Nie ma AniKi Dąbrowskiej, ale aż siedmiu uczestników „The Voice Kids” walczy o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior w Gliwicach! Poznaj kolejnych kandydatów

Znamy kolejnych uczestników „Szansy na Sukces”, którą widzowie będą mogli obejrzeć już we wrześniu. W pierwszych trzech odcinkach poznamy młodych kandydatów, którzy będą mieć szansę na wyjazd do Gliwic w roli reprezentanta Polski na Eurowizji Junior. Uczestników I odcinka Dziennik Eurowizyjny prezentuje TUTAJ. Fanom udało się już rozpoznać niektórych bohaterów II i III części. Jak już wcześniej informowałem, w II odcinku wystąpi laureatka II miejsca w „The Voice Kids 2” – Viki Gabor. Będą też Zuzia Janik i Oliwia Stefanowska, które czytelnicy poznali na opublikowanym w sieci zdjęciach. Portal Junior-Eurowizja.pl dodaje, że w tej części talent-show zaśpiewają jeszcze Marianna Józefina Piątkowska, Oliwia Kopiec czy Maks Wysocki. Z kolei w III odcinku pojawią się Eryk Waszczuk, Alicja Dziurdziak i Natasza Kotlarska. Ostatecznie więc można potwierdzić, że popularna AniKa Dąbrowska, triumfatorka ostatniej edycji „The Voice Kids” nie będzie walczyć o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019.

Nie tylko Viki Gabor pochodzi z uwielbianego talent-show „The Voice”. Była tam też Zuzia Janik – wystąpiła w I edycji i trafiła do teamu Dawida Kwiatkowskiego. Z programem pożegnała się dopiero w rundzie pojedynków. Rok temu zaprezentowała utwór „Nietykalni”, który przygotowała na Eurowizję Junior 2018. Ponieważ preselekcje się wtedy nie odbyły, wokalistka nie mogła starać się o reprezentowanie Polski w Mińsku. Kolejną gwiazdą „The Voice” jest Eryk Waszczuk – również startował w I edycji i podobnie jak Roksana Węgiel, a także tegoroczne uczestniczki „Szansy na Sukces” – Alicja Dziurdziak i Swietłana Boguska – wszedł do ekipy Edyty Górniak. Wyeliminowany został w pojedynkach. Po programie wydał już klika utworów, m.in. „Zamień się ze mną na marzenia”. Jego obecność w programie „Szansa na Sukces” na pewno sprawi, że rywalizacja na popularność będzie zacięta – ma aktualnie najwięcej followersów spośród znanych nam kandydatów na Eurowizję.

Wspomniana wcześniej Alicja Dziurdziak z Łukowa odpadła z „The Voice Kids 1” w tym samym odcinku co Eryk. Na codzień kształci się w Studiu Wokalnym Fever. Silną delegację programu „The Voice Kids” wzbogaca też Oliwia Kopiec, bohaterka pierwszej edycji w ekipie Tomsona i Barona. W programie dotarła aż do finału, gdzie jednak przegrała z Zuzią Jabłońską. Po udziale w talent-show występowała m.in. na festiwalu Zajazd  Młodych Gwiazd oraz jako support na koncercie grupy Afromental we Włoszczowie. Natasza Kotlarska również uczestniczyła w I edycji „The Voice” i trafiła  do grupy Dawida Kwiatkowskiego. Wraz z Zuzią Janik i Nelą Zawadzką w 13. odcinku śpiewały „Girlfriend”. Zuzia i Natasza odpadły.

„Szansa na Sukces” to nie tylko uczestnicy „The Voice Kids”. O Eurowizję powalczy też Oliwia Stefanowska, która wygrała m.in. festiwal „Złota Nutka” w Lubinie czy uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Rozśpiewane Nutki” w Chojnowie. Maksymilian Wysocki szkoli się w Yamaha Szkole Muzycznej w Słupcy. Marianna Józefina Piątkowska jest laureatką Wielkopolskiego Konkursu Piosenki „Mikrofonik” oraz zdobywczynią III miejsca podczas „XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek” w Żegocinie.

Aktualnie znamy już 16 spośród 21 uczestników preselekcji do Eurowizji Junior 2019. Aż 7 z nich pochodzi z programu „The Voice Kids”, w większości z 1. edycji. Czy to wśród nich należy szukać nowego reprezentanta kraju na ESC? Przypomnę, że „Szansa na Sukces” emitowana będzie od 8 września. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Jacka Kurskiego, z każdego odcinka do finału trafi tylko jeden najlepszy wykonawca, a nie dwóch.

Źródło: Instagram, Facebook, TVP, Junior-Eurowizja.pl, The Voice, Wikipedia, inf. własne, fot.: @erykwaszczuk_official (Eryk Waszczuk i Zuzia Janik) 

%d blogerów lubi to: