Znamy wyniki na Litwie i w Norwegii! Live Show na Malcie! WOŚP 2020: Co na licytację wystawił zespół Tulia? Sprawdź, w których miastach wystąpią polskie gwiazdy Eurowizji!

Norwegię Południową w finale Melodi Grand Prix 2020 🇳🇴 reprezentować będzie Raylee Charlotte Lotta Kristiansen, 22-letnia wokalistka znana z programów „Stjernekamp” czy lokalnej wersji „Tańca z Gwiazdami”. W dzisiejszym półfinale MGP najpierw pokonała Kima Rysstada, a w złotym duelu okazała się lepsza od Lisy Borud (która w pierwszej rundzie wyeliminowała Geirmunda). Konkursowy utwór „Wild” przygotowali dla Raylee Andreas Stone Johansson, Anderz Wrethov i Laurell Barker. Drugi półfinał w następną sobotę, a piosenki pojawią się zapewne w poniedziałek. Na Litwie 🇱🇹pierwszy odcinek selekcji zdecydowanie wygrała Monika Marija, zdobywając 1. miejsce w głosowaniu jurorów (8 punktów przewagi) i widzów (ponad 400 głosów przewagi!). Z drugiego miejsca awans otrzymała formacja Baltos Varnos (drugie miejsce u jurorów i widzów), a z trzeciego Meandi (trzeci w obydwu głosowaniach). Dalej przeszli też Gabrielius Vagelis, Petunija i Andy Vaic. Widzowie i jurorzy w swoich rankingach mieli ten sam skład czołowej szóstki, więc wszyscy powinni być zadowoleni. Ostatnie miejsce w końcowym rankingu mieli Donata Virbilaite oraz Lukas Norkunas, którzy ten odcinek zakończyli bez punktów.

W niedzielę rusza etap „Live Shows” w ramach 2. edycji maltańskiego „X Factora” 🇲🇹. Wieczorem dwunastu kandydatów zaśpiewa covery, a widzowie zdecydują, kto jako pierwszy odpadnie z gry. Uczestnicy, którzy w rankingu widzów zajmą kolejne dwa najniższe miejsca trafią do „Sing Off” gdzie o ich losie zdecydują jurorzy. Tylko jedna osoba z duelu zostanie uratowana. Łącznie z 12 wykonawców do kolejnego odcinka przejdzie najlepsza dziesiątka. Faworytem tej edycji „X Factora” jest oczywiście Destiny Chukunyere, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2015, a jej konkurencję stanowią m.in. Dav. Jr, Jasmine Abela, Kyle Cutajar, Paul Anthony czy duet Yazmin and James. Przypomnę, że w komisji jurorskiej są Howard Keith Debono, Ray Mercieca, Alexandra Alden oraz Ira Losco, a program prowadzi Ben Camille, współgospodarz Eurowizji Junior 2016. X Factor rusza o 21:00 za pośrednictwem stacji TVM oraz w Internecie TUTAJ.

W całej Polsce 🇵🇱 trwa 28. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w pomoc i zbieranie funduszy włączają się też ubiegłoroczne reprezentantki Polski na Eurowizji – zespół Tulia. Dziewczyny nie tylko pojawią się w Studiu TVN/WOŚP w niedzielę ok. 9:00 rano, później wystąpią w Żyrardowie  (15:10), a po 21:40 w Warszawie na Placu Bankowym, ale też zachęcają do udziału w dwóch specjalnych aukcjach. Pierwsza z nich dotyczy unikatowej, płomiennej kreacji scenicznej – zwycięzca licytacji na Allegro otrzyma strój, który prezentowany był na scenie eurowizyjnej podczas półfinału w Tel Awiwie. Szczegóły na stronie aukcji TUTAJ. Dodatkowo dostępne jest też zdjęcie zespołu Tulia z podpisami – aukcja związana z tym przedmiotem dostępna jest TUTAJ. To nie koniec! Specjalne aukcje przygotowano też dla fanów Viki Gabor – do wygrania spotkanie ze zwyciężczynią Eurowizji Junior oraz gadżety. Licytacja TUTAJ. W aukcjach WOŚP na Allegro znajdziemy m.in. płytę Gorana Karana (Chorwacja 2000) z autografem, sukienkę Roksany Węgiel   lot w symulatorze z Michałem Wiśniewskim czy deskę surfingową z pocztówki Gromee’go.

Zespół Tulia (ESC 2019) wystąpi na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żyrardowie (o 15:10) i w Warszawie (o 21:40). Z kolei w Zielonej Górze zaśpiewa Roksana Węgiel (JESC 2018), a także formacje startujące w eurowizyjnych preselekcjach – Ira i Future Folk. Viki Gabor (ESC 2019) wspierać będzie WOŚP śpiewając w Wiśle. Grupa Blue Cafe (ESC 2004) wystąpi w Tomaszowie Mazowieckim, Martin Fitch (ESC 2010) w Ząbkach, Cleo (ESC 2014) w Międzychodzie, Monika Kuszyńska (ESC 2015) w Łodzi, a Kasia Moś (ESC 2017) w Kaliszu. Transmisje internetowe ze studia 28. Finału WOŚP oglądać można TUTAJ, a specjalne relacje dostępne będą też w TVN, TTV, kręciołaTV oraz na Player.pl. Na oficjalnej stronie WOSP.org.pl dowiesz się wszystkiego o finale oraz o tym, w jaki sposób wesprzeć akcję!

Źródło: LRT, NRK, TVM, Wikipedia, Allegro, zespół Tulia, WOSP.org.pl, Gazeta Lubuska, Calisia.pl, Eska.pl, Naszemiasto.pl, Express Ilustriowany, inf. własne, fot.: Tulia Official, WOSP Press Kit

%d blogerów lubi to: