Dziś rusza X Factor Malta! Przygotowania do Eurowizji Junior 2018 trwają!

Po wielu tygodniach przygotowań dziś oficjalnie rusza „X Factor Malta” 🇲🇹 w ramach którego wybrany zostanie reprezentant wyspy na Eurowizję 2019. W trakcie formatu odbędą się wszystkie rundy znane nam z innych wersji tego programu, w jury zasiądzie m.in. Ira Losco (dwukrotna reprezentantka kraju), a show poprowadzi przystojny Ben Camille, współgospodarz Eurowizji Junior 2016. Poza biletem do Tel-Awiwu zwycięzca otrzyma też możliwość podpisania kontraktu płytowego z włoskim Sony Music. Emisja pierwszego odcinka (nagranego wcześniej) czyli relację z castingów obejrzeć będzie można dzisiaj o 21:00 za pośrednictwem TVM i w Internecie.

Telewizja białoruska 🇧🇾 odkryła więcej szczegółów na temat sceny na tegoroczną Eurowizję Junior w Mińsku. Po raz pierwszy w historii konkursu za projekt sceny odpowiedzialna była osoba z kraju, który organizuje show – wcześniej EBU korzystała z własnych specjalistów ściąganych do miejsca, w którym przygotowywany jest konkurs. Twórczynią projektu jest Galina Gomonova, odpowiedzialna w telewizji białoruskiej za treści związane z kulturą i festiwalami. Tak naprawdę scena składać będzie się z dwóch części – dużej (14 metrów szerokości) i małej (7 metrów), które połączy mostek o długości 7 metrów. Powstaną też specjalne schody prowadzące z widowni wprost na scenę. Dodatkowo sufit w Mińsk Arenie udekorowany będzie specjalnymi żyrandolami z diodami LED-owymi. Z pomysłem ma być także zaaranżowane Centrum Prasowe, garderoby i wspólne przestrzenie dla uczestników. Budowa sceny ruszy na początku listopada – na trzy tygodnie przed przyjazdem uczestników.

Do 2 listopada przyjmowane będą wnioski o akredytację prasową lub delegacyjną na Eurowizję Junior 2018. W krajach uczestniczących w konkursie wnioski akceptowane będą przez szefów delegacji, którzy mają też czuwać nad tym, by dzieci i ich opiekunowie nie czuli się przez media przytłoczone. Wszelkie wywiady czy sesje zdjęciowe muszą być wcześniej ustalane z szefem delegacji. Podobnie jak na dorosłej Eurowizji, dziennikarze będą mogli obserwować indywidualne próby uczestników oraz pierwszą próbę generalną, która odbędzie się w sobotę 25 listopada w ciągu dnia. Druga (jurorska) próba dostępna jest tylko dla posiadaczy biletów. Dziennik Eurowizyjny planuje dotrzeć do Mińska 22 listopada i relacjonować przebieg prób i przygotowań do finału Eurowizji Junior 2018!

Trwa ostatni dzień głosowania 🗳️ w muzycznym podsumowaniu września w ramach cyklu „Polskie Premiery”. Ankieta i playlista dostępne są TUTAJ

Źródło: TVM, Instagram, BTRC, JuniorEurovision.tv, fot.: Ben Camille (Instagram)

%d blogerów lubi to: