Roksana Węgiel na Eurowizji 2021? Dziś Roxie świętuje 16. urodziny! • Znamy pierwsze nazwiska Melodi Grand Prix w Norwegii

Telewizja norweska NRK 🇳🇴 ogłosiła dziś nazwiska czterech półfinalistów oraz sześciu wykonawców z automatu zakwalifikowanych do finału Melodi Grand Prix. W sobotę od 19:55 o finał powalczą 17-letnia Stina Talling z Bergen, 52-letni Jørn Lande (ten wokalista heavy-metalowy był typowany do udziału w MGP już wcześniej), grupa Beady Belle z wokalistą Beate S. Lech oraz Blåsemafian & Hazel. Ich piosenki dostępne są już na Spotify czy YouTube. W sobotę odbędą się dwa duele, a zwycięzcy pojedynków zmierzą się w bezpośredniej walce o udział w finale. Bezpośrednio w finale jest już sześciu wykonawców, w tym znane nazwiska. Będzie TIX, 27-letni artysta i producent, znany m.in. z takich hitów jak „Sweet but psycho” z Avą Max. Powraca trio KEiiNO, reprezentanci Norwegii 2019 i zwycięzcy finałowego televotingu. Ich celem jest by dzięki piosence „Monument” zdobyć w końcu sympatię jury, co ma im pozwolić wygrać Eurowizję i przenieść ją do Norwegii. Tak szybki powrót Toma, Freda i Alexandry zdziwił wielu fanów konkursu. To właśnie piosenki TIX i KEiiNO zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas sobotniego półfinału, ale wcześniej (bo już w piątek) trafią na Spotify. Do finału zakwalifikowano też 31-letniego Atle Pettersena, który w 2003 roku starał się o reprezentowanie Norwegii w Eurowizji Junior. Będzie też męski kwartet Stavangerkameratene, w skład którego wchodzą Kjartan i Glenn z „Idola”, Tommy z „X Factor” oraz Ole z „The Voice”. Finałową stawkę dopełniają Kaja Rode, a także znany fanom jako „dziad” Rein Alexander. 49-letni piosenkarz w ubiegłym roku dostał się do finału MGP. Kolejnych półfinalistów poznamy w następny poniedziałek.

Eurowizja 2021: Czekamy na lutową decyzję

Czy Eurowizja 2021 odbędzie się według scenariusza B lub C, czyli w ograniczonej, ale nie całkowicie zdalnej formie? Portal ad.nl 🇳🇱 dotarł do informacji od hotelarzy – wiemy, że w Rotterdamie zabukowano ok. 3 tys. pokoi hotelowych, które mają być wykorzystane w maju na potrzeby Eurowizji, zarówno dla delegacji, ekip technicznych, gości czy dziennikarzy. Do porozumienia z EBU i telewizją holenderską doszło od razu po tym, gdy miasto ogłoszono gospodarzem konkursu. Roel Dusseldorp z Rotterdam Hotel Combinatie informuje, że praktycznie każda z delegacji trafiłaby do tego samego hotelu, w którym miała przebywać podczas ubiegłorocznego konkursu. Zapewnił, że jeśli będzie zgoda na udział publiki w konkursie, dodatkowe pokoje hotelowe pojawią się w ofercie. Dla hotelarzy Eurowizja 2021 mogłaby być symbolem powrotu do normalności. „Aktualny lockdown dodał jeszcze większą presję, zwłaszcza teraz gdy restauracje w hotelach muszą być zamknięte. Gości hotelowych możemy liczyć na palcach jednej ręki. Jesteśmy całkowicie nieczynni” – narzeka. Czekamy jednak na ostateczną decyzję co dalej z Eurowizją – takowa ma być przekazana w lutym. Tymczasem organizatorzy pracują nad pocztówkami. Do otwartego konkursu na lokalizację pocztówek wpłynęło 400 zgłoszeń, głównie z południa Holandii. Pierwsza z nich, z użyciem podświetlonej instalacji w kształcie domku, została już nagrana.

🇵🇱 Roksana Węgiel: 16-letnia gwiazda na Eurowizji 2021?

Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 – Roksana Węgiel – kończy dziś 16 lat, co oznacza, że jest oficjalnie w wieku pozwalającym na start w dorosłej Eurowizji. Urodzona 11 stycznia 2005 Roxie nie tylko wygrała JESC, ale też pierwszą edycję „The Voice Kids” i jest jedną z najpopularniejszych aktualnie gwiazd muzyki w Polsce. Wielu fanów sądzi, że fakt iż o urodzinach Roksany wspomniano nawet na profilu Eurowizja TVP może świadczyć o tym, że to właśnie wykonawczyni „Anyone I want to be” będzie nas reprezentować w Rotterdamie. Niektórzy jako argument podają też jej zaangażowanie w projekt „Ferie z TVP” i Sylwester organizowany przez nadawcę publicznego. W niedzielnym wywiadzie dla Jana Borsa szefowa polskiej delegacji Marta Piekarska nie chciała jednak zdradzić jakie są plany nadawcy wobec konkursu. Wspomniała tylko, że jest parę „top sekretów”, które wkrótce ujrzą światło dzienne. Jeśli Roksana pojedzie do Holandii zamiast Alicji Szemplińskiej, zmierzy się tam z Destiny Chukunyere 🇲🇹, zwyciężczynią Juniora 2015 dla Malty. 18-letnia wokalistka, która może się pochwalić medalem Republiki Malty za zasługi dla kraju, już rok temu miała śpiewać dla swojej wyspy, jednak Eurowizję anulowano. Do tej pory tylko siostry Tolmachevy z Rosji 🇷🇺 są jedynymi zwyciężczyniami JESC, które faktycznie stanęły na eurowizyjnej scenie dorosłych. JESC wygrały w 2006, a w 2014 w Kopenhadze wykonały „Shine” zajmując miejsce w czołowej dziesiątce. Spośród innych zwycięzców o Eurowizję walczyła tylko Maria Isabel z Hiszpanii 🇪🇸, jednak nie wygrała preselekcji w swoim kraju. O dziwo Ksenia Sitnik, triumfatorka JESC 2005 dla Białorusi nigdy nie pojawiła się nawet w selekcyjnej stawce. 25-latka teraz skupia się bardziej na dziennikarstwie, które studiowała w Pradze. Ma tam też studio ślubne.

Poznaj 11 nowych polskich piosenek i weź udział w głosowaniu HOLFESTIVALEN! Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Źródło: NRK, Wikipedia, Eurovoix, TVP, fot.: @roxie_wegiel

%d blogerów lubi to: