Kim jest Piotr Małkiewicz i jaki utwór zgłosił do polskich preselekcji do Eurowizji?

Dziennik Eurowizyjny kontynuuje prezentację mniej znanych kandydatów do udziału w finale Krajowych Eliminacji! Przypominam, że TVP do 10 lutego zbierać będzie zgłoszenia utworów na preselekcje. Listę finalistów poznamy 13 lutego, a finał zapowiedziano na 18 lutego czyli już za 2 tygodnie! Wtedy naszego dwudziestego reprezentanta wybiorą widzowie i jurorzy. Do tej pory dla Polski na ESC śpiewało osiem solistek (najlepszy rezultat: 2. miejsce w 1994 Edyty Górniak), czterech solistów (najlepszy wynik: 8. miejsce w 2016 Michała Szpaka) i sześć zespołów (najlepszy wynik: 7. miejsce w 2003 dla Ich Troje), w tym jeden dwa razy! Kto pojedzie do Kijowa? Poniżej humorystyczne wyjaśnienie dlaczego polskie preselekcje zostały przesunięte o jeden tydzień…

Dziś pora poznać Piotra Małkiewicza, młodego wykonawcę z Otwocka, który do konkursu zgłosił polski utwór „Pół” do którego sam napisał tekst. Kompozytorem jest Arkadiusz Grochowski. „Kompozytor Arek Grochowski tak jak i ja pochodzi z Otwocka pod Warszawą. Mamy studio nagrań rzut beretem. Tam powstał pomysł na pierwszy singiel. Porozsyłałem singiel do różnych  wytwórni i tak się zaczęło. Podpisałem umowę na wydanie kolejnych.  W 2014 wydałem „Nowy Bieg„, ukazał się na składance Radia Eska, i ostatni „Synchronizacja” – oba można było usłyszeć w lokalnych rozgłośniach” – informuje Piotr w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Przyznaje, że zgłoszenie do selekcji to był impuls. „Przedwczoraj dowiedziałem się, że eliminacje zostały przedłużone do 10 lutego więc wysłałem demo utworu nad którym pracowałem w tamtym roku i stwierdziłem, że czemu nie. Ostateczna wersja ukaże się po 13 lutego. (…) Trzeba realizować swoje marzenia bo życie jest tak nieprzewidywalne …tak jak Eurowizja.  Singiel PÓŁ jest o Naszych czasach wydaje mi się, że odnalazłby się w klimatach Eurowizji” – dodaje.

Piotr od dzieciństwa jest zafascynowany Eurowizją, z miał okazję spotkać jedną z naszych reprezentantek – Kasię Kowalską, gdyż brał udział w „Szansie na sukces” z jej udziałem. „Wspominam ten występ nieco traumatycznie, z paraliżującą tremą i piosenką, której najbardziej nie chciałem wylosować. Nauczyło mnie to, że warto mieć dużo pokory i się uczyć na błędach dochodząc do celu małymi krokami. Taką ciekawostką jest to, że miałem okazję ostatnio spotkać się przez przypadek z Kasią i jakby odczarowała mi to wydarzenie pewnymi słowami, które też umocniły we mnie wiarę w siebie nawiązując do swoich początków, gdzie zarabiała na realizację marzeń pracując w sklepie mięsnym” – wspomina wokalista. Czym jest dla niego sama Eurowizja? „Odkąd pamiętam Eurowizja przyciągała mnie swoją magią od dziecka. Siadałem na podłodze przed małym telewizorem i patrzyłem się na show na to jak ludzie spełniają swoje marzenia i mimo wielu różnic potrafi łączyć ich muzyka„.

Na łamach Dziennika Eurowizyjnego zaprezentowano zostali już m.in. AreQue z „The One„, Ronney z „Jestem jaki jestem„, Wojtek Ezzat z „Rozmową„, Bianka Jackowska z „Calling Home„, The Party is Over z „Lampy„, KoY z „Run away„, Damian Rybicki z „Watchin You” oraz Wojtek Bałwako z „Hollywood„. Czy ktoś z nich dostanie się do finału? O tym zadecyduje komisja TVP!

Źródło: inf. własne, fot.: Piotr Małkiewicz

One comment

  1. Słaba propozycja wg mnie. Moim skromnym zdaniem Piotrek nie ma zbyt czystego głosu i nawet w wersji studyjnej słychać nieco fałszu.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: