronie Eurowizja.tvp.pl. Przy okazji przypominam, że trwa Eurovision Fans Cup na profilu facebookowym Eurowizja TVP. Z grupy E do dalszego etapu przeszły Islandia i Białoruś, pokonując Estonię, Izrael, Grecję, Mołdawię i Chorwację. Do soboty do godz. 24:00 głosować można w ostatniej grupie – F. Rywalizują tam San Marino, Węgry, Litwa, Francja, Cypr, Hiszpania i Gruzja.

Pora zerknąć na aktualne zestawienia i rankingi fanów. Portal ESCtoday.com ogłosił pierwsze wyniki swojego facebookowego głosowania, w którym czytelnicy oceniali utworu stosując „emotikony”. Największe poparcie zdobyły Włochy, drugie miejsce ma Szwecja, a trzecie Izrael. Polska zajęła 16. miejsce (na 42) otrzymując 2887 punktów (Włoch miał ich 6142). Gdyby podzielić te rezultaty na odpowiednie półfinały, Kasia Moś znalazłaby się w swojej grupie na miejscu 7. Pełne wyniki dostępne TUTAJ. Nadal trwa głosowanie klubów OGAE – zbierane są kolejne punktacje. Siedemnastym klubem, który przekazuje swoje top10 jest Cypr. Aktualnie w rankingu prowadzą Włochy (193 punkty), drugie miejsce ma Belgia (144), a trzecie Szwecja (118). Polska wciąż bez punktów, a zero na koncie mają też m.in. Mołdawia, Holandia, Serbia czy Ukraina. Wyniki śledzić można na bieżąco TUTAJ. W notowaniach bukmacherskich Polska nadal ma 11. miejsce w grupie półfinałowej, a wśród wszystkich krajów zajmuje 21. miejsce, pomiędzy Finlandią a Chorwacją. Prowadzą Włochy przed Bułgarią i Szwecją.

Premiera oficjalnej składanki z 43 utworami Eurowizji 2017 (uwzględniając piosenkę Rosji) dopiero 28 kwietnia, ale w Internecie znaleźć można już większość podkładów karaoke czy instrumentalnych do tegorocznych piosenek. Dziennik Eurowizyjny przygotował specjalną playlistę dostępną dla użytkowników Spotify – TUTAJ. Brakuje tam jedynie podkładów do piosenek z Belgii, Finlandii, Cypru, Danii, Hiszpanii, Łotwy, Macedonii, Holandii, Portugalii i Serbii. W sieci znaleźć też można remixy do tegorocznych utworów – zarówno te oficjalne jak i nieoficjalne. Manel Navarro przygotował wersję akustyczną jak i Urban Remix piosenki „Do it for your lover”, remixy mają też m.in. Wielka Brytania, Szwajcaria, a nawet Rumunia czy Białoruś.  Polskie „Flashlight” dostępne jest tylko w wersji oryginalnej oraz karaoke.

KYIV17 COUNTDOWN

Dziewięć dni pozostało do wylotu do Kijowa, w związku z tym dziś przypominam piosenki, które podczas czterech ostatnich konkursów zajmowały 9. miejsca. W 2013 była to fenomenalna Anouk z Holandii, która wprowadziła swój kraj do finału po rekordowo długim paśmie porażek. W finale wywalczyła 114 punktów za piosenkę „Birds”.

9. miejsce w Kopenhadze zajął reprezentant ówczesnych gospodarzy – Duńczyków. Basim uzbierał 74 punkty za piosenkę „Cliche Love Song”, chociaż w trakcie występu nie wszystko poszło tak jak planowano…

W Wiedniu dziewiąty był Nadav Guedj z Izraela i jego hit „Golden Boy”, który był przebojem w Euroclubie i rozpoczął nową erę piosenke izraelskich w tym konkursie. Jednym z chórzystów wokalisty był Imri Ziv, który w tym roku reprezentuje swój kraj samodzielnie. Ciekawe, czy dorówna osiągnięciu Nadava?

Rok temu 9. pozycję miał Donny Montell z Litwy oraz jego utwór „I’ve been waiting for this night”. Tak wysokie miejsce było sporą niespodzianką – wokalista miał na koncie aż 200 punktów. Niestety, nie zanosi się na to, by Fusedmarc w ogóle znaleźli się w finale…

2 komentarze

  1. My ESCtips for the poor paupers:
    Slovenia 100, Latvia 20, Macedonia 20, Denmark 10, Sweden 10, Poland 10, Serbia 10, Romania 10, Belarus 10. Only worst idiots can bet anything on Bulgaria, Portugal, Belgium, Armenia, Australia, Azerbaijan, France, Greece, Hungary, United Kingdom, Estonia, Netherlands, Finland and all other craps.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: