Przegląd najnowszych eurowizyjnych plotek! Kto z Rosji, Cypru, Holandii, Hiszpanii? Sylwestrowe imprezy w Polsce! Gdzie wystąpią gwiazdy Eurowizji?

Oczekiwania wobec rosyjskiego 🇷🇺 reprezentanta na Eurowizji 2019 są ogromne, zwłaszcza, że kraj przez ostatnie dwa lata nie był zbyt widoczny w konkursie. Po sukcesie z 2016 roku i zwycięstwu w finałowym televotingu, telewizja rosyjska musiała zrezygnować z uczestnictwa w 2017 roku ze względów politycznych, a w tym roku po raz pierwszy w historii nie awansowała do finału – zasłużenie zresztą. Wiadomo, że od 2019 roku telewizja VGTRK będzie mieć dodatkowe środki finansowe na Eurowizję z budżetu państwowego i ponoć zabroniła Filipowi Kirkorowowi angażowania się w reprezentacje innych krajów. Pewne jest też, że przed Tel Awiwem dokonany będzie wybór wewnętrzny. Jak dowiedział się portal ESCkaz, nie należy się jeszcze teraz spodziewać ogłoszenia nazwiska wykonawcy, który pojedzie do Izraela. Najprawdopodobniej więcej na ten temat dowiemy się dopiero pod koniec stycznia. Plotek jest sporo – mówi się o powrocie Sergey’a Lazareva, o wyborze Alexandra Panaiotova lub Olgi Buzovej.

Natalia Lacunza i Famous Oberogo to pierwsi finaliści Operacion Triunfo 🇪🇸. Już 12 grudnia spośród pozostałej czwórki kandydatów (Alba, Julia, Sabela i Miki) wybrani zostaną pozostali – trzy osoby wejdą do finału, a jedna odpadnie. Finał programu odbędzie się 19 grudnia. Z bohaterami OT spotkamy się ponownie w przyszłym roku podczas specjalnej gali preselekcyjnej. O tym, którzy uczestnicy talent-show będą mieć szansę walki o Eurowizję, zadecydują komisja i kompozytorzy zgłoszonych utworów. Zainteresowani udziałem w preselekcjach są Noelia Franco (11. miejsce) i Dave Zulueta (13. miejsce) natomiast Damion Frost (12. miejsce) i Joan Garrido (14. miejsce) podchodzą do tematu ze sporą dozą niepewności. Faworytem nadal jest Famous Oberogo, który jest uznawany za uczestnika OT z największym eurowizyjnym potencjałem. Należy pamiętać, że o wynikach preselekcji do Eurowizji decydować będą tylko widzowie, więc zapewne popularność danego kandydata oraz jego „staż” w OT będą mieć ogromne znaczenie.

Plotki, domysły, spekulacje – to nieodłączny element sezonu preselekcyjnego. Zwycięzca „The Voice” w Holandii 🇳🇱 – Jim van der Zee przyznał, że stacja AVROTROS poprosiła go o skomponowanie utworu na Eurowizję. Ponoć wokalista wysłał do nadawcy piosenkę pt. „I do believe it’s time”. Co ciekawe, przedstawiciele telewizji jeszcze mu nie odpowiedzieli. Tymczasem reprezentantka Wielkiej Brytanii 🇬🇧 na ESC 2018 – SuRie – potwierdziła, że nie będzie w żaden sposób zaangażowana w preselekcje narodowe 2019 i Eurowizję, chociaż wielu fanów by tego chciało – głównie ze względu na nieprzyjemną sytuację, jaka spotkała wokalistkę w finale Eurowizji 2018. Telewizja czeska 🇨🇿 zdementowała plotki jakoby raper PTK został wybrany do Tel Awiwu – informował o tym portal CzechMag. Wiadomo zresztą, że nadawca zorganizuje preselekcje internetowe do konkursu. Z kolei finalistka selekcji San Marino 2018 🇸🇲 – Sara de Blue – poinformowała, że nie planuje walczyć o udział w Eurowizji 2019, chociaż niektórzy spekulowali, że mogłaby reprezentować San Marino lub Austrię 🇦🇹. Na Cyprze 🇨🇾 znów głośno o Vangelisie Kakouriotisie (fot.), który powoli staje się nowym faworytem CyBC. Nadawcy chodzi o to, by uniknąć porównań do tegorocznej reprezentantki i koncepcji, stąd pomysł, by do Tel Awiwu wysłać mężczyznę, a nie kobietę.

A w Polsce 🇵🇱? Plotek póki co brak, chociaż najczęściej przewijają się wśród fanów nazwiska takie jak Doda, Ifi Ude, Michał Szpak czy Tulia. Nie wiadomo na razie, czy TVP zdecyduje się na wybór wewnętrzny czy będzie kontynuować organizację Krajowych Eliminacji. Mamy nadzieję, że czegokolwiek dowiemy się jeszcze przed świętami. Tymczasem trwają przygotowania do imprez sylwestrowych. Pewne jest, że w TVP pojawi się Roksana Węgiel (JESC 2018), z kolei do Polsatu trafią m.in. Michał Szpak (ESC 2016), Ich Troje (ESC 2003 i 2006) czy Natalia Szroeder (KE 2016). Telewizja publiczna organizuje Sylwestra w Zakopanem, Polsat w Chorzowie, a TVN w Warszawie. Rok temu przyszły reprezentant eurowizyjny pojawił się w TVP – był to Gromee, który wystąpił w Zakopanem razem z Mahan Moin. Czy i tym razem należy szukać uczestnika Eurowizji w stawce sylwestrowej telewizji publicznej?

Źródło: ESCkaz, inf. własne, Wikipedia, Eurovision-Spain, Eurovoix, Twitter, CzechMag, CT, Instagram, Polsat, TVP, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: