ONUKA gwiazdą finału Eurowizji 2017! Scena gotowa w 95%! Kasia Moś jutro wystąpi w Czechach! Odliczanie do Kijowa – 10 dni!

Jak już wcześniej informowałem, Jamala i Ruslana będą gośćmi specjalnymi Eurowizji 2017, a zwyciężczyni konkursu z 2004 wykona w II półfinale swój nowy singiel. Organizatorzy zdecydowali jednak, że w finałowym Interval Act wystąpi grupa niezwiązana z konkursem – zespół ONUKA. To wspólny projekt znanego producenta Eugena Filatova i wokalistki Naty Zhyzhchenko. Ich pierwszy singiel wydany został w 2013 roku, a w 2014 roku pojawił się ich debiutancki album zawierający takie hity jak „Look”, „When I met you” czy „Time”. W ubiegłym roku zespół wydał EP-kę „Vidlik”. Co ciekawe, już 22 kwietnia formacja wystąpi podczas koncertu w Lublinie, a po Eurowizji zespół pojawi się w Poznaniu (20 maja). Na razie nie wiadomo jaki utwór ONUKA zaprezentuje widzom konkursu. W ostatnich latach podczas finałowego Interval Act występowały takie sławy jak Justin Timberlake, Martin Grubinger, Emin, Jan Delay, Madcon, Goran Bregović czy Apocalyptica.

Dziś zorganizowano drugą konferencję prasową dotyczącą przygotowań do Eurowizji. Poinformowano, że scena w IEC jest już gotowa w 95%, a całe osprzętowanie zainstalowane. Pozostałe 5% nie wpłynie na próby – dotyczy to głównie sprzętu dodatkowego, takiego jak maszyny do robienia wiatrów. Trwają też prace nad przygotowaniem trybun, a także kulis. Szef produkcji Eurowizji – Ola Melzig – zdradził, że tzw. „wiata” nad sceną jest w pełni mobilna i zostanie wykorzystana na różne sposoby – np. podczas finałowej defilady uczestników będzie symbolizować rzekę Dniepr, w innym momencie zaś stanie się wielkim kwiatem. Pomysłów jest ponoć mnóstwo. Od 21 do 24 kwietnia potrwają próby ze statystami. Pavlo Hrytsak poinformował, że nie wszystkie rekwizyty reprezentantów trafiły jeszcze do Kijowa, ale dotrą tam najpóźniej przed startem prób z artystami. EBU opublikowało już nową wersję programu prób technicznych i generalnych – usunięto z niego zapisy o reprezentantce Rosji. Przypominam, że Kasia Moś po raz pierwszy na scenie pojawi się 1 maja o 10:40 czasu lokalnego, a „Meet & Greet” z reprezentantką Polski zaplanowano na 13:00. Druga próba techniczna odbędzie się 4 maja o 15:30, a konferencja prasowa ruszy o 16:35. Wszystkie godziny podane są wg czasu lokalnego na Ukrainie.

Anja Nissen wystąpi w Kijowie w towarzystwie pięcioosobowego chórku. Wokalnie wspierać ją będą m.in. Julie Lindell (chórzystka Rumunii 2014), Linda Andrews (chórzystka Słowenii 2013) czy Andy Roda (chórzysta Danii 2014). Na liczny chórek stawia też przedstawicielka Gruzji – Tamara. Jedną z chórzystek będzie Natia Oqrashvili, która próbowała swoich sił w selekcjach narodowych 2008 czy 2009 roku. Spore wsparcie wokalne będą mieć też reprezentanci Albanii, Azerbejdżanu, Izraela, Włoch i Szwecji. Polska reprezentantka – Kasia Moś – zaśpiewa „Flashlight” samotnie, a na scenie towarzyszyć jej będzie tylko brat Mateusz, grający na skrzypcach.

Kasia Moś już jutro wystąpi w Pradze podczas koncertu „Eurovision Meets Jazz” gdzie po raz szósty (!) spotka się z reprezentantką Czech – Martiną Bartą. Koncert rozpocznie się ok. 21:00 w klubie Jazz Dock. Więcej informacji na temat eventu oraz biletów znaleźć można TUTAJ. Dziś w „Dzień Dobry TVN” polska reprezentantka pokazała widzom propozycję strojów konkursowych czy takich, w których wystąpi podczas eurowizyjnych eventów w Kijowie. Materiał video dostępny TUTAJ. Portalowi JastrzabPost wokalistka zdradziła, że na parę dni do stolicy Ukrainy przyjedzie jej narzeczony Maciek, a w skład ekipy wejdzie też Sylwia, która zajmie się make-upem. Kasia Moś wyruszy do Kijowa 30 kwietnia.

KYIV17 COUNTDOWN

Wczoraj, na jedenaście dni przed wyjazdem do Kijowa, autor Dziennika Eurowizyjnego trafił na łamy oficjalnego profilu Facebook Eurowizji – TUTAJ wraz ze swoją historią związaną z konkursem, którą opowiedział w ramach projektu #HumansOfEurovision. Dziś do mojego wyjazdu do Kijowa pozostaje już tylko 10 dni! Pora więc przypomnieć sobie piosenki, które w konkursach 2013-2016 zajęły 10. miejsce. W 2013 roku na miejscu dziesiątym znalazł się hipsterski reprezentant Węgier – ByeAlex z utworem „Kedvesem (Zoohacker Remix)” – piosenka po węgiersku zdobyła 84 punkty. Czy tegoroczny reprezentant tego kraju osiągnie podobny sukces?

W Kopenhadze (2014) dziesiąte miejsce osiągnęła przedstawicielka Hiszpanii – Ruth Lorenzo, która specjalnie na potrzeby utworu „Dancing in the rain” wystąpiła na scenie w mokrych włosach. To ostatni sukces Hiszpanii w konkursie – czy Manel Navarro poprawi statystyki?

Zdobywczynią 10. miejsca w Wiedniu była Serbka Bojana Stamenov, która (jako pierwsza reprezentantka tego kraju) zaśpiewała utwór w całości po angielsku. „Beauty Never Lies” rozruszało widownię i uzbierało 53 punkty. Od tego momentu Serbia wysyła na Eurowizję tylko utwory po angielsku.

Rok temu miejsce 10. wywalczyła Belgijka Laura Tesoro, chociaż mało kto spodziewał się tak dobrego rezultatu dla Belgów. Okazało się, że wokalistka świetnie poradziła sobie…w głosowaniu jurorów, co oznacza, że komisje doceniły piosenki taneczne. Od 2015 roku Belgia nie wychodzi z top10 – czy Blanche utrzyma dobry poziom?

%d blogerów lubi to: