Eurowizja 2020 w Internecie: Głosowanie w pierwszym półfinale plebiscytu „Nasz Zwycięzca”!

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczyna się głosowanie w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Internecie czyli w plebiscycie „Nasz zwycięzca”, który Dziennik Eurowizyjny przygotowuje razem z kanałem YouTube Byle do maja. Już od teraz możecie brać udział w głosowaniu internautów, które potrwa do 29 kwietnia do godziny 17:00. Wyniki głosowania internetowego stanowić będą 50% rezultatu półfinału. Druga połowa to punkty od międzynarodowego jury złożonego z przedstawicieli krajów startujących w tym półfinale oraz przypisanych do tej rundy finalistów. Łącznie w skład komisji weszło 100 osób (po 5 osób z danego kraju). Wyniki pierwszego półfinału zaprezentowane będą w trakcie specjalnego show transmitowanego w Internecie na żywo 30 kwietnia. Szczegóły dostępne na specjalnej podstronie projektu TUTAJ.

Jak głosować?

Aby wesprzeć swoich faworytów z pierwszego półfinału należy wypełnić formularz znajdujący się poniżej lub pod TYM linkiem. W pierwszej kolejności należy zalogować się do konta Google, a później podać swój adres e-mail oraz kraj z którego oddaje się głos. W drugiej części formularza dostępny jest skrót wszystkich występów zgodnie z kolejnością ustaloną przez twórcę show, Roberta z kanału Byle do Maja. W ostatniej sekcji formularza należy przyznać punkty pięciu krajom. Najlepszy kraj otrzymuje 12 punktów, kolejny 10, następny 8, później 6 i 3 punkty. Pozostałe kraje pozostawiamy bez punktów. Nie należy głosować na swój własny kraj oraz wypełniać formularz więcej niż jeden raz. Jeśli błędnie wybierzesz kraje w formularzu, należy odświeżyć stronę i uzupełnić formularz poprawnie zamiast wysyłać z błędem. Nie można przyznać not więcej niż 5 krajom, nie można też przyznać mniej niż pięciu not. Jeden kraj może otrzymać tylko jedną notę lub nie dostać jej wcale.

Eurowizja 2020 w Internecie: Co dalej?

30 kwietnia w Internecie obejrzymy show przygotowane przez kanał Byle do Maja oraz fanów, którzy zgodzili się pomóc w tak dużym projekcie. Czeka nas m.in. prezentacja wszystkich 17 piosenek półfinału, a także wiele materiałów dodatkowych i niespodzianek. Kulminacyjnym momentem będzie oczywiście prezentacja wyników – spośród 17 krajów do finału wejdzie 10 najlepszych. Również 30 kwietnia ruszy głosowanie w drugim półfinale, a wyniki drugiej części planowane są na 3 maja. Głosowanie finałowe na 26 piosenek odbędzie się w dniach 3-8 maja, a wielki finał odbędzie się 9 maja. Przed nami mnóstwo emocji, wrażeń i świetnej zabawy!

%d blogerów lubi to: