Eurowizja 2021: Próby techniczne trwają! Co dziś pokazali reprezentanci? [AKTUALIZACJA]

Próby techniczne: 🇨🇾

Drugi dzień prób technicznych w Ahoy Arenie na żywo z Rotterdamu. Dziś swoje występy ćwiczą reprezentanci, którym daje się spore szanse na finał, a poziom tej połówki półfinału jest bardzo wyrównany. Pierwsza była dziś Elena z Cypru, a podczas jej występu użyty jest efekt ekranu-lustra, co bardzo ciekawie wygląda w „obrazku”. Niestety w pewnym momencie ekran zsunął się zbyt nisko i szybko, więc lekko zranił jedną z tancerek, ale na szczęście nic się poważnego nie stało, a delegacja Cypru jest bardzo zadowolona ze swojej próby. Elena wystąpi w srebrnym stroju, a głównymi kolorami prezentacji są czerwień i biel. Poza świetnym wokalem mamy też tutaj bardzo dobrą choreografię.

🇳🇴🇭🇷

Występ Norwega, TIX-a, jest bardzo podobny do tego, co już znamy z MGP, ale dodano dodatkowe srebrny elementy do charakterystycznego stroju producenta i wokalisty. Stoi on na podeście, a wokół niego przyczepieni łańcuchami są tancerze z czarnymi skrzydłami. Sporo jest efektów świetlnych, laserów i dymu. Tutaj kolory to głównie odcienie błękitu i turkusu. Sporą niespodzianką jest Albina z Chorwacji, która bardzo długo pracowała nad swoim występem, co dało świetne efekty. Odcienie neonowe, pastelowe, sporo efektów, które mogą zaskoczyć widza, m.in. tik-tokowy „filtr” (tutaj w formie hologramu) duplikujący wokalistkę. Albina współgra też z wizualizacjami, świetnie tańczy i pięknie wygląda. W końcu to ona została naszą Miss Eurowizji.

🇧🇪

Belgowie z Hooverphonic mają bardzo stonowany, dość intymny występ, gdzie dominuje czerń. Wizualizacje pokazują głównie oczy wokalistki, która na scenie występuje w czarnym kostiumie i kozakach, a wokół niej (w dość bliskiej odległości) rozstawieni są muzycy i chórzystka. Kamery głównie pokazują Geike z bliska, dopiero pod koniec w występie widzimy oddalenie i dodatkowe efekty świetlne. W Centrum Prasowym trwają też spotkania Meet & Greet. Z uwagi na covid-19 i konieczność utrzymywania dystansu, po doświadczeniu z wczorajszego dnia dziś organizatorzy pilnują, by osoby robiące zdjęcia nie tłoczyły się przy ściance, więc każdy fotograf ma swoich parę sekund na zrobienie idealnych zdjęć, a następnie zwalnia miejsce dla kolejnego dziennikarza z kolejki.

Aktualizacja 16:09 🇮🇱🇷🇴🇦🇿

Eden Alene z Izraela prezentuje się na tle wizualizacji kolorystycznie podobnych do tych z Chorwacji. Także tutaj jest rozbudowana i dopracowana choreografia, a wokalistka korzysta z wybiegu i małej sceny, co za tym idzie wizualizacje wyświetlane są też na bocznym ekranie LED. W końcowej części utworu tancerze zdejmują z Eden część kostiumu, co za jednym razem nie do końca się udało i Eden zgubiła jeden wers utworu. Próba Roxen z Rumunii wywołała mieszane uczucia – wokalistka postanowiła przenieść motywy z teledysku na scenę, co jej się udało. Widzimy się jej „walkę” z pięcioma tancerzami. Niestety, próba nie była zbyt dobra wokalnie, być może dlatego, by Roxen oszczędzała głos. Efendi z Azerbejdżanu ma efektowne wizualizacje z kobrą ukrytą w złotej kuli. Mocno gra też światłami, także tutaj widzimy efektowny układ taneczny. Już teraz wiemy, że walka o awans z tego półfinału będzie bardzo wyrównana!

Aktualizacja 17:33 🇺🇦🇲🇹

Dwie ostatnie próby dzisiejszego dnia były dość zaskakujące. Ukraińska grupa Go_A występuje na specjalnym podeście ozdobionym białymi konturami drzew. Kateryna ma na sobie strój z mocnym, zielonym akcentem, muzycy oraz tancerze ubrani w białe kombinezony. Jest sporo tańca, instrumentów, specjalnych święcących okręgów oraz bardzo intensywne wizualizacje, które czasem sprawiają wrażenie chaosu. Dla wielu najważniejsza była dziś próba Destiny z Malty. Aktualna faworytka Eurowizji 2021 zaśpiewała i zatańczyła w skąpym różowym stroju i wysokich kozakach. Cały występ jest utrzymany w różowych barwach, chociaż co jakiś czas pojawiają się zielone barwy. Zastosowano skromny efekt podzielenia ekranu, ale generalnie występ opiera się na tańcu i oczywiście niezwykle silnym wokalu Destiny. Pod koniec mamy złoty deszcz, czego w I półfinale nikt inny nie wykorzystuje.

Osobisty ranking dzisiejszych prób:

  1. CHORWACJA
  2. BELGIA
  3. CYPR
  4. UKRAINA
  5. IZRAEL
  6. MALTA
  7. AZERBEJDŻAN
  8. RUMUNIA
  9. NORWEGIA

Próby relacjonowane są przez cały dzień na grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku, a ten artykuł będzie aktualizowany. Harmonogram prób dostępny TUTAJ.

Relacja z Centrum Prasowego, zdjęcia: Maciej Błażewicz

%d blogerów lubi to: