Polish Eurovision Party: Dziś wybieramy najlepszą piosenkę naszych gości! • Angielska wersja Słowenii, skrócone Włochy, nowe remixy • Aidan i Max Barskih wydają nowe piosenki

Polish Eurovision Party w sobotę! Dziś wybieramy najlepszy utwór

Polish Eurovision Party już w sobotę 🇵🇱! Drzwi Praga Centrum otworzą się dla widzów o 18:00, a sam koncert rozpocznie się o 20:00. Wcześniej obserwować będzie można artystów na czerwonym dywanie i na ściance. Organizatorzy przygotowali 5-godzinne widowisko muzyczne, a po nim odbędzie się afterparty z muzyką eurowizyjną dostarczoną przez naszych czytelników. Nie może Was zabraknąć, a jeśli ktoś jeszcze nie ma biletu, to są one dostępne TUTAJ. Do końca piątku 31 marca bilety można kupić z 30% rabatem na kod PRIMAAPRILIS. Niektórzy wykonawcy dotarli już do Warszawy, a Irlandczycy z Wild Youth 🇮🇪 zdążyli już nawet spotkać się z fanami. Warszawską Starówkę zwiedzali też Chorwaci z Let3 🇭🇷. Jutro uczestnicy będą mieć swoje próby dźwiękowe przed koncertem. Po godzinie 9:00 na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego będziecie mogli śledzić relację z prób. Dziś o 20:00 specjalne wydanie „Wspólnego Oglądania”, w ramach którego obejrzymy i posłuchamy piosenek 31 artystów, którzy wystąpią w sobotę na scenie. Po prezentacji utworów odbędzie się głosowanie by wybrać najlepszą piosenkę. Przed pierwszą edycją Polish Eurovision Party w 2022 roku takie głosowanie wygrała Poli Genova 🇧🇬, która jednak z powodu choroby ostatecznie nie pojawiła się na imprezie. W tym roku wraca i to nie tylko jako wokalistka, ale i prowadząca show! Bułgarka poprowadzi PeP 2023 razem z Konradem Zemlikiem, organizatorem i pomysłodawcą imprezy. Wspólne oglądanie dziś o 20:00 TUTAJ.

Nowości od gwiazd Eurowizji 2023!

Parę nowości muzycznych. Opublikowano dziś angielską wersję utworu „Carpe Diem” słoweńskiej grupy Joker Out 🇸🇮. Na Eurowizji zespół zaśpiewa w całości po słoweńsku. Członkowie formacji lecą do Polski na Polish Eurovision Party prosto z … Liverpoolu, gdzie nagrywali klip do utworu „New Wave”. Już od dziś słuchać można skróconej wersji utworu „Due Vite” Marco Mengoniego 🇮🇹. Zwycięzca Sanremo 2023 dostosował w ten sposób piosenkę do wymogów eurowizyjnych. Oryginalna wersja jest bowiem o 46 sekund za długa. Czeska formacja Vesna nagrała z kolei akustyczną wersję utworu „My Sister’s Crown” 🇨🇿. Nie podano jednak daty publikacji, ale na ich social media znaleźć można fragment nowej wersji. Podczas spotkania z OGAE Francja 🇫🇷 reprezentantka tego kraju, La Zarra, po raz pierwszy wykonała publicznie utwór „Evidemment”. Fragment występu znajdziecie TUTAJ. Z kolei podczas programu realizowanego dla kanału RSI Musica pierwszy raz na żywo swój utwór wykonał Remo Forrer ze Szwajcari. 🇨🇭 Nagranie dostępne TUTAJ. Dla łotewskiej piosenki „Aija” 🇱🇻 powstał już nowy remix przygotowany przez Leona Somova. W sieci znaleźć można też nowy remix do „Mama ŠČ!” grupy Let3 z Chorwacji 🇱🇻. Autorem jest Denis Goldin. Nowością jest też wersja video utworu brytyjskiego „I wrote a song” Mae Muller (fot.) 🇬🇧. Znaleźć ją można TUTAJ. formacja Voyager z Australii 🇦🇺 zaprasza wszystkich do tworzenia własnych remixów. Z tego powodu opublikowano wszystkie ścieżki dźwiękowe składające się na utwór „Promise”. Do kupienia są one TUTAJ.

Aidan i jego „Pupa”. Debiutancki album Maltańczyka 🇲🇹

Maltańczyk Aidan, uczestnik selekcji narodowych, spełnił swoje marzenie i wydał album! Płyta „This is Aidan” zawiera sześć nowych utworów, a także hity, które fani Eurowizji dobrze już znają. Nie zabrakło preselekcyjnych propozycji – „Ritmu” z 2022 (2. miejsce) oraz „Regina” (dyskwalifikacja w 2023). Produkcją wszystkich piosenek zajął się Macedończyk Bobam Apostolov – naBBoo. Na płycie są też wcześniejsze piosenki Aidana, czyli „Naħseb Fik” oraz „RIP” stworzone z Irą Losco, dwukrotną reprezentantką Malty. Płytę promować ma nowy singiel pt. „Pupa” śpiewany po maltańsku i angielsku. „Posiadanie własnego albumu to marzenie każdego artysty. Pracowałem bardzo ciężko przez ostatnie 6 lat i z pomocą mojego niesamowitego zespołu mogę powiedzieć, że mój debiutancki album wreszcie się ukazał” – mówi wokalista. Co ciekawe, na płycie znalazła się piosenka „Blu„, która była drugą propozycją Aidana na preselekcje maltańskie 2023. Ostatecznie wybrał on jednak „Reginę” – niestety z uwagi na złamanie regulaminu piosenkarz został wykluczony z udziału w półfinale konkursu. Wystąpił jednak jako gość specjalny w finale więc z pewnością nie zamknął sobie drzwi do Eurowizji w kolejnych latach.

Max Barskih z nowym utworem i trasą po Polsce 🇺🇦

Nową muzykę prezentuje też Max Barskih, finalista selekcji Ukrainy z 2012 roku. „W ciągu ostatniego roku Polska stała się drugim domem dla niemal każdego Ukraińca, który był w stanie znaleźć w tym kraju nie tylko schronienie i bezpieczeństwo, ale także perspektywy rozwoju osobistego i kulturalnego. Cieszę się, że moja nowa muzyka zostanie wydana przy wsparciu dużej, znanej wytwórni. Jestem naprawdę wdzięczny za zaufanie” – mówi Ukrainiec, który ma na swoim koncie m.in. nagrodę MTV EMA. W Polsce muzykę Maxa wydaje wytwórnia Warner Music Polska, która stoi m.in. za Blanką. Max Barskih w maju rozpocznie mini-trasę koncertową po Polsce. 5 maja zaśpiewa w Warszawie, dzień później we Wrocławiu, a 8 maja zawita do Krakowa. Później planuje odwiedzić też Austrię, Czechy, Estonię, Niemcy, Kazachstan, Łotwę, Litwę, Holandię, Portugalię, Hiszpanię, Wielką Brytanię i USA. Najnowszy utwór Maxa to „5 Missing Calls”. „Piosenka ma swój początek w przemocowej relacji z przeszłości Maksa, a porusza temat budowania poczucia własnej wartości, co jest kluczowe, aby wyjść z toksycznych związków i odnaleźć szczęście w sobie” – czytamy w komunikacie prasowym. Max uczestniczył w preselekcjach Ukrainy w 2012 roku z „Dance. W specjalnych przedbiegach zdobył najwięcej głosów od internautów, co pozwoliło mu z „dziką kartą” awansować do finału. Tam otrzymał 20 punktów od jury, co dało mu 2. miejsce – przegrał tylko z Gaitaną. W televotingu oddano na niego 996 głosów, co dało mu 4. miejsce. Po połączeniu rankingów zakończył finał z drugim miejscem i trzema punktami straty do Gaitany. Jego marzeniem jest reprezentować Ukrainę na Eurowizji w najbliższej przyszłości.

Trwa głosowanie w plebiscytach Miss Eurowizji 2023 i Mister Eurowizji 2023!

źródło: Polish Eurovision Party, Instagram, Eurovoix, YouTube, Liverpool Collection, V. Ivanov, Warner Music Polska, inf. własne, fot.: Universal Music Polska

%d blogerów lubi to: