Tulia po pierwszej próbie generalnej! Wiemy, jak wyglądać będzie I półfinał Eurowizji 2019! Nie obyło się bez wpadek…

Pierwsza próba generalna ze sporymi problemami technicznymi – rozpoczęła się dziś z ponad 30-minutowym opóźnieniem, dodatkowo zarówno występ Netty w Opening Act jak i Dany International w Interval Act był dodatkowo przerywany ze względu na różne awarie i usterki, w tym elektryczności. Dodatkowo w trakcie występu Białorusi w arenie zaczęła szwankować wentylacja i przez to buczenie zagłuszało występ. Niestety nie wszystko idzie sprawnie i sporo jest jeszcze do poprawy przed właściwym show. Na szczęście większość rekwizytów na scenie wnoszonych jest sprawnie, a największe rozbawienie wzbudziła oczywiście Australijka, „nabita” na kij – występ Kate jest zdecydowanie przygotowany pod prezentację telewizyjną, a nie dla widzów oglądających to w arenie.

IMG_0369

To, co telewizji KAN na pewno wyszło, to fenomenalne pocztówki – widać, że włożono w nie sporo pracy i pieniędzy, ale efekt zapiera dech w piersiach. Widzimy wykonawców w różnych, pięknych, miejscach Izraela – reprezentanci tańczą, co jest nowością względem poprzednich lat. Krótki filmiki zachwycają, tak jak i rytmiczna muzyka, wykorzystana do pocztówek. Filmik Tulii realizowany był w Jerozolimie, widzimy wokalistki tańczące z lokalnym zespołem ludowym. Wzruszający jest natomiast filmik poprzedzający Opening Act – widzimy „małą” wersję Netty marzącą o wygranej w muzycznym konkursie. Sama Netta prezentuje się na scenie zjawiskowo – jej „Toy” jest nieco zmodyfikowane i będzie wykonywane w towarzystwie tłumu tancerzy, a część z nich ubrana będzie w eurowizyjny kostium Netty z zeszłego roku. Bardzo udanym pomysłem jest też Interval Act z udziałem Dany International – wokalistka wykonuje znany hit Bruno Marsa, a w trakcie prezentacji na ekranie z tyłu pokazywany będzie tzw. „Kiss Cam”.

IMG_0347

Przećwiczono też krótki wywiad z Roksaną Węgiel. Lucy, która będzie z Polką rozmawiać w Green Roomie (to kolejna zmiana względem zeszłego roku kiedy to zwycięzca JESC prezentował się w finale na głównej scenie), a wcześniej zobaczymy fragment występu do „Anyone I want to be”. Niestety prowadząca pomyliła się i powiedziała, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w … Krakowie. Nie wiadomo czy to zmyśliła, czy ktoś podał jej błędną informację. Niestety sam udział Roksany zepchnięty jest na margines i raczej nie przysłuży się promocji konkursu juniorów. Sama Roksana zresztą na tej próbie się nie pojawiła – zastępowała ją statystka. Na szczęście główny polski akcent wieczoru – formacja Tulia – wypadł świetnie! Dziewczyny zaśpiewały „Pali się” pewnie i z odpowiednią energią, za co zostały nagrodzone brawami. Jak przy większości występów dzisiaj, pojawiały się jednak różnego rodzaju problemy techniczne, ale polska ekipa otrzymała zapewnienie, że przed próbą jurorską wszystko już pójdzie sprawnie.

Ze względu na opóźnienie próby generalnej, zdecydowano się zmienić kolejność planowanych na dziś konferencji prasowych. Spotkanie ws. JESC odbędzie się o 18:30 czasu polskiego, czyli 10 minut wcześniej niż planowano. Konferencja EBU/KAN będzie organizowana o 18:50. O 21:00 czasu polskiego próba jurorska I półfinału. Relację na żywo śledzić będziecie mogli na grupie facebookowej Dziennik Eurowizyjny VIP.

%d blogerów lubi to: