🇵🇱 POLSKIE PREMIERY (część 2) – Cleo, Mannei, Piotr Małkiewicz i Suwal

Pora na drugą część nowego cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.

W pierwszym odcinku serii poznaliśmy piosenki Michała Szpaka, Magdaleny Tul, zespołu My3 oraz SexMasterki. Nadal aktywne są wszystkie ankiety, więc zapraszam wszystkich do słuchania i głosowania! Nadal czekam na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny). 

Zacznijmy od kolejnego (trzeciego już) byłego reprezentanta Polski! Jedna z najpopularniejszych obecnie wokalistek w kraju, Cleo, która śpiewała „My Słowianie” podczas Eurowizji 2014 zajmując 14. miejsce w finale, opublikowała dziś nowy utwór pt. „Film”. Joanna samodzielnie napisała tekst piosenki, a za muzykę odpowiada producent DobroBIT. Do „Filmu” powstał teledysk, do którego scenariusz napisało samo życie, oświetlenie dał Pan Bóg, a zdjęcia wykonywali wszyscy, którzy w danej chwili mieli w ręku telefon, aparat lub…baterię prysznicową – czytamy w opisie klipu. Co z tego wyszło i jak brzmi „Film”? Posłuchajcie poniżej! Zapraszam też do zagłosowania w ankiecie – czy Cleo powinna z takim utworem powrócić na Eurowizję lub wziąć udział w Krajowych Eliminacjach?

Artura Boruca znają nawet fani Eurowizji, a jego piękna żona chce wyjść z roli bycia „WAG” i „celebrytką”, dlatego postanowiła zająć się muzyką. Sara Boruc-Mannei zaprezentowała w poniedziałek drugi singiel promujący jej debiutancki album pt. „LoVe on your own”. Słowa i muzykę do „Juice” przygotowali Marcel Zavodi i Ashley Hicklin. Marcel to popularny na Węgrzech wokalista i kompozytor, który w 2017 roku startował w preselekcjach „A Dal” i dotarł do finału. W tym roku jego utwór „Budapest Girl” śpiewał sam Viktor Kiraly. Popularność Sary na pewno przyciągnęłaby przed telewizory wielu widzów i wywołałaby spore zainteresowanie w mediach (np. plotkarskich). Czy Mannei powinna wysłać utwór „Juice” do Krajowych Eliminacji? Poznajcie utwór i zagłosujcie w ankiecie!

Piotra Małkiewicza czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego kojarzyć mogą z sezonu preselekcyjnego 2017. Młody wokalista z Otwocka nagrał utwór „Pół”, który zgłosił do Krajowych Eliminacji przed Eurowizją w Kijowie. Niestety, nie został wtedy zakwalifikowany do finału. Nie poddał się jeszcze i dziś Dziennik Eurowizyjny premierowo publikuje jego nową piosenkę pt. „Trance” – z zupełnie nowym brzmieniem i chwytliwym refrenem. Autorem kompozycji jest Albert Senska z Londynu. Piosenka trwa dokładnie 3 minuty i nie jest tajemnicą, że jeżeli TVP zorganizuje Krajowe Eliminacje 2018, to Piotr zgłosi tam właśnie „Trance”. Co sądzicie o tej piosence? Wiecie co robić! Posłuchajcie i zagłosujcie!

Suwal, polski producent i DJ związany z nowobitową sceną elektroniczną opublikował we wrześniu dwa utwory spełniające eurowizyjny regulamin. Pierwszy to „Metrum”, w którym wokalnie udziela się Agata, a drugi to „Pył” w którym śpiewa wokalistka Koska. Piosenki są w języku polskim i być może nie jest to „typowy” gatunek eurowizyjny, ale przecież często ryzykowne ruchy muzyczne opłaciły się wielu krajom i reprezentantom. Posłuchajcie dwóch piosenek z Flirtini Records i oceńcie je w ankiecie!

Kolejna porcja nowych piosenek już niebawem! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie!

%d blogerów lubi to: