Remixy, wersje akustyczne – co znaleźć można w sieci? Kolejne typowania OGAE oraz przegląd najnowszych notowań bukmacherskich na tydzień przed próbami!

Eurowizyjne przygotowania trwają, a w ramach promocji niektórzy reprezentanci zdecydowali się wypuścić różne wersje ich konkursowych piosenek. Królują w tym roku remixy klubowe oraz wersje akustyczne. Jako pierwszy pełen zestaw różnych remixów przedstawił Serhat 🇸🇲, wypuszczając singiel z 10 wersjami, w tym także karaoke. Niedawno na platformach muzycznych pojawiły się także remixy Armenii, Szwecji (aż cztery), Rosji, Austrii, Australii, Włoch i Izraela. Kolekcjonerzy mogą na m.in. YouTube natrafić na akustyczne wersje Armenii, Serbii, Macedonii, Austrii, Azerbejdżanu, Danii, Norwegii czy Holandii. Nie ma natomiast zbyt wielu wersji w innych językach, chociaż jeszcze parę lat temu była to norma. Niedługo pojawić ma się angielska wersja „Kruny” 🇷🇸 z Serbii utwór „Ti” czyli „Heaven” w języku narodowym grupy D mol (fot.) 🇲🇪. Pełną chorwacką wersję pt. „Heroj” wypuścił już jakiś czas temu Roko Blažević 🇭🇷. Oficjalna składanka Eurowizji 2019 jest już dostępna do kupienia – znaleźć ją można m.in. w Empikach.

Playlistę eurowizyjnych remixów znajdziecie na Spotify:

Wyjątkowy klub OGAE zrzeszający wszystkich fanów Eurowizji z krajów w których nie ma aktualnie lokalnego oddziału stowarzyszenia – OGAE Rest of the World – podzieliło się swoją eurowizyjną punktacją. 12 punktów trafiło do Włoch 🇮🇹, 10 do Holandii, a 8 do Szwacarii. Swoje pierwsze punkty (2) dostała Australia. W klasyfikacji generalnej mamy remis pomiędzy Włochami 🇮🇹 a Holandią (291 punktów) 🇳🇱. Trzecie miejsce ma Szwajcaria (288) 🇨🇭, a w top5 aktualnie są też Norwegia (166) oraz Cypr (149), który o piąte miejsce walczy ze Szwecją (148). Siódmy kraj – teraz jest to Islandia – ma już tylko dwucyfrowy wynik. Walka jest niezwykle zacięta, ale bohaterów ma takich samych – nadal nie wiadomo kto wygra, a różnice są minimalne. Polska z 7 punktami nadal na 22. miejscu. Już 29 krajów ma jakiekolwiek noty. Zagłosowały już 33 kluby.

Na tydzień przed rozpoczęciem prób w notowaniach bukmacherskich nadal prowadzi piosenka z Holandii 🇳🇱, a jej szanse na wygraną określa się aktualnie na 27%. Daleko w tyle są Rosja (14%) 🇷🇺 i Szwajcaria (8%) 🇨🇭. W top5 są też Szwecja oraz Włochy. Polsce nie daje się szans na wygraną – „Pali się” 🇵🇱 jest aktualnie na 30. miejscu zakładów. Dno okupują (niezmiennie) Gruzja 🇬🇪 i Czarnogóra 🇲🇪. Bukmacherzy typują, że do finału wejdą z pierwszej grupy Grecja, Cypr, Islandia, Węgry, Słowenia, Serbia, Australia, Czechy, Estonia oraz Belgia, co oznacza, że Portugalia, Polska czy Finlandia znalazłyby się za burtą. Z drugiego półfinału wskazuje się na Holandię, Rosję, Szwecję, Szwajcarię, Azerbejdżan, Maltę, Armenię, Norwegię, Macedonię i Danię, eliminując np. Albanię, Rumunię czy Irlandię. Próby na pewno jeszcze mocno wpłyną na notowania!

Prezentacja1

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od 5 maja. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl! Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

Źródło: Spotify, YouTube, Eurovision Collectors, OGAE International, Eurovision World, inf. własne, fot.: Miodrag Marković & Isidora Mijanović (RTCG/EBU), Tulia.pl – Instagram, grafika Dziennik-Eurowizyjny.pl

%d blogerów lubi to: