[UPD!] Kto będzie gwiazdą Eurowizji 2019? Wielkie nazwiska wśród potencjalnych kandydatów! Poznaj najnowsze plotki z Grecji, Finlandii, Izraela i Rosji!

Europejska Unia Nadawców i telewizja izraelska KAN 🇮🇱 pracują nad dodatkowymi atrakcjami Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Według najnowszych doniesień medialnych, gościem konkursu ma być Omer Adam, jeden z najpopularniejszych wokalistów kraju. 25-letnia gwiazda łączy w swojej muzyce styl Mizrahi (orientalno-wschodni) z zachodnim popem. W 2009 roku startował w Kokhav Nolad, ale został zdyskwalifikowany z powodu kontrowersji wokół jego wieku. W momencie zgłaszania się do programu nie miał ukończonych 16 lat, jednak przyznał się do błędu i przeprosił. Wyrzucono go ze stawki, chociaż był faworytem. Pomimo skandalu rok później wydał debiutancki album i szybko zyskał ogromną sławę. W okresie 2017-2018 pochwalić się mógł najlepiej sprzedającym się singlem w kraju („Shnei Meshuganim”). Poza działalnością muzyczną media często skupiały się też na jego życiu prywatnym i na związkach m.in. z gwiazdą „Big Brothera” Maayan Ashkenazi czy Romi Efron.

To nie koniec niespodzianek! KAN stara się zaangażować w Eurowizję gwiazdę o międzynarodowej sławie, podobnie jak zrobili to Szwedzi w 2016 roku z Justinem Timberlakiem. Wśród kandydatów wymienia się 71-letniego Eltona Johna czy brytyjski zespół Coldplay. Nie wiadomo ile prawdy jest w tych doniesieniach. Pewne jest, że na scenie wystąpi Netta (zwyciężczyni ESC 2018), ale pojawić się mają też Dana International (ESC 1998) i Roksana Węgiel (JESC 2018). Portal Mako dodaje, że Bar Refaeli, pomimo skandalu podatkowego, pojawi się na Eurowizji 2019 jako współprowadząca show, a jej pozycja nie jest zagrożona. Poznaliśmy też kolejnych uczestników preselekcji izraelskich, którzy przeszli do dalszego etapu. Pełne poparcie jurorów mieli Daniel Barzilai i Shalva Band, a awansowali także Clara Sabag, Noar Cohen i Na’ama Gali Cohen.

Nowe nazwisko wśród kandydatów na reprezentanta Grecji 🇬🇷. Według różnych doniesień, do Tel Awiwu pojechać ma Marietta Fafouti, która brana była pod uwagę także przed Eurowizją 2016. 38-letnia piosenkarka tworzy muzykę z pogranicza alternatywy i indie, była nominowana do MAD Video Music Award i znana jest też z tworzenia muzyki do reklam. Z kolei w Finlandii 🇫🇮 fani dotarli do poszlak wskazujących na to, że nowym reprezentantem kraju może być Robin Packalen, 20-letni wokalista popowy, który w 2009 roku śpiewał dla Finlandii podczas festiwalu „New Wave”. Często nazywany jest „fińskim Justinem Bieberem”. Pojawiły się też informacje, że już 15 stycznia mielibyśmy poznać nazwisko wykonawcy z Rosji 🇷🇺. Aleksandr Panayotov, który praktycznie co roku typowany jest do wyjazdu na Eurowizję z tego kraju skomentował to wymownym stwierdzeniem: „Co roku ta sama śpiewka” jednak nie zostało to uznane za zaprzeczenie.

AKTUALIZACJA

Przed chwilą podano listę półfinalistów preselekcji ukraińskich. Wśród kandydatów sporo znanych nam już nazwisk: grupa Kazka, Laud, Letay  Tayanna czy zespół Brunettes Shoot Blondes. Będzie też Ivan NAVI (uczestnik m.in. „The Voice”), pop-rockowa grupa Bahroma, Kira Mazur (która dzierży osobliwy rekord pierwszej wokalistki co zaśpiewała piosenkę podczas skoku ze spadochronem), określana jako „koncertowa petarda” grupa The Hypnotunez czy 32-letnia wokalistka z Charkowa – Vera Kekelia. Łącznie o możliwość reprezentowania Ukrainy na Eurowizji 2019 powalczy 16 wykonawców. Jedną z konkursowych propozycji prezentuję poniżej:

Źródło: Eurovoix, ESCxtra, Mako, Wikipedia, Instagram, Oikotimes, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: