Israel Calling: Oglądaj koncert eurowizyjnych gwiazd! Głosy OGAE – kto prowadzi w rankingu? Nowa gwiazda Interval Act’u w Portugalii! Jak idzie budowa sceny? Gromee w środę leci do Portugalii, a w sobotę do Holandii! Zobacz najnowsze nagrania dotyczące „Light me up”!

Wielki koncert „Israel Calling” trwa i transmisję można śledzić w Internecie! Kolejne kluby OGAE głosują – Izrael na razie nie do pokonania! Dwukrotny zdobywca Grammy wystąpi w Eurowizji 2018 jako gość specjalny – o kogo chodzi? „Light me up” hitem w Polsce! Polska reprezentacja leci do Portugalii, a w weekend wystąpi w Holandii! 

Już dziś o 20:00 rozpocznie się wielki koncert w ramach parodniowej imprezy eurowizyjnej „Israel Calling”. Transmisja internetowa dostępna jest TUTAJ, czyli na oficjalnym fanpage eventu (alternatywnie też TUTAJ). W trzeciej edycji wystąpi łącznie 24 reprezentantów eurowizyjnych, w tym przedstawiciele m.in. Izraela, Belgii, Serbii, Białorusi, Gruzji, Macedonii czy Rumunii. Wielu z nich przebywa w Tel-Awiwie już od niedzieli. Zorganizowano tam dla nich wystawną imprezę otwarcia wraz ze spacerem po czerwonym dywanie, z kolei wczoraj uczestniczyli w koncercie eurowizyjnych gwiazd, podczas którego wystąpili m.in. Shiri Maimon, Imri Ziv czy Hovi Star. Było też zwiedzanie Jerozolimy, konferencja prasowa, a także mnóstwo okazji do integracji i spotkań z dziennikarzami. Israel Calling stał się w krótkim czasie imprezą niemalże obowiązkową, ale też najbardziej atrakcyjną, ze względu na wielu sponsorów, którzy faktycznie dopieszczają gości mnóstwem niespodzianek i atrakcji. Niestety, w tym roku po raz pierwszy w Izraelu zabraknie reprezentantów Polski. Gromee i Lukas Meijer jutro wylatują do Portugalii by nagrywać tam eurowizyjną pocztówkę.

Znamy kolejne wyniki głosowań klubów OGAE! Do tej pory zagłosowało siedem państw, z czego jedynie Włochy nie dały 12 punktów Izraelowi. Netta dostała jednak w głosowaniu OGAE Italy 10 punktów więc i tak nadal prowadzi w ogólnym rankingu. Ma aktualnie 94 punkty, na drugim miejscu jest Francja (52 punkty, w tym 12 z Włoch), a na trzecim Australia (37 punktów). 24 kraje, w tym Polska, nadal nie mają żadnych głosów. Zazwyczaj polski utwór „Light me up” znajduje się w okolicach 25. miejsca w rankingach klubów, co oznacza, że nie ma żadnych szans na punkty. Poczekajmy jednak do końca plebiscytu, bo przed nami wciąż wiele państw i ich punktów! Następne rankingi opublikowane będą 13 kwietnia – dowiemy się, jak głosowali fani z Australii i Islandii. Następnie będziemy mieć punktacje z Chorwacji i Ukrainy (15 kwietnia), Łotwy i Reszty Świata (16 kwietnia) oraz Serbii, Słowacji i Słowenii (17 kwietnia). OGAE Polska przekaże swoje punkty 21 kwietnia, razem z Armenią i Cyprem.

Dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, król bossa novy, Caetano Veloso, wystąpi jako gość specjalny podczas Interval Act w finale Eurowizji 2018. Wcześniej zapowiedziano, że gościem finału będzie też Salvador Sobral, zwycięzca konkursu z Kijowa. Poza tym w trakcie całego konkursu zobaczymy występy takich gwiazd jak Mariza, Ana Moura, Beatbombers i DJ-a Branko. Niespodzianek na pewno nie zabraknie! Tymczasem na budowie sceny doszło już do 2-dniowego opóźnienia, co i tak jest niczym w porównaniu do problemów organizacyjnych Kijowa. Opóźnienie wynika z konstrukcji specjalnej, półpiętrowej podłogi, ale inne elementy scenografii są już niemal gotowe. Stoi już całe rusztowanie, na którym zbudowany będzie Green Room. Niestety, aktualnie w Lizbonie jest pora deszczowa – prognozy zapowiadają łącznie 15 „mokrych” dni w tym miesiącu. Na szczęście pogoda na maj zapowiada się znacznie lepiej. Co prawda początek miesiąca ma być chłodny (19 stopni) i mogą zdarzyć się burze, jednak już w drugim tygodniu pełne słońce i powyżej 24 stopni. Wielu fanów Eurowizji liczy na świetną pogodę w Lizbonie i mamy nadzieję, że portugalskie słońce nie zawiedzie!

Chociaż Gromee i Lukas nie biorą udziału w imprezie Israel Calling, mają pełne ręce eurowizyjnej roboty. Już w środę udadzą się do Portugalii by nagrywać eurowizyjną pocztówkę. Realizacją zajmie się telewizja RTP i to na jej koszt każda z delegacji odbywa podróż do tego kraju. Nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie trafią nasi panowie, ale pewne jest, że każda pocztówka przedstawiać będzie jedno urokliwe miejsce w kraju. Motywem przewodnim mają być błękitne drzwi, które mają łączyć Portugalię (cały kraj) z Eurowizją i jej bohaterami. Już w sobotę „Light me up” wykonane zostanie na żywo podczas imprezy „Eurovision in Concert” w Amsterdamie. Łącznie aż 32 delegacje wezmą udział w holenderskim evencie. Gromee ma powód do dumy. Eurowizyjne „Light me up” zostało ogłoszone najczęściej granym utworem w stacjach radiowych na terenie Polski. „To duży sukces, ponieważ po raz pierwszy utwór, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji, staje się tak ogromnym hitem radiowym” – czytamy na portalu RMF.fm. Faktycznie tak jest, chociaż niezwykle popularny był też utwór „My Słowianie”, jednak zdobył on rozgłos na długo przed eurowizyjną nominacją.

Trwa głosowanie w drugim półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2018”! Szczegóły dotyczące głosowania znajdziecie TUTAJ, a ankieta dostępna jest poniżej!

 

 

%d blogerów lubi to: