Eurowizja Junior 2019: Podsumowanie I dnia prób technicznych! Jak wyglądają występy, kto zaskoczył? Co robili pozostali uczestnicy? Kiedy Viki Gabor ma pierwszą próbę i kto ją wspiera?

Pierwsi reprezentanci mieli dziś swoje próby na wielkiej scenie w Arenie Gliwice. Dziś rozpoczęła się I seria prób, dzięki czemu wiemy, jak wyglądać będą występy krajów (alfabetycznie) od Albanii po Maltę. Pierwsza na scenie pojawiła się Maltanka 🇲🇹, która występuje samotnie na tle efektownych wizualizacji. Następnie swoje show zaprezentował Kazach 🇰🇿, w towarzystwie tancerzy i wielu ciekawych efektów, m.in. gry cieni. Włoszka 🇮🇹 postawiła na skromność, jednak jej występ (w tym ujęcia kamer) mocno odpowiadają treści tekstu piosenki. Irlandka 🇮🇪 zachwyciła pięknymi wizualizacjami, świetnym wokalem i butami na wysokim obcasie. Nie zaprezentowała jednak jeszcze stroju scenicznego. Podczas występu Gruzina 🇬🇪 pojawią się balony w kształcie serca. Świetnie wypadła Francja 🇫🇷, bo podczas jej występu dzieje się bardzo dużo, zarówno na scenie jak i na ekranach. Są też rekwizyty i niespodzianki, których jeszcze nie zdradzono. Białorusinka 🇧🇾 ponownie postawiła na mangowe wizualizacje i młodzieżowe stroje. Najsłabiej wokalnie (zdaniem osób śledzących próby) wypadł dziś Australijczyk 🇦🇺, którego na scenie wspierają tancerze wynajęci ze studia Agustina Egurroli. Efektownie pokazała się Armenia 🇦🇲, w kolorowych strojach, pięknym zamkiem w wizualizacjach i efektami pirotechnicznymi. Dzień prób zamknął skromny i raczej nieskomplikowany występ Albanki 🇦🇱.

Po każdej próbie delegacje przebywały w tzw. Viewing Room, gdzie analizowali występy i ujęcia kamerowe, oraz wprowadzali niezbędne poprawki, by prezentacja sceniczna była bardziej energiczna, żywiołowa i by ujęcia były bliższe. W większości reprezentanci byli dziś zadowoleni z przebiegu prób, sceny i pracy operatorów oraz realizacji. Wiele ekip podeszło do tematu niezwykle profesjonalnie, dokładnie omawiając wszystkie potrzebne w występach zmiany. Przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców są niezwykle zadowoleni z pracy TVP, a podczas prób nie doszło do żadnych opóźnień czy problemów technicznych. Chwalone są też pomieszczenia zakulisowe, m.in. wspomniany Viewing Room czy nowoczesne Eurovision Bubble. Jak na razie TVP świetnie radzi sobie przy samodzielnej organizacji Eurowizji Junior, a warto podkreślić, że po raz pierwszy od 2014 roku JESC przygotowywane jest tylko przez ekipę nadawcy, bez zagranicznego wsparcia, jak to było wcześniej w Bułgarii, na Malcie, Białorusi czy Gruzji. Oby tak dalej!

Pozostałe ekipy miały dziś dzień wolny. Część reprezentantów, w tym m.in. Viki Gabor 🇵🇱, odwiedzili gliwicką Palmiarnię, niektórzy zaś mieli indywidualne próby (np. Holandia 🇳🇱). Ekipa serbska 🇷🇸 zwiedzała Katowice, a ukraińska 🇺🇦 odwiedziła wraz z wolontariuszami Muzeum Śląskie. Wielu uczestników JESC udzielało też wywiadów zagranicznym mediom. Wieczorem w hotelu delegacyjnym w Katowicach zorganizowano imprezę połączoną m.in. z lukrowaniem pierników. Nadal trwają też prace przy nagrywaniu fragmentów pocztówek (realizowane w studiu TVS) oraz wspólnej piosenki pt. „Share the joy”. Nawiązują się też pierwsze przyjaźnie między uczestnikami, którzy dzielą się wrażeniami ze swojego pobytu na Śląsku poprzez social media. Fajną relację nawiązały ze sobą reprezentantki Macedonii i Malty, a często wspólne zdjęcia i filmiki pokazują też Holender i Francuzka. Viki Gabor Palmiarnię zwiedzała wraz z Melani z Hiszpanii.

We środę kolejne próby, a po raz pierwszy na scenie pojawi się Viki Gabor 🇵🇱. Jej próba odbędzie się od 15:40 i potrwa 30 minut, jednak każda delegacja w Arenie musi być już na trzy godziny przed zaplanowanymi ćwiczeniami, ze względu na wymagane szkolenia BHP, instruktaże, zwiedzanie Areny oraz nagrania dźwiękowe i odsłuchowe. Ekipa JuniorEurovision.tv przygotowuje też z nimi specjalne materiały, które wkrótce zobaczymy na social mediach i YouTube. Próby wciąż są zamknięte dla dziennikarzy, ale relacje foto/video publikuje oficjalny portal JuniorEurovision.tv. Wielu fanów oczekuje, że występ polskiej reprezentantki będzie bardzo dobry, kolorowy i ciekawy. Nie ma też obaw o wokal bo Viki Gabor już wielokrotnie pokazała swój profesjonalizm i talent. Telewizja Polska nadal intensywnie promuje zarówno konkurs jak i możliwość głosowania na „Superhero”.

Mocno kibicuje Viki Gabor także agencja koncertowa KM Events Marcina Kindli. Warto wspomnieć, że niedawno w Katowicach odbył się specjalny coroczny event – showcase – podczas którego firma przedstawia wykonawców, których występy oferuje. Na widowni zasiedli m.in. organizatorzy różnych imprez, przedsiębiorcy i osoby z branży. W miłej atmosferze i w akustycznych wersjach swoich hitów zaprezentowali się na scenie uczestnicy związani z Eurowizją. Roksana Węgiel (JESC 2018) zaśpiewała „Dobrze jest jak jest”, Viki Gabor (JESC 2019) wykonała „Superhero”, zespół Tulia (ESC 2018) utwór „Trawnik”, a Lake Malawi (Czechy na Eurowizji 2019) „Friend of a Friend”. Wystąpili też uczestnicy „The Voice” i „The Voice Kids” – Marcin Sójka, 4Dreamers, Natalia Zastępa i Anika Dąbrowska oraz inni znani wykonawcy – Monika Lewczuk, Amelia Andryszczyk, Żelka, Sanah, My3, Agnieszka Adamczewska, LAV i Frele. Imprezę poprowadził Mateusz Szymkowiak. KM Events powstało w Katowicach, więc Eurowizja Junior jest dla firmy niezwykle ważna i wszyscy mocno trzymają kciuki za jak najlepszą organizację konkursu oraz jak najwyższe miejsce Viki. Więcej informacji o KM Events oraz ich artystach znajdziecie na stronie internetowej.

View this post on Instagram

Kochani, za nami druga odsłona Show Case Kindla Music / KM Events oraz partnerów @magicrecordspoland i Active Rights Management. To specjalne wydarzenie w samym sercu Śląska ma szczególny charakter, będąc podsumowaniem sezonu koncertowego i możliwością podzielenia się dalszymi planami. Na scenie wystąpili: AniKa Dąbrowska, 4Dreamers, My3, Żelka, Natalia Zastępa, Roksana Węgiel, Tulia, Lav', Viki Gabor, Amelia Andryszczyk, Agnieszka Adamczewska, Marcin Sójka, Monika Lewczuk, Sanah oraz goście specjalni: Lake Malawi i Frele. Wydarzenie poprowadził Mateusz Szymkowiak. Listopad to również szczególny miesiąc dla należącego do grupy Kindla Music Studia Nagrań – MAMAMUSIC Studio, które właśnie w tym miesiącu obchodzi swój jubileusz 10-lecia. Wraz z okrągłą rocznicą podczas Show Case zaprezentowano trójwymiarową wizualizację nowego studia wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą – będzie to jedna z najnowocześniejszych i największych przestrzeni tego typu w Polsce. Dziękujemy wszystkim gościom z całej Polski, którzy tak licznie pojawili się podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok! 🙂 ————————————————————- @mateusz_szymkowiak_ @monika_lewczuk @anikadabrowskaofficial @roxie_wegiel @agaadamczewska @ameliaandryszczyk @vikigaborofficial @my3oficjalnie @4dreamersmusic @marcin_sojka_voice @theofficiallav @natalia.zastepa @tulia.official @sanahmusic @zelkaofficial @lakemalawimusic @frele___

A post shared by 𝐾𝑀 𝐸𝑣𝑒𝑛𝑡𝑠 (@kmeventspl) on

IMG_0393
Zespół Tulia podczas showcase KM Events

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! W środę kolejne wejścia „live” na grupie Facebookowej, podczas których m.in. omawiać będziemy kolejne próby. Relacje prowadzone będą z różnych miejsc na Śląsku. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019”

12. Białoruś 2340 punktów

13. Australia 2188 punktów

14. Rosja 1876 punktów

15. Kazachstan 1839 punktów

16. Walia 1648 punktów

17. Portugalia 1562 punkty

18. Gruzja 1399 głosów

Źródło: Relacje Dziennika Eurowizyjnego ze Śląska, EBU, TVP, KM Events, inf. własne, fot.: M. Błażewicz 2019 (Ceremonia Otwarcia z Teatru Śląskiego)

%d blogerów lubi to: