Uczestnicy I odcinka „Szansy na Sukces”! Znamy wszystkie nazwiska! O Eurowizję Junior powalczy też finalistka „The Voice Kids 2”! Czy popularność pomoże jej wygrać?

Raptem dwa zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych wystarczyły, by czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego i miłośnicy dziecięcych talent-shows zdołali rozpoznać wszystkich siedmiu uczestników pierwszego preselekcyjnego odcinka „Szansy na Sukces”. Odcinek został niedawno nagrany w TVP, a jego emisja odbędzie się 8 września. Prowadzącym będzie Artur Orzech, a gwiazdą Majka Jeżowska. Z jej piosenkami zmierzy się siedmiu młodych wykonawców. Są to:

  • Swietłana Boguska

  • Zosia Szuca

  • Amelia Kurantowicz

  • Maja Mazurek

  • Maciej Golian

  • Piotr Klima

  • Nikola Fiedor

Najbardziej znaną kandydatką jest uczestniczka „The Voice Kids” – Swietłana Boguska. Pochodzi z Elbląga i jej pierwszym dużym sukcesem był udział w międzynarodowym konkursie w Swietogorsku, gdzie wykonała „Tańczące Eurydyki” Anny German. W „The Voice” trafiła do grupy Edyty Górniak razem z Roksaną Węgiel. Odpadła w 12. odcinku na etapie pojedynków.

Pozostali kandydaci z 1. odcinka „Szansy na Sukces” nie mają na koncie udziału w popularnym „The Voice”, ale to nie znaczy, że są bez szans. Doświadczenia scenicznego i osiągnięć nie można im odmówić. Zosia Szuca wygrała talent show w Bramie Pomorza, występowała też podczas Dni Chojnic. Amelia Kurantowicz brała udział w „Scenie Talentów” i w wielu festiwalach. Wygrała np. Międzynarodowy Festiwal Talentów „Island of Talent” w Chorwacji czy Ogólnopolski Festiwal Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia” w Ostrowie Wielkopolskim. Triumfowała też podczas festiwalu „Piosenka jest dobra na zimę” w Szczecinku czy w zielonogórskim festiwalu „Fuma”.

Maja Mazurek ma już na koncie śpiewanie piosenek Majki Jeżowskiej. W 2017 roku wykonała „Kolorowe dzieci” podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”. Ciekawe, czy będzie miała fory u piosenkarki. Maciej Golian ze Studia Akademii Młodego Wokalisty zmierzył się z wieloma trudnymi utworami, np. „Dziwny jest ten świat”. Zdobył też I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty Przyjaźni” w Hajnówce oraz występował w VI Olsztyńskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Piotr Klima na YouTube prezentuje swoje covery takich utworów jak „Aleja Gwiazd” czy „Co mi panie dasz”. Uczestniczył też podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Nikola Fiedor brała udział m.in. w Dniach Elbląga, Festiwalu Kolęd, Konkursie Piosenki Religijnej czy w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Skowroneczek”.

Czy ktoś z tej siódemki uczestników trafi na Eurowizję Junior 2019 jako reprezentant Polski? Przekonamy się już we wrześniu! Organizatorzy „Szansy na Sukces” opublikowali już kolejne zdjęcia z nagrań, dzięki czemu znamy kolejne nazwiska kandydatów na Eurowizję. Wśród nich są m.in. Zuzia Janik, Oliwia Stefanowska czy Wiktoria Gabor (Fot.), którą już teraz niektórzy uważają za faworytkę ze względu na sporą popularność, jaką zdobyła za sprawą udziału w „The Voice Kids 2”. Jako członkini teamu Tomsona i Barona dotarła tam aż do finału, przegrywając z Anią Dąbrowską. O tym, że może być jedną z kandydatek na Eurowizję Junior mówiło się już od jakiegoś czasu, zresztą pojawiły się nawet spekulacje, że TVP miała wybrać ją wewnętrznie. Tak się jednak nie stało, ale popularna Wiktoria postanowiła spróbować swoich sił w „Szansie na Sukces”. Czy doprowadzi ją to do eurowizyjnej przygody?

Nagrania „Szansy na Sukces” wciąż trwają. Emisja ma się rozpocząć 8 września. Zgodnie ze słowami Jacka Kurskiego, preselekcje mają się składać z czterech odcinków – trzech finałów i z finału finałów. W finałach spośród kandydatów zaproszone gwiazdy wybierać będą tych najlepszych, którzy zmierzą się w ostatecznej rundzie, gdzie o wynikach decydować będą telewidzowie. W finale finałów mają zaśpiewać nie tylko covery, ale też piosenki przygotowane na Eurowizję Junior.

Źródło: Instagram, Facebook, inf. własne, Eska, The Voice, Wikipedia, TVP, fot.: @vikigaborofficial 

%d blogerów lubi to: