Koniec imprez! Pora na ostatnie przygotowania przed wylotem do TLV! OGAE Głosowanie: Które kraje nie mają punktów? Celebryci i politycy pozbawieni bogatej puli darmowych biletów na Eurowizję 2019!

Wczoraj w Moskwie 🇷🇺 odbyła się ostatnia w tym sezonie impreza przedeurowizyjna. Podczas głównego koncertu wystąpili uczestnicy Eurowizji 2019, m.in. reprezentanci Hiszpanii, Czech, Białorusi, Chorwacji, Wielkiej Brytanii czy Irlandii, którzy wcześniej wzięli udział też w specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na najwyższym piętrze jednego z moskiewskich drapaczy chmur. Po raz kolejny wokaliści z całej Europy mieli okazję spotkać się z fanami i dziennikarzami, a także spędzić sporo czasu ze sobą i po mediach społecznościowych widać, że nawiązały się już pierwsze przyjaźnie, jak np. między Hiszpanem 🇪🇸 a Czechem 🇨🇿 czy Chorwatem 🇭🇷 a Irlandką 🇮🇪. Warto zauważyć, że Sergey Lazarev, reprezentant Rosji, uczestniczył tylko w pierwszej, mniej oficjalnej części dwudniowego Moscow Eurovision Party i to o zdjęcie z nim zabiegali inni bohaterowie Eurowizji. Kolejne imprezy odbędą się już w Tel Awiwie, a przed niektórymi uczestnikami jeszcze specjalne przyjęcia „pożegnalne” organizowane przez telewizje publiczne. Zaproszeni goście przyjdą, by życzyć reprezentantowi swojego kraju powodzenia na Eurowizji. Tego rodzaju imprezy szykowane są m.in. w Austrii czy Serbii. Telewizja RTV SLO 🇸🇮 zorganizowała konferencję prasową z udziałem duetu Zala & Gašper (fot.). Para przyznała, że nie chce być wykonawcą łączonym z Eurowizją, a do konkursu przygotowuje się mentalnie. Utwór „Sebi” ma być wykonany w podobnej formie jak podczas preselekcji i w tym samych strojach. Duet lubi utwór z Włoch, ale zarówno Zala jak i jej chłopak przyznali, że nie ma to dla nich znaczenia kto wygra, a kto przegra na Eurowizji – ważne jest to, że konkurs pozwala się pokazać młodym wykonawcom. Podczas konferencji podano, że Lea Sirk będzie przekazywać słoweńskie głosy jurorskie w finale ESC 2019.

Kluby OGAE nadal głosują, a walka o wygraną wciąż jest zacięta! Finowie 🇫🇮 (179 osób głosujących) 12 punktów dało Norwegii 🇳🇴, Polacy 🇵🇱 (123 osoby) i Szwajcarzy 🇨🇭 (73 osoby) Włochom 🇮🇹, Rumunii 🇷🇴 (33 osoby), Luksemburczycy 🇱🇺 (33 osoby) i Niemcy 🇩🇪 (125 osób) Szwajcarii 🇨🇭, Łotysze 🇱🇻 (14 osób) Rosji 🇷🇺, a Rosjanie … Islandii 🇮🇸, przy czym 20 osób (!) głosujących dało 10 punktów Macedonii Północnej, a 8 Albanii. Top3 zmienia się z punktacji na punktację – aktualnie liderem jest Holandia 🇳🇱, ale tylko jeden punkt mniej ma Szwajcaria. Także pomiędzy 2. a 3. miejscem różnica punktowa wynosi…1! Trzecie są oczywiście Włochy. W top5 znalazło się także miejsce dla Norwegii (159) i Szwecji (144). Polska ma 7 punktów (wszystkie od OGAE Słowenia) i zajmuje 22. miejsce, pomiędzy San Marino (9) a Czechami (6). 28 państw ma już jakiekolwiek punkty w łącznym rankingu. Kraje, które wciąż czekają na punkty to Czarnogóra 🇲🇪, Finlandia 🇫🇮, Serbia 🇷🇸, Gruzja 🇬🇪, Australia 🇦🇺, Irlandia 🇮🇪, Mołdawia 🇲🇩, Rumunia 🇷🇴, Austria 🇦🇹, Chorwacja 🇭🇷, Litwa 🇱🇹 i Niemcy 🇩🇪.

W Tel Awiwie rozpoczęły się już prace porządkowe przy tworzeniu EuroVillage 🇮🇱. Dziś odbyły się też próby statystów do występów Malty, Szwecji, Austrii, Chorwacji, Litwy, Rosji, Albanii, Norwegii, Holandii, Macedonii i Włoch, a jutro (piątek) ostatni dzień takich prób – przećwiczone będą prezentacje sceniczne Australii, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Francji oraz San Marino. Tymczasem telewizja KAN zdecydowała o drastycznych cięciach jeśli chodzi o darmowe bilety dla celebrytów i gości Eurowizji 2019. Pierwotnie planowano rozdać w ten sposób ok. 1000 biletów, a ostatecznie dystrybucji podlegać będzie tylko 100 wejściówek. Zrezygnowano m.in. z rozdania 120 biletów członkom Knessetu. Do wiadomości publicznej podano też ilość wejściówek przypadających na „głowę celebryty”, np. Izhar Cohen, Gali Atari, Dana International i Ilanit dostaną po dwa bilety, Netta oraz twórcy „Toy” dostaną po 4 bilety, Kobi Merimi jako reprezentant gospodarzy otrzyma 5 wejściówek. 13 biletów przekazanych zostanie władzom Tel Awiwu, a trzy wejściówki władzom kompleksu Tel Aviv Expo. Sponsorzy, którzy na Eurowizję wyłożą 400 tys. szekli lub więcej, dostaną 10 biletów, a jeśli kwota będzie niższa (min. 200 tys. szekli) firmy mogą liczyć na 4 bilety. W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na finał, ale w Green Roomie. Sporo jest jeszcze biletów na każdy z półfinałów.

Źródło: ESCkaz, RTV SLO, OGAE International, KAN, EBU, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: