Florian Wieder, który przygotowywał sceny eurowizyjne w 2011, 2012 i 2015 roku, będzie odpowiedzialny za wygląd sceny podczas tegorocznego konkursu w Kijowie – ogłosiła stacja NTU. Poza Eurowizją, Wieder ma także doświadczenie w pracy przy takich projektach jak X Factor czy MTV Music Awards. „Moim celem jest dać szczęście i ekscytację wszystkim zaangażowanym. Planuję wykorzystać zupełnie nowe rozwiązania, ale na razie utrzymam to w tajemnicy. Wygląd sceny w 2017 będzie unikatowy i zupełnie inny od tego, co wcześniej stworzyłem” – zapowiada. Projekt sceny mamy poznać w lutym.

Telewizja litewska poinformowała o formacie tegorocznych preselekcji oraz opublikowała pełną listę uczestników z podziałem na grupy oraz z tytułami piosenek. W pierwszych czterech odcinkach oglądać będziemy zmagania grupowe – w każdej grupie wystartuje 12 (lub 13) kandydatów, a zapewne połowa z nich dostanie się dalej (decydować będą widzowie i jurorzy). Przebieg kolejnych etapów nie jest jeszcze znany, ale całe show ma być bardziej przejrzyste i nie będzie już powtarzania tych samych występów z tygodnia na tydzień. Podobnie jak rok temu, wszystkie etapy (poza finałem) będą nagrywane wcześniej (w środę lub czwartek), a pokazywane w sobotę. Pierwszy odcinek już za tydzień. W pierwszej grupie usłyszymy m.in. Sashę Song („Never felt like this before”) czy litewsko-łotewski duet złożony z Tadasa Rimgaili i Samanthy Tiny („Tavo oda”). Dwa utwory wykonane zostaną w języku narodowym. W drugiej grupie zobaczymy np. Mię, Lawreignę i Gabrieliusa Vagelisa, w trzeciej Viliję, a w czwartej Ruslanasa czy Aiste Pilvelyte z utworem „I’m like woolf” autorstwa Aminaty. Niektóre utwory są już dostępne w Internecie.

Włoski wokalista znany z „X Factora” – Tony Maiello – poinformował na swoim Facebooku, że telewizja SMRTV z San Marino zaoferowała mu reprezentowanie tego kraju na Eurowizji 2017, ale taka możliwość kosztuje…500 tys. euro. Czy faktycznie tyle zapłacili np. Serhat czy Ralph Siegel w poprzednich latach? Nadawca SMRTV zaprzecza, ale włoskie media prezentują zapis konwersacji wokalisty z przedstawicielem stacji, chociaż…do kontaktu doszło przez Facebooka, a to chyba nie jest zbyt oficjalna metoda do załatwiania tego typu spraw.

Po ostatnich informacjach dot. pierwszych chętnych do udziału w polskich preselekcjach, pojawiły się też dementi. Formacja Feel, Daria Zawiałow czy Dawid Kwiatkowski poinformowali, że nie planują w tym roku zgłaszać się do konkursu. Nieoficjalnie wiadomo, że zainteresowana startem jest Marta Zalewska. Podobnie jak rok temu selekcje mogą się cieszyć popularnością w świecie twórców muzyki disco polo. W tamtym roku całe środowisko disco polo żyło eliminacjami do polskiego finału Eurowizji, który miał wyłonić przedstawiciela, który pojedzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Swoich sił w tamtym roku próbowali m.in. Piękni i Młodzi, Defis, Blue Box, Bartosz Jagielski oraz Magik Band. Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do finału – przypomina portal disco-polo.info.

Znamy już pierwszą uczestniczkę internetowego plebiscytu Rejected Song Contest 2017 dla piosenek, które nie wygrały preselekcji. Zgodnie z nową formułą konkursu, reprezentantów poszczególnych krajów wyłaniają ośmioosobowe komisje złożone z czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Zakończyło się głosowanie albańskie, a zwyciężyła je Xhesika Polo z utworem „Eva jam une”. Drugie miejsce przypadło Rezarcie Smaja, a trzecie Flace Krelani. Co ciekawe, Xhesika zajęła w finale preselekcji ostatnie miejsce, zdobywając jedynie 5 punktów. Wielu fanów uważa, że to ogromna niesprawiedliwość. Więcej informacji o plebiscycie TUTAJ.

Źródło: Oikotimes, Eurovoix, Wiwibloggs, Disco-polo.info, Facebook, fot.:

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.