Euroclub czeka na fanów! / Luisa tłumaczy nieobecność brata / Kasia Moś gościem w Plejadzie / 11 dni do Kijowa

Kijowski Euroclub doczekał się swojej własnej strony internetowej, a fani, którzy nie będą posiadać akredytacji P lub F będą mogli kupić specjalne wejściówki do największej eurowizyjnej imprezowni na Ukrainie. Specjalna przepustka działająca od 1 do 14 maja kosztuje 50 EUR w przedsprzedaży i zamówić ją można TUTAJ. Organizatorzy uprzedzają, że po 1 maja cena wejściówek wzrośnie. Pass umożliwia wejście do kompleksu Parkovy, gdzie znajduje się nie tylko EuroClub (otwarty od 20:00 do czwartej rano) ale też Euro Fan Cafe (czynne od 11:00 do 20:00). A co czeka wszystkich, którzy odwiedzą to miejsce? Wspólne oglądanie transmisji Eurowizji, występy reprezentantów i możliwość porozmawiania z nimi, pokazy taneczne, konkursy, oferta gastronomiczna, muzyka najlepszych DJ’ów z klubów OGAE oraz karaoke i oczywiście imprezy do białego rana.

Wstępny program imprez został już opublikowany – 1 maja odbędzie się Impreza otwarcia połączona z ukraińską fetą, 5 maja na wspólną zabawę zaprasza OGAE Ukraina, 6 maja odbędzie się elitarne Nordic Party, a 7 maja after-party po czerwonym dywanie. Na ósmego maja zaplanowano legendarną imprezę delegacji izraelskiej, 10 maja odbędzie się główna impreza OGAE, a 12 maja Anna K Party. Po każdym półfinale oraz po finale w Euroclubie odbędą się imprezy, by wszystkie emocje z oglądania konkursu przelać…na parkiet! Dziennik Eurowizyjny będzie przygotowywał reportaże z imprez w Euroclubie oraz transmitował najważniejsze występy reprezentantów.

Informacje dotyczące nieobecności Salvadora Sobral podczas prób technicznych Eurowizji 2017 wywołały dyskusje wśród fanów – jedni uważają, że choroba nie wyklucza możliwości startu w konkursie, a inni twierdzą, że wokalista powinien najpierw w pełni dojść do zdrowia, bo konkurs może być dla niego zagrożeniem. Luisa Sobral, która zastąpi swojego brata podczas prób technicznych, wytłumaczyła powody tej decyzji. Salvador musi być pod stałą opieką swoich lekarzy, stąd tak długi pobyt poza Portugalią może być dla niego trudny. Pierwsza próba techniczna zapowiedziana jest na 30 kwietnia, a druga dopiero na 4 maja, więc tych parę dni przerwy Salvador wolałby spędzić jednak pod opieką lekarzy. Luisa podkreśliła, że EBU było poinformowane o tej sytuacji wcześniej i zezwoliło, by to siostra zastąpiła wokalistę, zwłaszcza, że pierwsze próby dotyczą głównie świateł i pracy kamer, a Luisa przyznała, że i tak to ona się tym zajmuje. Kompozytorka potwierdziła też, że weźmie udział w portugalskim Meet & Greet oraz konferencji prasowej, ale będzie odpowiadać na pytania zadane do niej, a nie do jej brata.

Dziś gościem portalu Plejada.pl była Kasia Moś, która podczas transmisji internetowej opowiadała o swojej karierze i przygotowaniach do Eurowizji. Wokalistka przyznała, że Telewizja Polska pomaga jej w przygotowaniach prezentacji scenicznej, a nadawca zwrócił część kosztów wszystkich wyjazdów promocyjnych, a (jak dobrze wiemy) Kasia odwiedziła przed konkursem wiele państw. Polska reprezentantka wspominała, że wszędzie, gdzie się pojawiła, była bardzo dobrze przyjmowana, chociaż przyznaje, że niektórzy reprezentanci (np. Szwecji, Włoch czy Francji) cieszyli się większym zainteresowaniem fanów czy dziennikarzy z racji bycia faworytem. Kasia Moś ma także sporo „eurowizyjnych” planów po samym konkursie. Jak już wcześniej wspominała, chce nagrać wspólny utwór z fińskim duetem Norma John w Helsinkach. Planuje też trasę koncertową po Polsce, a na swoje występy chciałaby zapraszać uczestników Eurowizji, których już poznała. Przypominam, że już 20 kwietnia Kasia Moś wystąpi podczas koncertu „Eurovision Meets Jazz” w Pradze (Czechy), a pierwszą próbę techniczną przed ESC 2017 będzie miała 1 maja. Po konkursie, 1 czerwca, wokalistka zagra swój pierwszy duży koncert solowy w warszawskim klubie „Progresja”.

KYIV17 COUNTDOWN

11 dni do wylotu do Kijowa – pora więc przypomnieć sobie, które kraje zajmowały 11. miejsca w finałach ostatnich czterech konkursów. W 2013 roku 11. pozycję wywalczyła Aliona Moon z piosenką „O mie” – jest to ostatnia reprezentantka Mołdawii, która zakwalifikowała się do finału. Miejmy nadzieję, że SunStroke Project przełamią złą passę tego kraju.

Miejsce 11. w Kopenhadze (2014) to Finlandia i formacja Softengine z utworem „Something better”. Rezultat był sporą niespodzianką dla wielu fanów, którzy nie spodziewali się aż tak wielu punktów dla fińskiego zespołu. W kolejnych konkursach Finlandii nie było już w finale. Czy Norma John przywrócą Finom nadzieje na drugie Grand Prix?

W Wiedniu 11. miejsce zajęła pechowa reprezentantka Gruzji – Nina Sublatti, której finałowy występ został popsuty przez organizatorów. Mimo wszystko jej „Warrior” zdobyło aż 51 punktów i bardzo wysokie miejsce. Czy tegoroczna Gruzja poradzi sobie równie dobrze? Szanse są niewielkie…

Rok temu na pozycji 11. znalazła się Holandia, która w ostatnich latach całkiem nieźle sobie radzi. Douwe Bob zdobył 153 punkty za klasyczny (lecz z niespodzianką) występ do „Slow Down”. Tegoroczne reprezentantki kraju – O’G3NE mają poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko.

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękuję Dawidowi Opalskiemu

%d blogerów lubi to: