Carpathia Festival 2020: Maks Łapiński zdobywa Grand Prix za utwór „Lew”. Zobacz jego występ!

Pochodzący z Bydgoszczy Maks Łapiński zdobył Grand Prix 16. Międzynarodowego Festiwalu Carpathia 2020 w Rzeszowie, który odbył się w miniony weekend w Filharmonii Podkarpackiej. Uczestnik „The Voice of Poland” zaśpiewał swój utwór „Lew” i zdobył pełne poparcie jury festiwalowego. Młody wokalista i kompozytor nie krył wzruszenia, gdy odbierał nagrodę główną – otrzymał m.in. pamiątkowe statuetki i 15 tys. złotych, co, jak twierdzi, pomoże mu w dalszej karierze muzycznej. Maksymilian ma już materiał na swój album i zdecydowanie warto czekać na premierę tej płyty. Piosenka „Lew” zdobyła same pozytywne komentarze wśród członków komisji, bardzo spodobała się też widzom w Filharmonii i internautom śledzącym transmisję online na Facebooku Estrady Rzeszowskiej.

View this post on Instagram

#carpathiafestival

A post shared by Carpathia Festival (@carpathiafestival) on

Pierwsze miejsce zdobyła Kamila Dauksz za utwór „Z biegiem lat”, a dzięki nagrodzie wokalistka będzie miała możliwość zrealizowania teledysku, co zafundowała TVP Rzeszów. Na drugim miejscu znalazły się Iga Kozacka i Julia Sibielak – obie otrzymały możliwość udziału w sesjach nagraniowych w studiu Radia Rzeszów czy Estrady Rzeszowskiej. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi Ukrainy – Serhi’emu Lazanovskiemu, któremu wręczono voucher na możliwość realizacji filmu promocyjnego za co odpowiada portal Nowiny. Wyróżnieni zostali: Dawid Wojtoń, Maria Holka, Jakub Rajman i Litwinka Gabriela Zdanoviciute. Specjalną nagrodę Szklanego Słowika za największą osobowość sceniczną otrzymała Kinga Kutrzuba. Łącznie nagrodzono lub wyróżniono 10 wykonawców spośród 15 biorących udział w przesłuchaniach.

Gościem honorowym Carpathia Festival była Danuta Błażejczyk, która w Filharmonii Podkarpackiej świętowała 35-lecie działalności artystycznej. Na scenie zaśpiewała m.in. z córką Karoliną oraz z solistami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wspólnie zaprezentowali widzom widowisko muzyczne pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem” przygotowane przez pomysłodawczynię Carpathia Festival – dr. Annę Czenczek, do aranżacji orkiestrowych Tomasza Filipczaka. Dwudniowy festiwal, zorganizowany wyjątkowo w zamkniętym obiekcie a nie na Rzeszowskim Rynku, prowadzili Ilona Małek i Jerzy Petersburski Jr.

Co prawda w tym roku nie było w festiwalu akcentów eurowizyjno-preselekcyjnych, ale warto wspomnieć, że w poprzednich edycjach o Grand Prix walczyli wykonawcy tacy jak np. Kasia Moś (ESC 2017), Sara Chmiel (ESC 2018), Anna Cyzon (preselekcje 2010), Martin Fitch (ESC 2010), Ewelina Saszenko (Litwa 2011), Vlatko Lozanovski (Macedonia 2013) czy Aiste Pilvelyte (preselekcje litewskie). Kolejna, siedemnasta już edycja, odbędzie się w Rzeszowie w przyszłym roku – najprawdopodobniej pod koniec maja. Dziennik Eurowizyjny był partnerem medialnym wydarzenia, a autor portalu – Maciej Błażewicz – zasiadał zarówno w komisji kwalifikacyjnej jak i festiwalowej.

Źródło: Relacja z Carpathia Festival 2020 w Rzeszowie, zdjęcie: @Carpathiafestival

%d blogerów lubi to: