[UPD] Fragmenty piosenek z Melodifestivalen 2016. Kto jest faworytem? [ANKIETA]

Już w sobotę ruszają preselekcje szwedzkie „Melodifestivalen”, a dziś SVT opublikowała 30-sekundowe występy z prób pierwszych półfinalistów. W najbliższym odcinku wystąpią roznegliżowani Samir & Viktor, spokojna (ale w stylu country) Pernilla, szalona (ale też w stylu country) Mimi, popowy duet Albin & Mattias, szlagierowa Anna Book, utalentowany Robin oraz faworyzowana Ace. Tradycyjnie już dwóch najlepszych trafi bezpośrednio do finału, a laureaci miejsc 3-4 do rundy drugiej szansy. Wszystkie występy z prób znaleźć można TUTAJ.

BREAKING NEWS: Anna Book została zdyskwalifikowana, gdyż jej utwór (w nieco innej wersji i pod innym tytułem) został dwa lata temu zgłoszony do preselekcji mołdawskich. Wykonywała go Felicia Dunaf. SVT zorganizowała nadzwyczajną konferencję prasową w tej sprawie, a Christer Bjorkman wyglądał na bardzo zdenerwowanego całą sytuacją. Zdruzgotanej Annie Book zaproponowano występ gościnny w półfinale, ale wokalistka nie podjęła jeszcze decyzji. Nie ma mowy o zastępstwie, gdyż do półfinału pozostało już za mało czasu. 

Prawie pełne wersje utworów opublikowane zostaną w sobotę o 14:00 na stronie nadawcy SVT. O tej samej porze ruszy też ostatnia z prób przed półfinałem. Show będzie transmitowane na żywo od godziny 20:00. Półfinał poprowadzą Gina Dirawi i Petra Mede. Patrząc na notowania bukmacherskie, na największy sukces może w I półfinale liczyć Ace Wilder, która wraz z Samirem i Viktorem powinna zakwalifikować się bezpośrednio do finału. Do rundy drugiej szansy dostać się mogą Albin z Mattiasem oraz Robin Bengtsson. Porażkę poniesie zaś Anna Book. Czy te przewidywania się sprawdzą? Przekonamy się w sobotę, a tymczasem zapraszam do głosowania w ankiecie poniżej:

Kto jest Twoim faworytem w I półfinale MF 2016?

Ace Wilder

Samir i Viktor

Mimi Werner

Pernilla

Mattias Andreasson i Albin

Robin Bengtsson

 
pollcode.com free polls

Źródło: SVT.se, Eurovisionworld.com, fot.: SVT.se

2 komentarze

  1. Ace Wilder? A gdzie tam. Zbyt nijaka w tym roku. Ja liczę na zwycięstwo Samira i Viktora. Mają ciekawy występ z pozytywnym przesłaniem.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: