Trzy prezentacje za nami

Wczoraj poznaliśmy trzy nowe utwory eurowizyjne. Wcześnie rano w „Our Morning Show” wystąpili reprezentanci Gruzji – Sopho i Nodi. Ich prezentację do utworu „Waterfall” obejrzeć można TUTAJ. Wkrótce opublikowany zostanie również oficjalny teledysk do ballady napisanej przez Thomasa G:sona. Utwór bardzo szybko zdobył uznanie wielu fanów Eurowizji, którzy są pewni awansu Gruzji do finału po ubiegłorocznej porażce.

Przed południem usłyszeliśmy po raz pierwszy utwór „Mižerija”, który reprezentować będzie Chorwację. Klapa s mora (foto) wykonała go najpierw podczas konferencji prasowej (prowadzonej po chorwacku i angielsku), później w programie „8. kat” i wieczorem podczas koncertu charytatywnego. Oficjalne mp3 utworu pobrać można TUTAJ, Ekipa telewizji chorwackiej jest zadowolona z wczorajszej premiery i komentarzy na temat piosenki. Co ciekawe, przeważają opinie, że utwór jest lepszy, niż się spodziewano. Czy będzie jednak wystarczający na zdobycie awansu? Wiadomo, że wkrótce nagrana zostanie angielska wersja utworu pt. „Hard times”.

Wieczorem w Skopju odbyła się premiera macedońskiej piosenki „Imperija” w wykonaniu Vlatka i Esmy. Podczas specjalnego show wokaliści wykonali kilka utworów w towarzystwie orkiestry, pojawiła się też Kaliopi, która wykonała nową wersję „Crno i Belo”. Po raz pierwszy w historii udziału Macedonii na ESC, piosenka eurowizyjna nie została zaśpiewana na żywo, a jedynie pokazano teledysk do niej. Opinie również są pozytywne, chociaż może się wydawać, że utwór bardziej przypadł do gustu zagranicznym fanom Eurowizji, niż samym Macedończykom, którzy zwracają uwagę na słaby refren i zbyt prosty tekst. Oficjalne video obejrzano do tej pory już prawie 75 tys. razy.

Dziś ostatni półfinał w Izraelu

Wczoraj widzowie i jurorzy selekcji izraelskich wpuścili do finału Rana Sandlera, Moran Mazuz (najwięcej punktów od jury) i Vladiego Bleiberga (który zapewne wygrał televoting). Do dogrywki dostała się Yarden Tzur. Wyeliminowano m.in. specyficzny utwór „Happy and sad” Hayi Samir, który znalazł się w top3 głosowania jurorów, ale fatalnie wypadł w głosowaniu widzów. Przed nami ostatni półfinał, równie mocny jak dwa pozostałe. Tym razem powalczą m.in. Bezazel Raviv, Nikki Goldstein, Liran Notik (foto), Moran Mazor czy Hadar Uzeri. Tradycyjnie już trzy najlepsze utwory trafią do finału, a jeden (z miejsca czwartego) do dogrywki. Tematyką Interval Actu będą dziś lata 90-te. Transmisja ruszy o 20:00, a w Internecie show będzie można obejrzeć TUTAJ.

TELEGRAM TELEGRAM

Jedward wystąpią podczas rundy dogrywkowej Melodifestivalen 2013 i podczas Interval Act’u „zmierzą się” z Giną i Dannym.

Atmosfera przed Beosongiem coraz bardziej napięta. Uczestnicy przygotowują się do półfinału, a media jeszcze więcej uwagi poświęcają konkursowi. Dziś „Telegraf” napisał, że wyraźnie widać faworyzowanie Neveny, Mirny i Sary (foto), czyli finalistek programu „Prvi Glas Srbije”. O komentarz w tej sprawie spytano Maję Nikolić, która uznała, że każdy prowadzi promocję na swój sposób, a za dziewczynami stoi cała maszyneria telewizji Prva, dlatego nikogo nie może dziwić fakt, że to właśnie o trio mówi się najwięcej. Więcej informacji na temat przygotowań do Beosonga dziś na Eurowizja.org

Okazało się, że Boris Čežak, który napisał maltańską piosenkę „Tomorrow” pochodzi z Serbii. Oficjalne video z tekstem do piosenki znajdziecie TUTAJ.

Najprawdopodobniej dopiero 24 marca odbędzie się oficjalna premiera utworu „L’enfer et moi” z Francji. Utwór zapewne wcześniej pojawi się jednak na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube, bowiem wszystkie utwory muszą trafić do EBU najpóźniej 18 marca.

Wyniki przeprowadzonej wczoraj na Facebooku ankiety wskazują, że polscy fani Eurowizji najchętniej widzieliby w finale konkursu następujące kraje z pierwszego półfinału: Danię, Ukrainę, Austrię i Rosję. Najmniejszym poparciem cieszy się Belgia.

Reklamy

8 komentarzy

 1. Piosenka macedońska,mimo wszystko,mnie zawiodła.Liczyłem na fajniejszy refren,a jest słabo.Są momenty,które podobają mi się w tej piosence,ale też są takie,które czynią ją nudną.Ogólnie nie jest to zły utwór,ale dobry też nie.Być może z czasem przekonam się do piosenki macedońskiej.

  Polubienie

 2. Piosenka Esmy i Władka jest całkiem dobra.. jest w takim stylu macedońskim.. jak ubiegłoroczna Kalipoi, z początku byłam nieco zmieszana, ale potem, gdy przesłuchałam nagranie jeszcze parę razy to polubiłam propozycję Macedonii. Myślę, że w tym roku Esma z Władkiem także mają szansę na finał.

  Sabina Babayeva

  Polubienie

  1. Autor twierdzi ,że Macedończykom się nie podoba, a Ty ,że jest bardzo „macedońsko”, skłaniam się jednak ku nim…Piosenka ni to macedońska ni cygańska, ktoś na eurowizja.org dobrze napisał, że zmarnowano wielki potencjał ,jaki niósł wybór tych wokalistów.

   Polubienie

 3. Prosiłbym Cię Klem o sprawdzenie osobnika, który podszywa się pod mój nick bo to nie jest zabawne.

  Natomiast co do wyborów to jestem zadowolony zarówno z GRUZJI jak i z MACEDONII. Zobaczymy co wybierze IZRAEL jestem ciekawy tego wyboru.

  Ciekawy jestem również jak piosenka CHORWACJI zabrzmi w innym języku, może to zmieni mój stosunek do tej piosenki, bo jak narazie dla mnie osobiście szału nie ma 🙂

  Polubienie

 4. Mam nadzieję, że ta wersja po angielsku chorwackiej piosenki będzie tylko wersją promocyjną.

  Podoba mi się ta piosenka macedońska, ale równocześnie uważam, że jest troszeczkę tak jakby niedopracowana.

  Co do piosenki francuskiej, to Francuzi mogą po prostu poprosić EBU, aby ich utwór nie był publikowany nigdzie przed tą premierą 24 marca. No, ale pewnie będzie to kolejna ballada:).

  Polubienie

  1. Piosenka Francuska jeszcze nie wyszła. To co krąży po internecie nie jest piosenką na Eurowizję.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.