Coraz więcej piosenek na Eurowizję Junior 2018! Bilety na finał wyprzedane!

Kolejna piosenka Eurowizji Junior doczekała się swojej internetowej premiery. Na YouTube można już posłuchać balladę „Svet” w wykonaniu reprezentantki Serbii 🇷🇸 – Bojany Radovanović. Piosenkę skomponowała dla niej popularna wokalistka Mari Mari, a do utworu powstał teledysk kręcony w różnych lokacjach Belgradu. Telewizja serbska RTS jest dość konsekwentna w kwestiach językowych i chociaż regulamin EBU już od dawna zezwala na wplatanie (coraz więcej) tekstu w języku innym niż narodowy, to „Svet” jest kolejną piosenką z tego kraju, która na Eurowizji Junior wykonana będzie w całości po serbsku. Bojana Radovanović będzie 10. reprezentantką kraju w JESC. Do tej pory Serbia dwukrotnie dotarła do 3. miejsca (w 2007 i 2010, w Mińsku zresztą), z kolei w 2016 zajęła ostatnie, 16. miejsce.

To nie koniec nowości! Dziś oficjalną premierę miał utwór „Champion” Jael z Australii 🇦🇺 wraz z dość prostym teledyskiem. Piosenka wczoraj wyciekła do Internetu.

W Internecie dostępny jest już cały utwór Izraela 🇮🇱! Funkcjonować będzie pod angielskim tytułem „Children like these”, chociaż wykonany będzie po hebrajsku („Yeladim Ka’ele”) przez reprezentanta Noama Dadona. Jak już wcześniej informowałem, piosenka jest coverem utworu wykonanego i śpiewanego przez wokalistę Edena Hasona. Jest to zgodne z regulaminem Eurowizji Junior, ponieważ oryginał został wydany później niż 1 maja 2018 roku.

Pojawiły się również teledyski do piosenek z Rosji 🇷🇺, Kazachstanu 🇰🇿 i Ukrainy 🇺🇦. Drastycznych zmian w brzmieniach tych piosenek nie ma, chociaż w przypadku „Ózińe sen / Sieze the time” Danelii zdecydowanie poprawiła się jakość dźwięku względem tego, co słyszeliśmy wcześniej i w wielu fanowskich rankingach Kazachstan poszybował w górę. Jednocześnie potwierdzono też, że utwór w całości przygotowany został przez Ukraińców. Wykonany będzie po kazasku i angielsku.

Telewizja białoruska 🇧🇾 poinformowała, że bilety na finał Eurowizji Junior 2018 w Mińsku zostały już wyprzedane. Łączna pula 11 tys. wejściówek rozeszła się w mgnieniu oka bo od startu sprzedaży nie minął nawet tydzień. Dostępne są jedynie ostatnie bilety na próbę generalną, która odbędzie się w Minsk Arenie na dobę przed finałem. Dodatkowo do stolicy Białorusi przybyła dziś delegacja EBU z Jonem Ola Sandem na czele. Organizatorzy Eurowizji Junior ze strony białoruskiej przedstawili dokładny plan imprez towarzyszących czyli Ceremonii Otwarcia konkursu, losowania kolejności startowej, programów integracyjnych dla uczestników oraz specjalnych wycieczek. Określono też jak wyglądać będzie Centrum Prasowe czy Euroklub.

We wtorek telewizja walijska S4C 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 transmitować będzie finał narodowy preselekcji „Chwilio am Seren”. O wyjazd do Mińska walczyć będzie sześć śpiewających dziewcząt. W pierwszej części finału każda z nich zaśpiewa cover i zostanie oceniona przez pięć paneli jurorskich z pięciu miast: Aberystwyth, Llandudno, Carmarthen, Cardiff (na zdj.) oraz … Londynu! Trzy najlepsze, zdaniem jurorów, kandydatki przejdą do superfinału, gdzie każda z nich zaśpiewa piosenkę „Hi yw y Berta”, która będzie najpewniej walijską propozycją na Eurowizję Junior 2018! O tym, kto ostatecznie wykona ją w Mińsku zadecydują w drugiej rundzie już tylko widzowie. Selekcje ruszą we wtorek o 21:00 (czasu polskiego) i potrwają półtorej godziny. Transmisja dostępna na kanale S4C z angielskimi napisami.

Źródło: YouTube, Wikipedia, BTRC, S4C, fot.: Cardiff Bay Wales

%d blogerów lubi to: