Lanberry chwali Eurowizję! Zgłosi się do preselekcji? • Kto poprowadzi ESC 2022 i JESC 2021?• Barbara Pravi na „French Touch” • Wzruszające pożegnanie Hayko w stolicy Armenii

Podczas gali finałowej konkursu „Rising Star” 🇵🇱 gośćmi byli Sara Egwu-James (JESC 2021) i Duncan Laurence (Holandia 2019 🇳🇱), a jedną z jurorów Lanberry. W wywiadzie z Pomponikiem wokalistka przyznała, że nasza nowa piosenka eurowizyjna „Somebody” brzmi bardzo brytyjsko, a sama artystka bardzo Sarze kibicuje. Lanberry nie ukrywa, że wciąż myśli o udziale w Eurowizji 2022 i zgłoszeniu do polskich preselekcji, ale na pewno nie wykorzystałaby do tego nieopublikowanej piosenki, którą miała przygotowaną na 2021 rok. Jak przyznaje, aby przygotować coś dobrego na Eurowizję trzeba cały czas śledzić trendy i nie pozwolić sobie na żadne zaległości, a jednocześnie bawić się konwencją. „Przekaz jest bardzo ważny. Myślę, że im więcej zabawy i pomysłu tym lepiej” – dodaje. Czy piosenka, którą przygotowała na 2021 przepadnie? Lanberry ma nadzieję, że nie i być może ktoś inny ten utwór wykona i wyda. Gdyby miała się zgłosić do selekcji 2022 być może spróbowałaby z czymś „ostrzejszym” w brzmieniu. Wokalistka krytykuje też fakt, że po raz kolejny reprezentant Polski wybierany jest przez jury, a nie widzów. Wspomniała przy okazji swój udział jurorski w selekcjach fińskich UMK 🇫🇮. „Tak powinny wyglądać preselekcje. Ludzie i specjaliści decydują o tym, kto ma nas reprezentować” – twierdzi. Co ważne, Lanberry bardzo zachwala tegoroczną Eurowizję jeśli chodzi o różnorodność, pomysły, gatunki muzyczne. „Byłam zachwycona muzyczną stroną” – mówi, wymieniając m.in. piosenki z Ukrainy, Włoch i Finlandii. „Absolutnie eklektyczna impreza na której każdy może odkryć coś nowego” – uznała przypominając, że jest fanką konkursu i dlatego chce w nim wystąpić, zwłaszcza, że Eurowizja bardzo się zmieniła w ostatnich latach. Cały wywiad znajdziecie TUTAJ.

🇵🇱 TVP czeka na zgłoszenia do 20 listopada

Czy Lanberry ostatecznie się zgłosi i czy to właśnie na nią postawi komisja? Czas pokaże. Telewizja Polska do 20 listopada czeka na zgłoszenia drogą mejlową. Szczegóły, namiary kontaktowe oraz regulamin znaleźć można TUTAJ. Po 20 listopada TVP powoła Komisję Konkursową która wybierze najlepszy utwór w dwuetapowym głosowaniu. Co istotne, każdy członek jury będzie miał prawo zgłoszenia jednego wykonawcy spoza nadesłanych zgłoszeń wedle własnego uznania. Werdykt Komisji Konkursowej zostanie ogłoszony w terminie do 2 stycznia 2022 roku, ale okazuje się, że czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego w to nie wierzą. W ankiecie na Facebooku aż 78,2% uważa, że TVP ten termin przesunie, co z pewnością jest efektem wielu wcześniejszych sytuacji tego typu gdy nadawca i organizator preselekcji nie był w stanie zrealizować planów zgodnie z harmonogramem. Co ciekawe, w 2017 roku przesunięto nawet datę finału preselekcji. Są jednak głosy, które wciąż dają nowej ekipie odpowiedzialnej za Eurowizję w TVP kredyt zaufania i wierzą, że rok 2021 był okresem przejściowym, a teraz nowi zarządzający będą mogli pokazać się z jak najlepszej strony. Już sam fakt wczesnego opublikowania regulaminu i zasad wyboru ma świadczyć o profesjonalizmie nowego teamu. Trzymamy kciuki, by nie doszło do żadnych wpadek po drodze oraz by do konkursu zgłoszono jak najlepsze propozycje.

Kto poprowadzi Eurowizję i Eurowizję Junior?

Włoskie media 🇮🇹 twierdzą, że ostateczna batalia o tytuł organizatora Eurowizji 2022 toczy się już tylko między Bolonią a Turynem, a to drugie miasto ma być faworytem. Ponoć decyzję telewizji RAI poznamy na dniach, ale to nie jedyna niewiadoma. Sporo plotkuje się o tym, kto poprowadzi konkurs. Z najnowszych doniesień wynika, że prezenterów ma być czworo, w tym Alessandro Cattelan, Chiara Ferragni i Milly Carlucci. Ta ostatnia to prowadząca „Tańca z Gwiazdami”. Gdy zapytano ją o możliwość bycia gospodynią Eurowizji powiedziała, że jest tym tematem zainteresowana. Niewiele wiemy o tym, kto może poprowadzić Eurowizję Junior w Paryżu 🇫🇷. Pojawiły się sugestie, by na scenie w tej roli pojawiła się Barbara Pravi (fot.), reprezentantka Francji 2021 oraz autorka zwycięskiej piosenki swojego kraju na JESC. Chociaż Pravi ma teraz intensywny czas koncertowania, na okres eurowizyjny w grudniu wzięła…wolne, więc kto wie? Może coś jest na rzeczy. Laureatka 2. miejsca ESC 2022 wystąpi 28 października w Warszawie 🇵🇱 podczas 7. edycji gali „French Touch”. Poza nią pojawią się też m.in. Carla Bruni, Kendji Girac, Cleo (ESC 2014), Roksana Węgiel (JESC 2018) i Rafał Brzozowski (ESC 2021).

🇦🇲 Hayko pożegnany przez rodaków

Dziś Erywań i cała Armenia żegnają swojego narodowego artystę i reprezentanta na Eurowizji z 2007 roku – Hayko Hakobyana, który zmarł w środę. Półodkryta trumna z ciałem wokalisty wystawiona została w sali koncertowej Opery w centrum stolicy. Później, przy długim aplauzie tłumu i dźwiękach przeboju wokalisty „Verev” przetransportowano ją do cerkwi, gdzie odbył się pogrzeb. Ciało wokalisty ma spocząć w Panteonie Erywania. W ceremonii wzięli udział koledzy Hayko z branży muzycznej, a także wielu polityków. „Hayko zawsze miał poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko. Kolor miłości opuścił dziś miasto” – powiedział jeden z piosenkarzy, z kolei lider jednej z partii – Raffi Hovannisian nazwał zmarłego artystę „trubadurem współczesnej kultury ormiańskiej, który pokazał ormiańską sztukę na arenie międzynarodowej„. Producent i piosenkarz Grish Aghakhanyan dodał, że Hayko był kochany przez wszystkich nie tylko za swoją muzykę i talent, ale też skromność i przyzwoitość. Były reprezentant Armenii na Eurowizji 2007 zmarł 28 września na skutek zarażenia koronawirusem. Bezpośrednią przyczyną śmierci była infekcja, która zaatakowała 80% płuc wokalisty. Do szpitala trafił 21 września.

Źródło: Pomponik, Tik-Tok, TVP, Facebook, trashblog.it, Oikotimes, armenpress, panorama.am, fot.: @babpravi

%d blogerów lubi to: