Wiemy gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja 2020! Sprawdź pełny terminarz preselekcyjnej „Szansy na Sukces” w TVP2! Kiedy oglądać?

Wszystko jasne! Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 odbędzie się w Rotterdamie 🇳🇱 w dniach 12-16 maja przyszłego roku! Informację tę przekazano dziś w ramach specjalnego wejścia antenowego przed godziną 12:00 na kanale telewizji holenderskiej. Reprezentanci z ponad 40 krajów staną w maju na scenie zbudowanej w Rotterdam Ahoy – obiekcie, który pomieścić może ponad 16 tys. widzów. Po raz pierwszy od 2013 roku konkurs Eurowizji nie odbędzie się w stolicy kraju. Będzie to piąta Eurowizja organizowana w Holandii. Wcześniej konkurs dwukrotnie trafiał do Hagi (1976 i 1980), raz do Amsterdamu (1970) i raz do Hilversum (1958). Telewizja Polska 🇵🇱 jeszcze nie potwierdziła udziału w Eurowizji 2020 i nie wiadomo czy i kiedy to zrobi. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego na swoich wymarzonych reprezentantów w 2020 wybrali Dawida Podsiadło i Zuzę Jabłońską.

Uwaga TVP 🇵🇱 skupia się teraz na organizacji Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, a fani konkursu już we wrześniu będą mogli śledzić preselekcyjną wersję programu „Szansa na Sukces”. Pierwsze cztery odcinki nowego sezonu poświęcone będą kandydatom na Eurowizję Junior. Najpierw spośród 21 wykonawców (wybranych z ponad tysiąca zgłoszeń) zaproszeni goście (Majka Jeżowska w 1. odcinku, Papa Dance w drugim i Blue Cafe w trzecim) wybiorą po jednym finaliście. W tzw. „finale finałów” widzowie wskażą reprezentanta Polski do Gliwic. Triumfatora wyłonią na podstawie prezentowanych coverów i wykonania piosenki przygotowanej specjalnie na konkurs.

  • Odcinek 1. (z udziałem m.in. Swietłany Boguskiej, Amelii Kurantowicz i Macieja Goliana) pokazany będzie 8 września od 15:15 do 16:25 w TVP2.

  • Odcinek 2. (z udziałem m.in. faworytki – Viki Gabor, Zuzi Janik i Oliwii Kopiec) pokazany będzie 15 września od 15:15 do 16:25 w TVP2.

  • Odcinek 3. (z udziałem m.in. Eryka Waszczuka) pokazany będzie 22 września od 15:15 do 16:25 w TVP2.

  • Odcinek 4. – Finał Finałów wraz z premierą utworu na Eurowizję Junior transmitowany będzie na żywo 29 września od 15:15 do 16:25 w TVP2. 

https://www.youtube.com/watch?v=mmdaFUqyvZ8

Telewizja SBS potwierdza organizację preselekcji „Australia Decides” 🇦🇺 i podaje ich termin. Finał odbędzie się 8 lutego. Konkurs znów przygotowany zostanie w Gold Coast, na terenie Convention and Exhibition Centre, a prowadzącymi będą Joel Creasey i Myf Warhurst. Zgłoszenia piosenek do selekcji przyjmowane będą do 30 września. Wszystkie aplikacje zostaną zebrane i zweryfikowane by dopasować je do wskazanego wewnętrznie grona wykonawców. W finale wystartuje 10 kandydatów, a zwycięzcę wybiorą widzowie oraz jurorzy. Bilety są już w sprzedaży i nabyć je można TUTAJ. Podobnie jak w tym roku, odbędzie się próba generalna, w ramach której głosować będą jurorzy, a wszystkie konkursowe występy zostaną opublikowane przez transmisją właściwego show. Finał na żywo będzie można oglądać na kanałach SBS oraz w internecie. W polskiej strefie czasowej show ruszy 8 lutego o 10:30. W tym roku preselekcje wygrała Kate Miller-Heidke, która w Tel Awiwie zajęła dla swojego kraju miejsce w top10. Leea Nanos i Alfie Arcuri to wokaliści, którzy walczyli o wyjazd do Izraela i zapewne będą się starać o to, by zdobyć ponowną szansę startu w „Australia Decides”.

Źródło: EBU, NPO, Eurovision.tv, TVP, Program dla prasy, Tygodnik Szczytno, SBS, inf. własne, fot.: Royal Flags

%d blogerów lubi to: