Cerbul de Aur: 15 państw walczy o Grand Prix! Mińsk: W piątek Białoruś wybiera reprezentanta na Eurowizję Junior! Gdzie oglądać show? Kielce: TVP bez Mansa Zelmerlowa, ale za to z Arashem!

Festiwal w Rumunii, festiwal w Polsce, Preselekcje na Białorusi! Sprawdź gdzie oglądać finał narodowy z Mińska, o co chodzi w „Cerbul de Aur” i dlaczego Mans Zelmerlow nie przyjdzie do Kielc? 

Dziś rozpoczynają się zmagania uczestników konkursu piosenki w ramach rumuńskiego festiwalu „Cerbul de Aur 2018” w Braszowie. Wieczorem 18 finalistów po raz pierwszy wystąpi na scenie, prezentując jeden z dwóch przygotowanych utworów – będzie to ich utwór oryginalny. Z kolei w piątek, podczas III dnia festiwalu każdy z nich zaprezentuje swoją interpretację wybranej piosenki rumuńskiej. Podobnie wyglądał kiedyś Sopot Festival, gdzie wykonawcy z całego świata musieli zmierzyć się z polskimi piosenkami i często też z językiem polskim. O tym, kto zdobędzie Grand Prix festiwalu zadecyduje międzynarodowe jury, a w jego składzie znalazła się m.in. gwiazda festiwalu – Eleni Foureira, laureatka II miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Wśród wykonawców mamy natomiast mnóstwo eurowizyjnych i preselekcyjnych akcentów: trzech byłych reprezentantów (dla Cypru John Karayiannis, dla Mołdawii Lidia Isac i dla Irlandii Ryan O’Shaughnessy), jednego niedoszłego (dla Rumunii Ovidiu Anton), dwóch tegorocznych eurowizyjnych chórzystów (dla Macedonii Antonia Gigovska, dla San Marino Basti) oraz wokalistów znanych z preselekcji (dla Albanii Inis Neziri, dla Wielkiej Brytanii Karl William Lund, dla Rumunii Dora Gaitanovici, dla Hiszpanii Jorge Gonzalez, dla Armenii Amaliya Margaryan). Będą też m.in. Tiziana Camelin dla Włoch, Omer Netzer dla Izraela, Olivier Kaye dla Belgii, Kelly Joyce dla Francji czy Dinaya dla Kazachstanu. Więcej informacji na ich temat znajdziecie TUTAJ.  Transmisja II i III nocy „Festivalul Internaţional Cerbul de Aur 2018” w czwartek i piątek o 19:30 (czasu polskiego) na TVR oraz w Internecie TUTAJ.

Belarus on Facebook 2.2.1Oglądaj preselekcje z Mińska!

W piątek Białoruś wybierze reprezentanta gospodarzy na Eurowizję Junior w Mińsku! W finale wystartuje 10 wykonawców, a o wynikach zadecydują widzowie oraz jurorzy. Wśród faworytów wymienia się m.in. Daniela Yastremsky’ego z piosenką „Time” czy Maryię Zhilinę z „Welcome to my Belarus”. Wszystkie piosenki dostępne są TUTAJ. Preselekcje białoruskie zawsze pełne są stosunkowo dobrych piosenek, ciekawych występów i wielu gości specjalnych, więc i w tym roku emocji nie zabraknie, a przy okazji będziemy mogli podpatrzeć, jak nadawca radzi sobie z organizacją tego typu eventów i czy jest gotowy by po raz drugi być gospodarzem Eurowizji Junior. Prowadzącymi będą Teo (ESC 2014) oraz Olya Rizhikova, a głosowanie widzów potrwa 10 minut. Show transmitowane będzie od 21:00 (czasu polskiego) na kanałach Belarus 1 i Belarus 24 oraz w Internecie TUTAJ.

Portal Wyborcza.pl informuje, że Mans Zelmerlow nie wystąpi podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej w kieleckiej Kadzielni. Jego koncert miał być jedną z atrakcji nowego festiwalu TVP – wokalista jednak nie pojawi się pierwszego dnia imprezy z powodów rodzinnych. Warto przypomnieć, że zwycięzca Eurowizji 2015 niedawno został tatą. Niejako w „zastępstwie” w Kielcach pojawi się reprezentant Azerbejdżanu na Eurowizji 2009 i popularny w Szwecji wokalista, kompozytor oraz producent – Arash. W piątek, 7 września, zaplanowano konkurs „Taneczny Przebój Roku 2018” i zapewne będzie to kopia polsatowskiego „Przeboju Lata”, jednak z muzyką disco polo.  Drugiego dnia festiwalu (8 września) w ramach „Szalonej Domówki Marka Sierockiego” wystąpią m.in. Kate Ryan (Belgia 2006), Gromee i Lukas Meijer (Polska 2018), Oceana (preselekcje niemieckie), Stachursky (dwukrotny uczestnik polskich preselekcji), In-Grid (gość polskich selekcji), Velvet (Melodifestivalen) czy Papa D (Krajowe Eliminacje 2018). Dwa dni festiwalu śledzić będzie można za pośrednictwem TVP,  a jednym z prowadzących będzie najbardziej „eurowizyjny” prezenter w TVP (nie licząc Artura Orzecha) – Mateusz Szymkowiak.

źródło: Cerbul de Aur, TVR.by, Wyborcza.pl, ebilet, fot.: Cerbul de Aur (finaliści konkursu)

 

%d blogerów lubi to: