Eurowizja Junior: Zobacz zdjęcia z nagrania występu Ukrainy • Eurowizja 2021: Czy The Mamas i Uku Suviste powrócą do konkursu?

Według lokalnych mediów trio The Mamas 🇸🇪 ma jednak wystartować w Melodifestivalen 2021. Chociaż panie na początku były nastawione sceptycznie, do kolejnego podejścia zostały nakłonione dzięki świetnym propozycjom muzycznym, które do nich spłynęły. Ashley, Loulou i Dinah dwukrotnie wygrały już preselekcje szwedzkie – w 2019 u boku Johna Lundvika, a w 2020 już samodzielnie z utworem „Move”. Pokonały wtedy faworytkę fanów, Dotter, tylko jednym punktem. Wszystko wskazuje na to, że w 2021 szykuje nam się powtórka z tego emocjonującego pojedynku, bowiem Dotter również szykuje się do powrotu do Melodifestivalen. Wokalistka startowała do tej pory dwukrotnie, w 2020 zakończyła rywalizację na drugim miejscu z „Bulletproof”. Później wygrała plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego „Rejected Song Contest 2020” na najlepszy utwór odrzucony w preselekcjach. Poza The Mamas i Dotter mówi się też o udziale kongijsko-szwedzkiego finalisty „Idola” z 2019 – Tusse Chizy oraz grupy Sannex. Jedyną, jak na razie, pewną uczestniczką półfinałów w Sztokholmie jest Julia Alfrida, która miejsce w selekcjach zapewniła sobie dzięki udziałowi w „P4 Nasta”. 61. edycja Melodifestivalen ruszy 6 lutego, a finał zaplanowano na 13 marca.

🇪🇪 Eesti Laul: Uku zaśpiewa czy poprowadzi selekcje?

Selekcje „Eesti Laul 2021” odbędą się w Tallinnie – informuje EER. Organizatorzy przygotują w stolicy Estonii zarówno dwa półfinały jak i finał. Na razie nie wiadomo czy jakakolwiek publiczność wpuszczona będzie do studia. Jeśli sytuacja pandemiczna się poprawi, EER może przygotować finał w Saku Suurhall, gdzie w 2002 roku odbywała się Eurowizja. Selekcje na pewno poprowadzi Tonis Niinemets, a trwają poszukiwania jego towarzysza w tej roli. Mówi się, że współprowadzącym może być Dave Benton (zwycięzca Eurowizji 2001), Annely Peebo (współgospodyni Eurowizji 2002) lub nawet Uku Suviste, jeśli wokalista nie weźmie udziału w rywalizacji. Najpewniej jednak przystojny piosenkarz zdecyduje się na start, a jeśli to zrobi miejsce w półfinałach będzie mieć zagwarantowane. Etap zgłoszeniowy selekcji trwa do 6 listopada. Już teraz przyjęto ponad 100 utworów, ale jak zapewniają organizatorzy, zazwyczaj większość piosenek dociera do siedziby w ostatnich dniach. Ogłoszenie nazwisk półfinalistów ma nastąpić do 12 listopada, a prezentacja piosenek odbędzie się do 5 grudnia.

Eurowizja Junior: Więcej o występach Ukrainy i Hiszpanii

Telewizja ukraińska 🇺🇦 opublikowała zdjęcia i nagrania z pobytu Oleksandra Balabanova w TVP w Warszawie, gdzie wokalista pracował nad swoim występem do utworu „Vidkryvai”. Wiemy, że Ukrainiec wystąpi na scenie sam, a w dłoni trzymać będzie świecącą kulę. Zapewne podobnie jak wielu pozostałych wykonawców, postawi na wizualizacje, które będą ważnym elementem występu, zwłaszcza, że w tym roku nie ma dostępu do efektów pirotechnicznych. W TVP Oleksandr spotkał nie tylko reprezentantkę Polski Alicję Tracz 🇵🇱, ale też przedstawiciela Serbii – swojego rówieśnika, Petera Anicica 🇷🇸. Więcej szczegółów o swoim występie zdradziła też przedstawicielka Hiszpanii. „To było naprawdę miłe doświadczenie, bardzo fajne, cieszyliśmy się każdą chwilą” – zapewnia wykonawczyni utworu „Palante” 🇪🇸. Zgodnie z kryteriami ustalonymi przez TVP każda delegacja nagrywa swój występ przy użyciu takiej samej, prostej sceny z ekranem LED oraz przy użyciu 6-7 kamer. Według warunków konkursu, każdy nadawca musi dostarczyć do TVP nagranie bez wprowadzanych poprawek czy edycji, dlatego reprezentanci przed finalnym występem mieli wiele prób, by wszystko wyszło jak należy.

Eurowizja Junior: Album będzie dostępny w sprzedaży

Po latach przerwy w sprzedaży pojawi się fizycznie album-składanka utworów na Eurowizję Junior 2020. Ostatni raz komercyjne wydanie pojawiło się 8 lat temu, a w 2016 Maltańczycy wyprodukowali egzemplarze albumu, ale nie trafił on do sprzedaży. Od 2013 roku piosenki z Juniora dostępne były tylko w wersji digital. Powrót do wersji fizycznej to ukłon przede wszystkim w stronę fanów i kolekcjonerów, którzy pozbawieni byli w tym roku dostępu do pożądanych singli, rozdawanych zazwyczaj przed Eurowizją czy Eurowizją Junior. Dla wielu mają one ogromną wartość. Według Amazon, płyta ma trafić do sprzedaży już 13 listopada, aczkolwiek może dojść do opóźnienia z uwagi na różne czynniki. W dniu premiery piosenki trafią też na muzyczne platformy streamingowe. Od 2015 roku EBU zrezygnowało z wydawania utworów w wersji karaoke/instrumentalnej, dlatego tegoroczny album składać się będzie tylko z jednej płyty. Kto wie, być może pojawi się tam też utwór przewodni „Move the world”, który wszyscy reprezentanci wirtualnie zaśpiewają na scenie podczas finału.

Źródło: ESCxtra, Wiwibloggs, Wikipedia, Eurovoix, Instagram, ESCplus, TVP, inf. własne, fot.: suspilne.eurovision

%d blogerów lubi to: