Wybierz najlepszą piosenkę w historii krajów JESC 2019! Głosowanie trwa do 5 listopada! Poznaj wybrane utwory i decyduj o wynikach

Rozpoczynamy eurowizyjny miesiąc – już 24 listopada wielki finał Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, a od 16 listopada regularne relacje Dziennika Eurowizyjnego ze Śląska! Przed czytelnikami wkrótce ważne zadanie – wybór „Naszego Faworyta”! Zanim jednak to nastąpi, pora wybrać najlepszą piosenkę krajów, które w tym roku startują w konkursie. W ostatnich tygodniach w ramach I etapu plebiscytu „JESC All-Time Favorite” członkowie grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku wybierali najlepsze utwory z każdego kraju. Teraz pozostaje nam tylko wskazać „the best of the best”!

jesc all

W plebiscycie bierze udział 18 państw. Polska nie będzie uczestniczyć w typowaniu, ale facebookowicze ze znaczną przewagą wskazali „Anyone I want to be” Roksany Węgiel jako ten najlepszy polski utwór w historii naszych startów. Do finału wybrano w przeważającej większości najnowsze utwory. W stawce mamy 9 piosenek z 2018 roku, dwie z 2017, trzy z 2016, dwie z 2015, jedną z 2014 i jedną z 2004. Co ciekawe, wskazano jedynie dwie piosenki, które faktycznie wygrały Eurowizję Junior – piosenki z Hiszpanii i Malty.

Głosowanie jest proste, wystarczy wskazać najlepsze utwory (w dowolnej ilości) w formularzu poniżej. Dostępna jest też playlista wszystkich piosenek. Dodatkowo Dziennik Eurowizyjny chciałby zadać Wam parę pytań, które posłużą przy budowaniu kolejnych artykułów – wszystko znajdziecie poniżej! Czas na wypełnienie formularza do 5 listopada do godziny 12:00. Wyniki podane zostaną tego samego dnia wieczorem!

PLAYLISTA:

FORMULARZ GŁOSOWANIA I ANKIETA

%d blogerów lubi to: