„Trawnik” ostatnim singlem z debiutanckiego albumu Tulii! Poznaj historię współpracy z Kasią Kowalską i zobacz lyrics video!

Dziś odbyła się premiera lyrics video do utworu „Trawnik”, który jest ostatnim już singlem promującym wydanie deluxe debiutanckiej płyty formacji Tulia, która reprezentowała Polskę w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Po sukcesie utworu „Pali się” przyszła pora na zupełnie inny klimat i jedną z najciekawszych dla polskich fanów ESC współpracy dwóch zupełnie różnych wykonawców – grupy Tulia i Kasi Kowalskiej, która śpiewała dla Polski podczas ESC 1996. Panie poznały się po konferencji przed festiwalem w Opolu rok temu. „Pamiętamy, że chwilę przedtem onieśmielone siedziałyśmy pośród gwiazd polskiej sceny, a podczas naszej prezentacji jako jedyne dostałyśmy owacje od artystów i dziennikarzy…wśród nich zauważyłyśmy Kasię” – wspominają tegoroczne reprezentantki. Po konferencji Kasia Kowalska spotkała się z zespołem i zapowiedziała: „Kiedyś razem zaśpiewamy!„.

I tak też się stało. Podczas jubileuszu pracy artystycznej Kasi Kowalskiej Tulia zaśpiewała utwór „Aya”. Publiczność świetnie je przyjęła, a samej Kowalskiej wykonanie bardzo się spodobało. Tego wieczora zespół odebrał złotą płytę za pierwsze wydanie debiutanckiego albumu. W ramach przygotowań do autorskich utworów, które miały trafić na wersję „deluxe” dziewczyny pomyślały o Kasi i zaproponowały jej wspólny utwór. „Zgodziła się i istotnie dała popis wokalny w Trawniku – od dołów po najwyższe dźwięki, dla nas została -szamanką trawnika-” – mówią członkinie zespołu Tulia. Utwór szybko zdobył wielu sympatyków, także wśród fanów Eurowizji, zresztą wielu z nich do tej pory żałuje, że „Trawnik” nie trafił na konkurs. Podobnie jak w przypadku „Pali się” twórczyniami utworu są Sonia Krasny i Nadia Dalin. Chociaż Kasia i Tulia nad nagraniami pracowały osobno, efekt je zachwycił. „Przeszło nasze oczekiwania” – mówią.

Słuchacze „Trawnik” poznali wraz z premierą albumu, a w Internecie znaleźć można m.in. zapis występu Tulii do tego utworu (powyżej). Obejrzano go już ponad 47 tys. razy. Utwór jest stałą częścią repertuaru koncertowego – tegoroczne uczestniczki Eurowizji śpiewały go m.in. podczas warszawskich „Wianków nad Wisłą”. A warto posłuchać tego wykonania na żywo, nawet bez Kasi Kowalskiej – robi wrażenie, zresztą jak każdy inny utwór Tulii śpiewany podczas koncertów. Już w dniach 1-2 sierpnia zespół wystąpi podczas „Pol’and’Rock” w Kostrzynie, a 4 sierpnia zawita na Tuchofinifest w Tuchowie. 16 sierpnia pojawi się w Olecku w ramach Active Festival, a 23 sierpnia w chorzowskim Fest Festiwal. Pod koniec sierpnia Tulia wystąpi też w Jaworze, Drzewicy i Człuchowie.

Fani Eurowizji zapytani na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego o to, z kim Tulia powinna nagrać kolejny duet odpowiedzieli dość spodziewanie: z grupą Hatari z Islandii. Taka opcja zdobyła ponad 230 głosów. Drugie miejsce także przypadło finalistce Eurowizji – Kate Miller-Haidke z Australii. Na pozycji trzeciej znalazł się Dawid Podsiadło. Czy do współpracy kiedykolwiek dojdzie? Nie wiemy, ale Tulia zapewne jeszcze nie raz nas zaskoczy!

Źródło: inf. własne, Universal Music Polska, fot.: Tulia w Azji (skład niepełny ze względu na stan zdrowia jednej z wokalistek) @Tulia_official

%d blogerów lubi to: