Gruzja ma już piosenki. A co z resztą krajów?

Wczoraj wieczorem telewizja gruzińska opublikowała pięć utworów, które biorą udział w preselekcjach narodowych. Wszystkie są wykonywane przez Young Georgian Lolitaz, są po angielsku i zostały napisane przez lokalnych kompozytorów. Nagrania video dostępne są TUTAJ. Jest tam też ankieta, która wskazuje, że na razie największą popularnością cieszy się „Midnight Gold” (39%) przed „Weagree” (26%) i „Pain in my heart” (17%). Najsłabiej radzą sobie „Sugar and milk” (11%) i „Right or wrong” (7%). Głosowanie widzów już ruszyło i potrwa aż do 15 lutego. Utwory zostaną również ocenione przez międzynarodowe jury, a wyniki (50/50) poznamy 15 lutego podczas programu „Kommunikatori”.

Który utwór z Gruzji podoba Ci się najbardziej?

Midnight Gold

Weagree

Sugar and Milk

Right or Wrong

Pain in my heart

 
pollcode.com free polls

Już 22 lutego poznamy brzmienie piosenki „Alter Ego” grupy Minus One z Cypru. Parę dni wcześniej, bo 19 lutego odbędzie się premiera utworu Deena i Dalal, którzy wraz z Aną Rucner reprezentować będą Bośnię i Hercegowinę. Utwór wybrzmi po raz pierwszy podczas programu „BH Eurosong” zorganizowanego w słynnym budynku Ratusza w Sarajewie. Gościem ma być m.in. Maya Sar.

Dopiero 12 marca dowiemy się kto reprezentować ma Francję. Wtedy też poznamy piosenkę eurowizyjną tego kraju. O wyborze wewnętrznym tego kraju na razie mało się mówi, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że reprezentantką będzie kobieta, a dokładniej młoda wokalistka Sasha. Wnioskuje się to po wpisach na Twitterze umieszczonych przez nadawcę francuskiego, a także szefa delegacji – Edoarda Grassi oraz Nathalie Andre z France2.

Utwór albański został przetłumaczony na angielski, a aktualnie trwają prace nad konkursowym teledyskiem. Premiera nowej wersji, pod nowym tytułem „Fairytale Love” odbędzie się 15 marca o 20:00. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Andri’m Xhahu, eurowizyjnym komentatorem i prezenterem punktów z Albanii. Wywiad przeprowadziłem dla Eurowizja.org, a dostępny jest TUTAJ.

Czego jeszcze nie wiemy? Nie znamy daty premiery piosenek z Armenii (Iveta Mukuchyan), Chorwacji (prawdopodobnie Nina Kraljić), Grecji (prawdopodobnie Sleepin Pillow), Rosji (Sergey Lazarev), San Marino (Serhat), Czech (prawdopodobnie Light & Love), Czarnogóry (Highway), Australii, Macedonii (Kaliopi), Serbii (prawdopodobnie Frajle) i Bułgarii (wiadomo, że będzie to kobieta). Reprezentanta Izraela poznamy 3 marca podczas finału show „Rising Star”. Prawdopodobnie tym razem w finale wykonywane będą już utwory przygotowane na Eurowizję.

Źródło: GBP, Eurosong.hr, ESCkaz, BHRT, Wikipedia, fot.: ESCunited, e-turneja.com, just-music.fr, leosigh.com, wiwibloggs

1 komentarz

  1. Myślę, że francuska piosenka będzie hitem w rankingach przedeurowizyjnych ale trzeba być niezwykle patetycznym człowiekiem żeby myśleć, że to pasuje na Eurowizję.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: