Eurowizja to jedna wielka impreza! Dziś event w Barcelonie • Wygraj płytę Ochmana – nagraj cover. Nowy konkurs TVP

Barcelona Eurovision Party: Kto wystąpi?

Dziś rozpoczynamy sezon imprez przedeurowizyjnych, a na początek debiutant – Barcelona – gdzie po raz pierwszy odbędzie się Barcelona Eurovision Party z udziałem dziesięciu uczestników Eurowizji 2022. Wystąpią reprezentanci Albanii, Hiszpanii, Czech, Irlandii, Rumunii, Łotwy, Norwegii, Litwy, Czarnogóry, Malty i Norwegii, a także Conchita Wurst, Jamala, Marta Roure, Rosa Lopez, Senhit, Sunstroke Project i The Roop. Z powodu przypadku zarażenia covid-19 w ekipie Achille, reprezentant San Marino dziś nie będzie mógł wystąpić. Event poprowadzą Sharone i Giuseppe di Bella. Impreza odbędzie się w Sala Apolo. Artyści są już w Barcelonie, udzielają mnóstwa wywiadów, pozują fotoreporterom i integrują się, a zawiązują się też pierwsze przyjaźnie, jak np. między Chanel a Ronelą Hajati. Materiały zakulisowe znajdziecie na social mediach zaproszonych wykonawców i mediów (np. Wiwibloggs). Bilety na imprezę zostały wyprzedane. Impreza rozpocznie się o 20:30, a stream internetowy ma być dostępny TUTAJ.

Konkurs: Zaśpiewaj „River” i wygraj płytę

🇵🇱 Profil Facebook Eurowizja TVP ogłosił konkurs na najlepszy cover utworu „River” Krystiana Ochmana. Swoje filmiki z wykonaniem piosenki wysyłać można na badzmyrazem@tvp.pl do 3 kwietnia, a laureat najlepszego coveru otrzyma nagrodę – płytę Krystiana Ochmana z autografem. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ. Przypomnę, że reprezentant Polski, jeden z faworytów Eurowizji 2022, weźmie udział w czterech imprezach promocyjnych przed konkursem – w Amsterdamie, Londynie, Tel-Awiwie i Madrycie, a do Turynu poleci pod koniec kwietnia. Swoją pierwszą próbę techniczną będzie mieć 3 maja, a następną po paru dniach. Próby generalne półfinału z jego udziałem odbędą się 11 i 12 maja (prasowa, jurorska i Family Show), a o finał Krystian powalczy w II półfinale Eurowizji 2022 12 maja od 21:00. Transmisja na TVP1 z komentarzem Aleksandra Sikory i Marka Sierockiego. Dodatkowo Krystian weźmie też udział w spotkaniu Meet & Greet 3 maja oraz w konferencji prasowej po II próbie technicznej, a także w Ceremonii Otwarcia Eurowizji 8 maja. Na razie nie wiemy którą pozycję startową Ochman otrzyma w półfinale, ale uczestnicy konkursu „Bjorkman DE” typują dla niego przedostatnie, 17. miejsce (34,9%). 27,7% osób stawia, że Polska zaśpiewa z 16. pozycji, a 19.3% obstawia piętnastą. 6% ma nadzieję, że Krystian zamknie stawkę tej rundy.

Eurowizja 2022: Co nowego w Macedonii, Azerbejdżanie i Armenii?

🇲🇰 Reżyserem występu Andrei (reprezentantki Macedonii) będzie Biljana Pasharikovska. „To bardzo osobisty projekt i zdecydowaliśmy, że wezmą w nim udział osoby, które znają mnie najlepiej. Biljana to nie tylko osoba, która pozwala traktować scenę jak mój własny dom, ale też daje mi wsparcie i stabilność. Nie zdradzę za wiele co do występu, poza tym, że pokażę tam swoją autentyczną ekspresję” – mówi Andrea. Wokalistka na scenie będzie miała wsparcie wokalne w postaci Any Petanovskiej i Renaty Kralevskiej, które mają już spore doświadczenie zaczerpnięte z wielu festiwali w Macedonii. Reprezentantka kraju wystąpi w stroju zaprojektowanym przez Caci Pakovską, która ubierała Andreę także do teledysku. 🇦🇿 Tymczasem w wywiadzie dla 12Xal Nadir Rustamli, reprezentant Azerbejdżanu zdradził, że jego faworytami są piosenki z Australii, Włoch i Wielkiej Brytanii. 🇦🇲 Z kolei przedstawicielka Armenii, Rosa Linn powiedziała, że jej „Snap” było zgłaszane już do preselekcji wewnętrznych 2019 w tym kraju. Telewizja ormiańska zdecydowała się jednak na inną wokalistkę i do Tel-Awiwu pojechała Srbuk.

Źródło: BCNEurovision, Wiwibloggs, TVP, Eurovoix, fot.: @ALESCTV

%d blogerów lubi to: