Głosowanie w Eurowizji Junior ruszy na dwie doby przed finałem!

Telewizje UA:Pershyi oraz STB 🇺🇦 poinformowały o przedłużeniu kontraktu związanego ze wspólnym organizowaniem preselekcji do Eurowizji. Telewizje pracować będą ze sobą przez kolejne trzy lata. Zgodnie z warunkami umowy, telewizja publiczna pokrywa koszty delegacji eurowizyjnej, natomiast STB organizacji finału narodowego. Wiadomo już, że czwarta edycja selekcji „Vydbir” odbędzie się w dniach 9-16 lutego (dwa półfinały) i 23 lutego – wielki finał. Główny prowadzący się nie zmienia – będzie to charyzmatyczny  Sergey Pritula, który już nie raz udowodnił, że nie odczytuje jedynie kwestii z kartki, ale ma w wielu kwestiach swoje własne zdanie, którego nie wstydzi się wyrażać, stając często w opozycji do głosu jurorów czy widzów. Preselekcje UA:Pershyj/STB dały Ukrainie zwycięstwo w 2016 roku (Jamala), ale też jedno bardzo niskie miejsce (O.Torvald). W tym roku finał wygrał Melovin, który na Eurowizji otrzymał najmniej punktów w finałowym głosowaniu jury.

Już w poniedziałek do Mińska 🇧🇾 przyjedzie delegacja Europejskiej Unii Nadawców by nadzorować prace przy przygotowaniach do Eurowizji Junior. Białorusini planują od 5 listopada przejąć Mińsk-Arenę by rozpocząć budowę sceny. Trwa sprzedaż ostatnich wejściówek na konkurs, głównie na próbę generalną. Poinformowano, że ok. 2 tys. wejściówek trafi do rąk uczniów z internatów, dzieci z niepełnosprawnością oraz tych, którzy uczą się najlepiej i bilet otrzymają w ramach nagrody. Osoby, które biletu nie kupią będą mogły śledzić show w telewizji, a także decydować o wynikach konkursu. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przed ubiegłorocznym konkursem, EBU zorganizuje specjalne głosowanie internetowe. Ma ono ruszyć na 48 godzin przed transmisją finału. Nie wiadomo jeszcze, czy wszystko wyglądać będzie tak samo jak rok temu i czy będzie można głosować na swój własny kraj.

Telewizja KAN 🇮🇱 szuka wykonawcy eurowizyjnych pocztówek, które widzowie zobaczą w trakcie majowej transmisji. Nadawca wymaga, by realizatorzy dokładnie zapoznali się z sylwetkami reprezentantów, wybrali idealne lokalizacje do kręcenia materiałów oraz zadbali o każdy szczegół. Nagrania, z udziałem uczestników Eurowizji 2019, odbyć się mają pomiędzy styczniem i marcem. Dodatkowo telewizja KAN planuje realizację 5-minutowego materiału z udziałem wszystkich wykonawców. Media lokalne twierdzą, że podczas Eurowizji 2019 padnie rekord uczestników, ale wydaje się to mało prawdopodobne, zwłaszcza, że niedawno z konkursem pożegnała się Bułgaria. Na razie nie ma żadnych wzmianek o debiucie Kazachstanu, ani żadnego innego państwa.

Źródło: STB, TVR, BTRC, Wiwibloggs, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: