DE ESC TOP 10, Eurowizja 2015: Rumunia, POLSKA

DE ESC TOP 10 – Notowanie 14.

Zanim poznamy polski utwór na Eurowizję, pora sprawdzić, jak układa się aktualne zestawienie listy przebojów czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

10. Monika i Vaidas „This Time” (spadek z 8.) (2. raz na liście) 171 punktów

09. Bojana Stamenov „Ceo svet je moj” (mocny spadek z 2.) (3. raz na liście) 177 punktów

08. Trijntje Oosterhuis (mocny spadek z 3.) (13.) 195 punktów

07. Maraaya „Here for you” (NOWOŚĆ) (1.) 214 punktów

06. Melanie Rene „Time to shine” (awans z 10.) (5.) 219 punktów

05. Aminata „Love injected” (spadek z 4.) (3.) 222 punkty

04. Il Volo „Grande amore” (awans z 5.) (3.) 222 punkty

03. Edurne „Amanecer” (NOWOŚĆ) (1.) 252 punkty

02. Mans Zelmerlow „Heroes” (NOWOŚĆ) (1.) 334 punkty

01. Elina Born & Stig Rasta „Goodbye to yesterday” (bez zmian) (6.) 372 punkty

Na miejscu 11. znalazła się piosenka maltańska, która do tej pory najdłużej utrzymywała się na naszej liście. W związku z tym, że w najnowszym notowaniu mamy aż trzy nowości, poza Maltą z top10 wypadły też piosenki z Białorusi i Islandii. Piosenki z Irlandii i Finlandii nie zdołały uzbierać wystarczającej ilości punktów, by dostać się do ścisłej dziesiątki. Szczegółowe wyniki dla piosenek niezakwalifikowanych do top10 znajdziecie na grupe Facebookowej. W piętnastym notowaniu o miejsce w top10 zmierzą się najnowsze utwory wybrane na Eurowizję…i nie tylko. Aby zagłosować, wystarczy wypełnić formularz TUTAJ.

Rumunia stawia na znany zespół

Selekcje rumuńskie zakończyły się zwycięstwem popularnej pop-rockowej formacji Voltaj, która zdobyła najwięcej punktów od jury i widzów za wykonanie piosenki „De la capat” w języku narodowym. Niestety, wszystko wskazuje na to, że grupa zaśpiewa na Eurowizji po angielsku. Ostatni raz Rumunia śpiewała w swoim języku w 2008 roku, jednak był to tylko fragment. Ostatnia kompozycja zaśpiewana w całości po rumuńsku została przez ten kraj wystawiona w 1998 roku.

Voltaj zdobył wczoraj 43 punkty od jury, drugie miejsce w głosowaniu komisji miał Ovidiu Anton, a trzecie grupa Blue Noise. Luminita wylądowała na 4. miejscu. Widzowie również najwyżej ocenili utwór „De la capat” – Voltaj otrzymał aż 4707 głosów. W televotingu druga była Luminita (3828 głosów), a trzeci Tudor Turcu. Po połączeniu punktacji na prowadzeniu pozostał Voltaj, Luminita zajęła 2. miejsce, a Ovidu trzecie.

Dziś poznamy reprezentanta Polski

Ważny dzień dla polskich fanów Eurowizji! Wieczorem zakończą się dyskusje na temat tego kto i z czym pojedzie do Wiednia! TVP swoją decyzję ogłosi w trakcie programu „Świat się kręci” o 18:30. Gośćmi programu mają być m.in. Halina Frąckowiak, Donatan i Cleo, Artur Orzech czy Marek Sierocki. Fani od wielu tygodni nieustannie komentują wszelkie ruchy najbardziej znanych gwiazd polskiej muzyki, wszędzie doszukując się powiązań z Eurowizją czy TVP. Przyznać trzeba, że polski nadawca zafundował nam ogromną dawkę emocji i wrażeń, chociaż nie zorganizował nawet preselekcji. Pomimo różnego rodzaju oświadczeń i dementi, nadal mówi się m.in. o Edycie Górniak, Dodzie, Halinie Mlynkovej, Maryli Rodowicz, Cleo, Justynie Steczkowskiej, Nataszy Urbańskiej, Margaret, Ani Wyszkoni, Rafale Brzozowskim, Mrozu, Sylwii Grzeszczak czy nawet o niektórych gwiazdach disco polo. Wszystko jest możliwe, oby tylko zaprezentowana piosenka spełniła oczekiwania fanów! Program „Świat się kręci” ruszy o 18:30 na TVP1. Blog nie będzie aktualizowany na bieżąco, ale wieczorm znajdzie się tutaj relacja z nagrania programu w studiu oraz kolejne ciekawostki. Zależnie od warunków technicznych, angielskojęzyczna relacja „minuta po minucie” dostępna będzie na stronie ESCbubble.com

1 komentarz

  1. Do du*y jest to głosowanie na top10 skoro nie ma wszystkich eurowizyjnych piosenek…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: