Dziś kończy się sezon preselekcyjny przed Eurowizją 2017, a cztery ostatnie kraje dokonają dziś wyboru reprezentanta. O godzinie 20:00 rozpocznie się wielki finał preselekcji szwedzkich Melodifestivalen, w którym dwunastu uczestników (brakuje Loreen, którą wyeliminowano w dogrywce) powalczy o względy jurorów międzynarodowych (w tym Polaków) oraz telewidzów. Faworytami są Wiktoria, Nano Omar oraz Jon Henrik Fjallgren (fot.), a wielu fanów Eurowizji stawia też na Mariette, Robina czy Ace Wilder. Rywalizacja może być bardzo ciekawa, a wyniki niespodziewane. Transmisja na żywo rozpocznie się o 20:00 i potrwa do 22:00. W Internecie finał oglądać będzie można TUTAJ.

O 20:00 rusza także finał preselekcji litewskich, po raz pierwszy zorganizowany poza stolicą kraju – w Kłajpedzie. W finale znalazło się siedmiu wykonawców, sześciu z nich dzielnie przedzierało się przez kolejne odcinki eliminacji, natomiast Gytis Ivanauskas otrzymał „dziką kartę” od Internautów. Faworytami są dziś Fusedmarc oraz Aiste, ale Gytis (czyli Lolita Zero) może zaskoczyć, gdyż widzowie już nie raz udowodnili, że stoją za kobietą z rogami murem. Licząc wszystkie głosy oddane do tej pory przez widzów, w klasyfikacji prowadzi Aiste, która uzbierała 6142 głosy w czterech odcinkach. Drugie miejsce ma Paula (5214), trzecie Fusedmarc (5149). Zespół Fusedmarc zdobył do tej pory najwięcej punktów od jury (42), na drugim jest Aiste (40), a na trzecim Greta Zazza (39). W finale selekcji o wynikach decydować będą zarówno widzowie jak i dwie komisje jurorskie – międzynarodowa i krajowa. Start o 20:00, a transmisja internetowa dostępna TUTAJ.

Telewizja norweska przeprowadzi dziś swój finał narodowy z udziałem dziesięciu kandydatów. O tym, kto wygra, zadecydują wyniki głosowania telewidzów oraz jury międzynarodowego złożonego z przedstawicieli Armenii, Austrii, Finlandii, Niemiec, Węgier, Irlandii, Izraela, Malty, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Zarówno widzowie jak i jury będą mieć do dyspozycji 580 punktów, a cztery piosenki z najlepszym wynikiem przejdą do superfinału. W ostatecznej rundzie zwycięzcę wskażą już tylko telewidzowie. Wśród faworytów wymienia się m.in. Elin & The Woods czy Ulrikke. Finał poprowadzą Line Elvsåshagen and Kåre Magnus Bergh. Transmisja rozpocznie się o 20:55 i będzie dostępna TUTAJ.

Pora na finał islandzki! Po raz pierwszy w historii w finale wszyscy zaśpiewają po angielsku, więc pewne jest już, że języka narodowego na tegorocznej Eurowizji nie usłyszymy. Stawkę otworzy Aron Hannes Emilsson, a zamknie Daði Freyr Pétursson. Faworytka Svala wystąpi jako przedostatnia. W finale przewidziane są dwie rundy głosowania. Najpierw widzowie i jurorzy wskażą dwa najlepsze utwory, które awansują do superfinału, gdzie o zwycięzcy przesądzą już tylko głosy publiczności. Rok temu Greta Salome przegrała głosowanie telewidzów w pierwszej rundzie, ale wygrała w drugiej, więc tak naprawdę wszystko może się dziś zdarzyć. Gościem specjalnym finału będzie Mans Zelmerlow. Show rusza o 20:45 i dostępne będzie TUTAJ.

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.