TVP kręci już preselekcyjne odcinki „Szansy na Sukces”! Kazachstan do Gliwic wysyła jednego ze zwycięzców „The Voice Kids Russia”!

Pierwszy odcinek preselekcyjnej „Szansy na Sukces”, w ramach której wybrany zostanie nowy reprezentant Polski na Eurowizję Junior 🇵🇱, nagrano dziś w Warszawie. Udział w nim wzięło najpewniej 7 kandydatów wyłonionych spośród czerwcowych i lipcowych castingów. Gwiazdą odcinka była Majka Jeżowska. „Trzymam kciuki, żeby każdy trafił na piosenkę, którą zaśpiewa najlepiej jak potrafi! Niech o będzie miła przygoda i zabawa!” – napisała wczoraj na swoim Instagramie popularna wokalistka. Emisja pierwszego odcinka odbędzie się 8 września w TVP2 ok. godziny 15:00. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, łącznie TVP ma wyprodukować trzy odcinki z udziałem różnych kandydatów oraz finał finałów na żywo. W finale wystąpią najlepsi z poprzednich trzech części, a zwycięzcę wskażą widzowie. W finale finałów wykonawcy zmierzą się nie tylko z utworami zaproszonej gwiazdy, ale też zaprezentują oryginalne piosenki przygotowane pod kątem Eurowizji Junior w Gliwicach.

https://www.instagram.com/p/B0gP50mo1P3/?utm_source=ig_web_copy_link

Telewizja Kazachstanu 🇰🇿 wysyła na Eurowizję Junior do Gliwic Erzhana Maxima, 12-letniego wokalistę z miejscowości Uralsk w północno-zachodniej części kraju. Informację przekaza minister Dauren Abayev. Piosenka nie została jeszcze wybrana. Erzhan Maxim fanom Eurowizji Junior znany jest z pierwszych preselekcji Kazachstanu – w 2018 roku wykonał „Elimdi suyemin” (Kocham mój kraj) i zajął 3. miejsce, przegrywając z silnie faworyzowaną zwyciężczynią ukraińskiego „The Voice Kids” – Daneliyą Tulsehovą. Sam jednak również trafił do talent-show, ale w Rosji. Po raz pierwszy pojawił się w trzecim odcinku (wyemitowanym 1 marca) – zaśpiewał „Ama credi e vai” i zdobył poparcie trzech jurorów, trafiając do teamu Valery’ego Meladze.  W kolejnych rundach (bitwy i sing-off) nie miał sobie równych. Dotarł do finału, gdzie w pierwszej turze zdobył 40,6% głosów od widzów, a w drugiej 27,9%. Zajął więc II miejsce i przegrał z Mikellą Abramovą z teamu Svetlany Lobody. Na tym jednak historia się nie kończy.

Nie tylko fani z Kazachstanu byli niezadowoleni z przegranej swojego rodaka. Pojawiły się głosy wątpiące w słuszność wyników głosowania i okazało się, że doszło do skandalu i manipulacji. Mikella wygrała finał za sprawą tysiąca fałszywych głosów generowanych przez boty. Za wszystkim stali jej rodzice – Alsou (reprezentantka Rosji na ESC 2000 oraz współprowadząca ESC 2009 w Moskwie) i jej mąż – Yan Abramov – miliarder. Telewizja rosyjska Channel One przeprowadziła dochodzenie w tej sprawie, wykorzystując do tego firmę Group-IB zajmującą się cyberprzestępczością. Chociaż oficjalny raport nigdy nie został opublikowany, nadawca rosyjski poinformował, że pojawiły się czynniki zewnętrzn3e, które wpłynęły na wyniki „The Voice”. Sama firma Group-IB dodała, że  wykorzystano program, który nabijał głosy jednemu z uczestników – chodziło o ok. 8 tys. sms-ów wysłanych z 300 różnych numerów telefonów. W efekcie rezultaty „The Voice Kids” zostały anulowane, a telewizja zdecydowała się zorganizować ponowny finał 24 maja (prawie miesiąc po oficjalnym zakończeniu edycji) jednak tym razem bez głosowania i bez udziału jurorów. Łącznie wystąpiło ośmiu uczestników, a po części konkursowej dyrektor Channel One Konstantin Ernst wyszedł na scenę i poinformował, że…wszyscy finaliści są zwycięzcami szóstej edycji. Każdy z ośmiu wykonawców (w tym Erzhan Maxim) dostał trofeum i czek na 1 mln rosyjskich rubli (ponad 60 tys. PLN).

28 czerwca Erzhan miał swój pierwszy solowy koncert w Nur-Sułtanie. Zaśpiewał utwory, które wcześniej wykonywał w „The Voice”, ale tym razem w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej. Dodatkowo w maju Khabar Agency rozpoczęła prace nad filmem dokumentalnym poświęconym 12-latkowi. Film ma być dostępny po kazachsku, rosyjsku i angielsku. Co ciekawe, pod koniec maja Erzhan wystąpił podczas „Children’s New Wave” na Krymie, gdzie wykonał nowy utwór w duecie z … Mikellą Abramovą, bohaterką skandalu w „The Voice”. Na pomysł połączenia „rywali” w duet wpadł producent festiwalu – Igor Krutoy. Erzhan będzie drugim uczestnikiem Eurowizji Junior 2019, który wygrał „The Voice”. Pierwsza jest Hiszpanka Melani Garcia. Z Gruzji na Śląsk przyjdzie triumfator innego talent-show – „Ranina” – Giorgi Rostiashvili.

Źródło: Instagram, inf. własne, TVP, Szansa na Sukces, Wikipedia, People.com, Tellerreport.com, Kazakh TV, fot.: @maksim_erjan

 

 

%d blogerów lubi to: