Czy do Altice Arena można wnieść kask? Sprawdźcie listę zabronionych przedmiotów! Francja w top5 notowań bukmacherskich! Kogo wypchnęła? Znamy ekipy Melovina i Franki Batelić! „Light me up” w top3 najpopularniejszych utworów na YouTube!

Czego nie wolno wnosić do Altice Areny? Wybierasz się na Eurowizję? Piłeczki golfowe zostaw w domu! Zmiany w notowaniach bukmacherskich – Francja, Albania i Węgry w górę, Estonia i Łotwa w dół. Kto na scenie z Melovinem i Franką? Polskie „Light me up” trzecią, najczęściej odtwarzaną na YouTube piosenką z Eurowizji 2018! 

Portal Eurovision.tv przygotował listę przedmiotów (i nie tylko), których widzowie Eurowizji 2018 nie będą mogli wnieść do Altice Arena. Lista ma usprawnić kontrolę bezpieczeństwa przed wejściem do obiektu. Podkreślono też, że w przypadku niezastosowania się do tych zasad, skonfiskowane rzeczy nie zostaną zwrócone. Do Altice Areny nie wolno wnosić alkoholu, puszek, kubków, termosów, szklanek, jedzenia i szklanych butelek. Zabronione jest wnoszenie dużych plecaków i toreb, walizek, koszyków i wózków (zakupowych?). Widzowie nie mogą mieć ze sobą zwierząt (poza psem-przewodnikiem), a także kamer, aparatów, komputerów, laptopów, laserów, broni, scyzoryków, noży, skalpeli, kajdanek, latarek, megafonów, puszek ze spray’em, masztów, kijków (do flag), substancji toksycznych, parasoli, narzędzi, taśmy klejącej, łomów, piły, wierteł, szczypiec, urządzeń wireless, pirotechniki, materiałów wybuchowych czy dymnych, a także krzeseł, drabin, narkotyków, kasków, powerbanków, lin, selfie-sticków, narzędzi do rejestrowania dźwięku, przedłużaczy i…piłeczek golfowych. Zabronione jest również wnoszenie transparentów i bannerów o treści politycznej, świadczących o danych poglądach religijnych, rasistowskich, ksenofobicznych czy dyskryminujących. Leki można wnieść jedynie, jeśli widz posiada zaświadczenie lekarskie, a wszelkie ciecze do picia należy mieć jedynie w plastikowych butelkach do 100 ml. Póki co EBU/RTP nie przygotowali informacji na temat flag, które można lub nie można wnosić na teren Altice Areny. Zapewne jednak, ponownie jak w poprzednich latach, do obiektu eurowizyjnego nie będzie można wnosić, ani używać w trakcie transmisji flag państw nieuznawanych (chodzi tu głównie o Palestynę, Górski Karabach czy republiki powstałe niedawno na wschodzie Ukrainy), ale zakazem nie powinna być objęta flaga Kosowa, gdyż niepodległość tego kraju Portugalia uznała 7 października 2008.

Zmiany w notowaniach bukmacherskich! Po raz pierwszy od dłuższego czasu (tj. upadku Belgii) doszło do zmiany w top5. Francja wyprzedziła EstonięMadame Monsieur zajmują piąte miejsce, a Elina jest szósta. Liderem nadal jest Izrael przed Bułgarią, Czechami i Australią. W top10 są też Norwegia, Szwecja, Belgia i Grecja (remis z Hiszpanią). Polska w ogólnym notowaniu państw z największą szansą na wygraną jest na 33. miejscu, pomiędzy Maltą a Gruzją. Albania poszybowała „nieco” w górę i nie jest już w ostatniej piątce (jest na 37. miejscu). Dno stanowią San Marino, Słowenia, Islandia, Czarnogóra i Chorwacja. W typowaniu dotyczącym I półfinału zmian nie ma – nadal bukmacherzy uważają, że do finału awansują Izrael, Czechy, Bułgaria, Estonia, Grecja z Cyprem, Belgia, Austria oraz Armenia z Azerbejdżanem, a pod kreską będzie Finlandia. W drugim półfinale mają być to Australia, Szwecja z Norwegią, Ukraina, Holandia, Polska, Dania, Mołdawia, Rosja i Węgry, które wypchnęły z top10 Łotwę.

Poznaliśmy kolejne eurowizyjne ekipy reprezentantów! Razem z Melovinem, na scenie wystąpią te same osoby, które towarzyszyły mu podczas preselekcji, czyli Denis Nadyozhin (znany z programów „Stars Factory 4” i „Hochu k Meladze”), Luiza KazaryanDasha PtashnikKonstantin Sologub. Coachem wokalnym ekipy będzie Galina Golubeva. Franka Batelić z Chorwacji będzie miała na scenie dwie chórzystki – Đorđiję Palić i Martinę Ivanković, a trenerem wokalnym będzie Ivana Husar. Do Lizbony jedzie też choreograf Igor Barberić, stylistka Jasenka Tudor Bevanda, fryzjer Zvonimir Franić i makijażystka Kristina Hosnjak. Suknię Franki zaprojektowali Vjeko Franetović i Nikica Ivančević.

Ruszył już tegoroczny ESCtracker, który śledzi poczynania piosenek eurowizyjnych na YouTube, Spotify czy iTunes. Najwięcej odtworzeń (z oficjalnych kanałów) ma aktualnie teledysk włoski (prawie 19 mln), drugie miejsce ma Izrael (16 mln), a trzecie Polska (9,8 mln). W top5 są też Hiszpania (8 mln) i Grecja (prawie 8 mln). Najmniej popularne są teledyski z Albanii, Łotwy, Czarnogóry, San Marino i Islandii, ta ostatnia ma mniej niż 300 tys. odtworzeń. Piosenka „Mercy” z Francji notowana jest na listach iTunes w swoim kraju (12. miejsce), ale też w Belgii i Szwajcarii, a australijskie „We got love” nie tylko w Australii (37. miejsce), ale też w Szwecji (52. miejsce). „Forever” Alekseeva znajduje się na 45. miejscu fińskiego iTunes. ESCtracker dostępny jest TUTAJ.

%d blogerów lubi to: