Wymarzony reprezentant Polski 2020! Wskaż swoich kandydatów i weź udział w typowaniu!

Rozpoczynamy 7. edycję plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski” i tym razem będziemy wybierać wykonawcę, który powinien zaśpiewać na Eurowizji 2020 w Holandii. W tym roku, podobnie jak poprzednio, wskażemy zwycięzców w dwóch kategoriach: popularnych gwiazd muzyki oraz wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę lub nie są tak dobrze znani. Na początek etap zgłoszeń – każdy z czytelników będzie mógł wskazać max. 3 wykonawców polskich, którzy najpóźniej w maju 2020 ukończą 16 lat oraz w 2018 lub 2019 wydali co najmniej jeden oryginalny utwór. Swoje typy należy wpisywać w formularzu poniżej. UWAGA! Należy również odpowiedzieć na pytanie weryfikacyjne – błędne odpowiedzi dyskwalifikują cały wypełniony formularz. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 sierpnia. Spośród wszystkich propozycji utworzona zostanie lista najczęściej typowanych wykonawców w dwóch kategoriach. W drugim etapie spośród wskazywanych kandydatów wyłonimy zwycięzcę. Formularz dostępny jest TUTAJ lub poniżej.

Po raz pierwszy czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wybrali wymarzonego reprezentanta na konkurs w 2013 roku, chociaż nasz kraj nie brał wtedy udziału. Wygrała Ewa Farna. Plebiscyt powrócił przed Eurowizją 2015, gdy już nasze uczestnictwo w nim nie było zagrożone. Wskazaliście wtedy Dodę, która pokonała Sylwię Grzeszczak i grupę LemOn. Przed Sztokholmem wygrała Sylwia Grzeszczak, a tym razem Doda była druga. W top3 znalazła się też Edyta Górniak, które trzecie miejsce wywalczyła również w preselekcjach 2016. Sylwia Grzeszczak triumfowała także przed Kijowem, ale tym razem druga była Natalia Nykiel, a trzecia Monika Brodka. Od 2018 roku liderem jest Margaret – to właśnie ją chcieliście wysłać do Lizbony oraz do Tel Awiwu. Przed ESC 2018 i ESC 2019 trzecie miejsce w plebiscycie zdobywała Doda, a drugie miejsca miały Natalia Szroeder (2018) i Sylwia Grzeszczak (2019). Dodatkowo rok temu po raz pierwszy zorganizowano plebiscyt dla mniej znanych wykonawców. Wygrała go Ifi Ude, Ramona Rey była druga, a Clodie trzecia. W ubiegłorocznym plebiscycie w top10 kategorii mniej znanych wykonawców znalazł się zespół Tulia.

Kto zostanie wymarzonym reprezentantem Polski na 2020 rok? Czy dominacja Sylwii Grzeszczak, Dody i Margaret się utrzyma, a może czytelnicy będą mieć już zupełnie inne pomysły? O tym przekonamy się już niebawem! Wszystkich serdecznie zapraszam do typowania i zgłaszania swoich ulubieńców! Plebiscyt jest przedsięwzięciem skierowanym do czytelników Dziennika Eurowizyjnego i nie ma żadnego powiązania z działaniami TVP w kwestii wyboru reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2020. Ma na celu popularyzację konkursu, przeanalizowanie aktualnej sytuacji na polskim rynku muzycznym i uświadomienie artystom, że fani chcą ich zobaczyć w konkursie.

Lubisz Dziennik Eurowizyjny? Chcesz by nadal się rozwijał? Wesprzyj go na Patronite i zdobądź specjalne przywileje lub nagrody! Każda pomoc się liczy i za każde wsparcie serdecznie dziękuję! 

%d blogerów lubi to: