Salvador nie wystąpi na próbach technicznych / Serbia wspomina ciężkie czasy / Eurowizja 2017 do obejrzenia w Stacji Chmielna! / 12 dni do Kijowa

Najpierw zrezygnował z udziału we wszystkich imprezach promocyjnych, a teraz okazuje się, że zabraknie go na próbach technicznych – reprezentant Portugalii, Salvador Sobral (fot.), pojawi się w Kijowie dopiero podczas oficjalnej imprezy otwarcia i na czerwonym dywanie. Wystąpi też podczas trzech prób generalnych przed swoim półfinałem, ale w trakcie prób technicznych oraz podczas Meet & Greet i konferencji prasowej zastępować go będzie siostra i kompozytorka utworu „Amar Pelos Dois” – Luisa. Według mediów lokalnych, Europejska Unia Nadawców była o tym poinformowana odpowiednio wcześniej i wyraziła zgodę na takie rozwiązanie. Powodem absencji Salvadora mają być nie tyle problemy zdrowotne, co umówione wcześniej badania. Nadal jednak plotkuje się o złym stanie zdrowia a przede wszystkim o problemach z sercem wokalisty. Do końca kwietnia reprezentant Portugalii będzie intensywnie koncertować po kraju – wystąpi w Pombal, Seixal, Faro i Castro Verde. Co ciekawe, koncerty w dwóch ostatnich miastach zaplanowane są na 30 kwietnia, czyli wtedy gdy Ukraińcy zagrafikowali pierwszą próbę techniczną w Kijowie. Portugalczyk miał zamknąć pierwszy dzień prób technicznych w stolicy Ukrainy – 30 kwietnia od 16:40 czasu lokalnego.

Telewizja serbska RTS ostro zareagowała na wykluczenie Rosji z udziału w Eurowizji 2017. Zarząd stacji wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji i przypomina, że nadawca serbski sam był z konkursu wykluczony na wiele lat – od 1992 do 2004 roku. Powodem była wojna w b. Jugosławii i izolacja gospodarcza Serbii i Czarnogóry. „Na własnej skórze przekonaliśmy się, jak wiele straciliśmy przez tę decyzję” – informuje dyrekcja stacji. RTS chce, by konkurs był wyznacznikiem wspólnoty narodów, a nie poligonem. Ostatnim reprezentantem Jugosławii była Extra Nena, która w 1992 roku wywalczyła 13. miejsce. Rok później w konkursie samodzielnie zadebiutowały Chorwacja, Słowenia i Bośnia, a pozostałe części Jugosławii (później pod nazwą „Serbia i Czarnogóra”) zostały odsunięte od startu.

PATRONAT MEDIALNY

Eurowizja 2017 w Warszawie!

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017 będzie można śledzić w otwierającej się restauracji „Stacja Chmielna” w Warszawie. Pokazane zostaną wszystkie części koncertu, a dodatkowo w dniach 10 i 12 maja odbędzie się tam konkurs karaoke. „Oczywiście każdy śpiewa co tylko chce, natomiast każdy zaśpiewany utwór pochodzący z konkursu będzie brał udział w losowaniu nagród” – informuje menadżer restauracji. Lokal otwarty zostanie już 22 kwietnia! Dziennik Eurowizyjny objął patronat medialny nad transmisjami konkursu! Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszam do odwiedzenia stron eventów: PIERWSZY PÓŁFINAŁ i DRUGI PÓŁFINAŁ. Więcej informacji wkrótce!

KYIV17 COUNTDOWN!

Do mojego wyjazdu do Kijowa pozostało już tylko 12 dni, w związku z tym pora na odliczanie razem z piosenkami eurowizyjny z konkursów, które miałem okazję śledzić na żywo, czyli od 2013 roku. W Malmo miejsce 12. w finale zajął Roberto Bellarosa z piosenką „Love Kills” – reprezentował Belgię, która w tym roku typowana jest do zajęcia bardzo wysokiego miejsca w finale.

W 2014 roku na pozycji 12. w finale wylądował duet z Rumunii – Paula i Ovi. Ich utwór „Miracle” zdobył 72 punkty, chociaż wokaliści na pewno liczyli na znacznie więcej, zwłaszcza, że w 2010 roku wywalczyli 3. miejsce. Zostali jednak zapamiętani dzięki hologramom czy okrągłej atrapie keayboardu.

Miejsce 12. w finale Eurowizji 2015 zajął reprezentant Azerbejdżanu – Elnur Huseynov. Jego ballada „Hour of the wolf” ledwo co awansowała do finału (była dziesiąta w półfinale). Azerbejdżan nadal ma 100% skuteczność w awansowaniu do sobotniego koncertu.

Rok temu dwunasta w finale była przedstawicielka Malty – Ira Losco, za utwór „Walk on water”. Oszustwa i kontrowersje towarzyszyły jej od początku – nie dość, że zmieniła zwycięski utwór preselekcji to później całą delegację oskarżono o kupowanie głosów jurorów.

1 komentarz

  1. Najprawdopodobniej zrobię tak, że postawię 70 zł na Słowenię, 50 zł na Włochy, 45 zł na Łotwę, 40 zł na Macedonię, 35 zł na Polskę, 35 zł na Danię i 25 zł na Serbię. Dopiero zaczynam hazard, dlatego tak ostrożnie, ale i tak lepiej niż ci niedorozwoje z UK.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: