Dziś Eurowizja Junior 2019: Znamy typowania fanów! Kto jest faworytem, które miejsce zajmie Polska? Głosowanie online – jak wesprzeć swoich ulubieńców?

Szalony tydzień eurowizyjny na Śląsku dobiega końca, ale wielkie emocje wciąż przed nami! Dziś o 16:00 finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 w Gliwice Arenie. Siedemnastą edycję (ale pierwszą w Polsce) poprowadzą Ida Nowakowska, Olek Sikora i Roksana Węgiel, która zaśpiewa też na scenie swój utwór z zeszłego roku – „Anyone I want to be”. Za realizację JESC 2019 odpowiedzialna jest jedynie polska ekipa, bez zagranicznego wsparcia. Na scenie, poza występami konkursowymi zobaczymy też pokazy taneczne grupy Agustina Egurroli czy samej Idy Nowakowskiej. Będzie też Marianna Józefina Piątkowska, która powita widzów, a później także przekaże punkty jurorskie z naszego kraju.

GŁOSOWANIE INTERNAUTÓW DOSTĘPNE TUTAJ

Polskę w tym roku reprezentuje zwyciężczyni specjalnej wersji „Szansa na Sukces” – Viki Gabor. Jej utwór „Superhero” jest już hitem w kraju, a dodatkowo możliwość głosowania na Polkę jest szeroko promowana przez media publiczne i nie tylko. Internauci z całego świata mogą głosować na vote.junioreurovision.tv dziś do godziny 16:00, a później także w trakcie show, zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez prowadzących. Głosować można na od 3 do 5 piosenek, w tym także na swój kraj. Podczas finału najpierw zebrane będą punkty od jury krajowych, a później dodane będą punkty internetowe. Kolejność podawania wyniku internetowego dla poszczególnych państw odbędzie się zgodnie z rankingiem jurorskim, czyli tak samo jak podczas Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Mankamentem tego formatu jest to, że widzowie nie będą jasno poinformowani o tym, kto wygrał głosowanie online.

Kto jest faworytem? Jakie są typowania?

Plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego „Nasz Faworyt” wygrała w tym roku Francja 🇫🇷, czyli utwór „Bim Bam Toi” Carli. Wokalistka pokonała Milę Moskov z Macedonii 🇲🇰 jedynie 11 punktami różnicy, a na trzecim miejscu znalazła się Armenia 🇦🇲. Polska nie uczestniczyła w tym głosowaniu. Przed JESC nie są prowadzone zakłady bukmacherskie, ale uczestnicy internetowej gry „Bet & Win 3” Dziennika Eurowizyjnego mieli za zadanie przewidzieć wyniki dzisiejszego finału. Ponad 100 osób przesłało swoje typowania i pora poznać wyniki!

Zwycięzcą Eurowizji Junior 2019 będzie Polska 🇵🇱 lub Hiszpania 🇪🇸 – na Viki stawia 37,3% głosujących, a na Melani 36,3%. Francję 🇫🇷 typuje 16,7% graczy, a Armenię 🇦🇲 4,9%. Wśród kandydatów do wygrania wymieniono jeszcze Serbię 🇷🇸 (2,9%) i Macedonię 🇲🇰 (2%). Ponad połowa uczestników gry jest zdania, że Portugalia 🇵🇹 zajmie ostatnie miejsce (52,9%). 35,3% obstawia, że ponownie na dnie będzie Walia 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿, a Gruzję 🇬🇪 na 19. miejscu rankingu widzi 5,9% głosujących. W typowaniach pojawiła się też Albania (3,9%) 🇦🇱 oraz Irlandia 🇮🇪 i Kazachstan (po 1%) 🇰🇿. Co do zwycięzcy głosowania jury to także pojawia się jeden konkretny faworyt i jest to Hiszpania 🇪🇸, która zdobyła 40,2% typowań. 12,7% stawia na Macedonię 🇲🇰, 11,8% na Kazachstan 🇰🇿, 10,8% na Australię 🇦🇺, a 8,8% na Armenię 🇦🇲. Francja 🇫🇷 i Malta 🇲🇹 zebrały po 4,9% typowań, Serbia 🇷🇸 i Włochy 🇮🇹 po 2%, a Ukraina 🇺🇦 i Irlandia 🇮🇪 po 1%. Gracze „Bet & Win 3” nie mają jednak wątpliwości – Polska 🇵🇱 wygra w głosowaniu online i stawia na to aż 86,3% osób! 9,8% uważa, że będzie to Hiszpania 🇪🇸, 2% że Francja 🇫🇷, a po 1% głosów dostały Malta 🇲🇹 i Macedonia 🇲🇰.

Komu 12 punktów dało polskie jury? W skład komisji weszli Kasia Moś i Mateusz Moś (ESC 2017), Piotr Kupicha, AniKa Dąbrowska oraz Paweł Szymański. Typujący sądzą, że znów 12 punktów z naszego kraju trafi na Ukrainę (30,4%) 🇺🇦, a 20,6% sądzi, że jury doceniło Hiszpanię 🇪🇸. 11,8% stawia w tej kwestii na Macedonię 🇲🇰, 10,8% na Australię 🇦🇺, 8,8% na Kazachstan 🇰🇿, 5,9% na Francję 🇫🇷, po 4,9% na Armenię 🇦🇲 i Serbię 🇷🇸, a po 1% na Gruzję 🇬🇪 i Holandię 🇳🇱. A które miejsce w ogólnym rankingu zajmie Polska 🇵🇱? Pierwsze albo drugie – twierdzą obstawiający. Za zwycięstwem Viki Gabor opowiada się 33,3% osób, a za zajęciem drugiego miejsca 34,3%. 16,7% obstawia najniższe miejsce na podium, 8,8% miejsce czwarte, po 2,9% osób piąte i szóste. Chyba jeszcze nigdy nie byliśmy tak pewni sukcesu na Eurowizji!

Konkurs transmitowany będzie dziś od godziny 16:00 na TVP1, TVP Polonia, TVP ABC oraz TVP Wilno, a komentować go będzie Artur Orzech. Dodatkowo widowisko śledzić można także na JuniorEurovision.tv (YouTube) i TVP VOD. Show potrwa nieco ponad 2 godziny. Wszystkim oglądającym w Arenie Gliwice czy w domach lub innych miejscach życzę wielu wrażeń i wspaniałych emocji oraz radości z tego, że Eurowizja odbywa się u nas w kraju! Mam nadzieję, że show przygotowane przez TVP Wam się spodoba!

Zapraszam na grupę FACEBOOK Dziennika Eurowizyjnego oraz na profil na INSTAGRAM

Artykuł z wynikami pojawi się dziś późnym wieczorem. 

 

%d blogerów lubi to: